Strona główna Aktualności Forum NGO Świętokrzyskie - Podole 2013
Forum NGO Świętokrzyskie - Podole 2013 Drukuj
Opublikował: Mariusz Walęzak, Przekazał do publikacji: Jerzy Służalski.
wtorek, 29 października 2013

logo_forumStowarzyszenie Integracja Europa - Wschód zaprasza świętokrzyskie organizacje pozarządowe do wzięcia udziału w polsko-ukraińskim Forum NGO, które odbędzie się 18 listopada 2013 r. w Muzeum Dialogu Kultur w Kielcach (rozpoczęcie o godz. 10.00).

Będzie to doskonała okazja do promocji działalności oraz nawiązania współpracy z ukraińskimi organizacjami pozarządowymi z Ukrainy.

Zgłoszenia (wysłanie formularza i ankiety na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. ) przyjmowane są do końca października br.

Ankieta i formularz dostępne są na stronie www.vinkiel.info.

Celem Forum jest wzajemna promocja i zainicjowanie międzynarodowej współpracy polskich i ukraińskich organizacji pozarządowych z regionu świętokrzyskiego i Podola.

Udział w wydarzeniu weźmie 30 ukraińskich, 30 polskich organizacji oraz zaproszeni eksperci.

Forum organizowane jest w ramach projektu pn. „Partnerstwo Wschodnie w perspektywie współpracy polskich i ukraińskich organizacji pozarządowych. Forum NGO Świętokrzyskie - Podole 2013”, współfinansowanego ze środków Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Tematem przewodnim w 2013 r. będzie „Partnerstwo Wschodnie w perspektywie współpracy polskich
i ukraińskich organizacji pozarządowych”.

W ramach organizacji Forum zaplanowano trzy panele tematyczne:

-        Wystąpienia ekspertów nt. Partnerstwa Wschodniego w perspektywie współpracy polskich
i ukraińskich organizacji pozarządowych;

-        Prezentacje polskich i ukraińskich organizacji pozarządowych;

-        Dyskusja i wymiana doświadczeń NGO, przykłady zrealizowanych polsko - ukraińskich projektów.

Udział w Forum będzie doskonałą okazją do nawiązania kontaktów z zagranicznymi organizacjami oraz da możliwość prezentacji własnych pomysłów oraz doświadczenia w realizacji międzynarodowych projektów.

Podczas Forum zaplanowano relację on-line, a po jego zakończeniu zostanie opracowana
i udostępniona płyta CD z prezentacjami organizacji.

Patronat honorowy nad projektem objęli:

- Konsul Generalny Rzeczypospolitej Polskiej w Winnicy Krzysztof Świderek,

- Wojewoda Świętokrzyski Bożentyna Pałka - Koruba,

- Marszałek Województwa Świętokrzyskiego Adam Jarubas,

- Prezydent Miasta Kielce Wojciech Lubawski,

- Starosta Kielecki Zdzisław Wrzałka,

- Mer Winnicy Wolodymyr Grojsman.

W przypadku pytań pozostaję do dyspozycji:

Krzysztof Kalita – koordynator projektu, tel. 796548507, Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

logo_msz

Projekt współfinansowany