Strona główna Aktualności Festyn „ Postaw na rodzinę”
Festyn „ Postaw na rodzinę” Drukuj
Opublikował: Mariusz Walęzak. Do publikacji przekazała: Edyta Gawor.
wtorek, 18 czerwca 2013

W dniu 13 czerwca br. na boisku szkolnym Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Broninie odbył się rodzinny festyn pod hasłem: „Postaw na rodzinę”, dofinansowany z budżetu Powiatu Buskiego.

Jego celem było upowszechnianie kultury, integracja ze środowiskiem lokalnym, propagowanie aktywnego stylu życia wśród dzieci i młodzieży oraz ich rodzin.

Wśród przybyłych gości znaleźli się Jerzy Kolarz Starosta Buski, Jadwiga Irla dyrektor kieleckiego oddziału Państwowego Funduszu Osób Niepełnosprawnych oraz ksiądz Kanonik Marian Janik.

Oficjalnego otwarcia uroczystości dokonał Pan Marcin Wójcik Prezes Stowarzyszenia „Daj Dziecku Nadzieję” oraz Pan Wiesław Waga Dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Broninie.

Wszyscy zaproszeni goście zabrali głos życząc wszystkim przybyłym udanej zabawy.

Impreza miała charakter plenerowy, ogólnodostępny, ukierunkowany na masowe uczestnictwo mieszkańców Powiatu Buskiego, ze szczególnym uwzględnieniem wychowanków SOSW w Broninie oraz ich rodzin i była okazją do aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu w gronie rodzinnym.

Główną jej część stanowiły występy artystyczne przygotowane przez uczniów i wychowanków SOSW w Broninie. Dzieci i młodzież miały możliwość zaprezentowania się szerszej publiczności w różnorodnych kreacjach artystycznych. Był pokaz umiejętności wokalnych, tanecznych oraz kabaretowych, co z pewnością wpłynie pozytywnie na sposób postrzegania osób niepełnosprawnych przez środowisko lokalne.

Organizatorzy przewidzieli wiele atrakcji m.in. występ profesjonalnego zespołu muzycznego MAXI - MUSIC, który prowadził zabawę taneczną dla uczestników oraz poprowadził zabawy i gry kulturalne. Nieograniczony dostęp do atrakcji ,,wesołego miasteczka” i urządzeń rekreacyjnych takich jak: karuzela, basen kulkowy, trampolina, zamek dmuchany, zjeżdżalnia, a także uczestniczenie w pokazie baniek mydlanych dostarczyły wiele radości i okazji do beztroskiej zabawy najmłodszym uczestnikom Festynu. Dzieci mogły też skorzystać z profesjonalnej usługi malowania twarzy i przeistoczyć się w ulubione postacie. Niekwestionowaną gwiazdą imprezy był kielecki zespół rockowy „Black Diamond”.

Ważnym motywem przewodnim Festynu było zacieśnienie więzi rodzinnych dlatego w części sportowo – rekreacyjnej odbyły się gry i zabawy zręcznościowe, w których rywalizowały ze sobą rodziny uczestników. Zmagania odbywały się w ciepłej, rodzinnej atmosferze i wyzwoliły wiele pozytywnych emocji. Dla zwycięzców przewidziano dyplomy i ciekawe nagrody rzeczowe: zabawki, artykuły szkolne, papiernicze i sportowe. Na uczestników imprezy czekały grillowane kiełbaski, przepyszny bigos, słodki poczęstunek i napoje.

W przygotowaniu zadania udział wzięli Członkowie Stowarzyszenia „Daj Dziecku Nadzieję”: Marcin Wójcik – Prezes Zarządu, Janusz Paterek V-ce Prezes Zarządu, Agnieszka Bucka – Skarbnik oraz pozostali członkowie Stowarzyszenia czyli głównie kadra pedagogiczna, posiadająca niezbędne kwalifikacje do pracy i opieki nad dziećmi i młodzieżą niepełnosprawną.

Impreza była bardzo udana, dopisała pogoda, było mnóstwo uczestników, przybyły również dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Busku-Zdroju z wychowawczynią p. Beatą Olszewską.

Zarząd Stowarzyszenia składa podziękowanie dla wszystkich członków Stowarzyszenia, którzy aktywnie uczestniczyli w przygotowaniu imprezy oraz czuwali nad jej bezpieczeństwem i prawidłowym przebiegiem. W tym miejscu nie można nie wspomnieć o Pani Annie Bobowskiej i Pani Agnieszce Gronostaj za koordynowanie imprezy.

Dziękujemy wszystkim sponsorom Stowarzyszenia:

• Anna Kwiatkowska – „KWIAT - KOP” BUDOWNICTWO ROBOTY ZIEMNE,
  • Anna Magdziak – Magtrans Spółka .z.o.o,
  • Wojciech Para – „BZW Para” Spółka Jawna,
  • A. Sikora i W. Wróbel PHU „ SAWA” Spółka Jawna,
  • Dariusz Szydłowski – „Serwis ogumienia”,
  • Mieczysław Sas – Zakład Metalowo – Kotlarski „SAS”,
  • Mariusz Podsiedlik – Mar Trans – Transport i Spedycja,
  • CAFFARO W. SZAFARSKI I WSPÓLNICY Spółka Jawna,
  • Joanna i Mirosław Kowalscy – PROMOEFEKT,
  • Krzysztof Dziekan - Przedsiębiorstwo Usługowo Produkcyjno Handlowe,
  • Tadeusz Banaszewski – Auto – Polmozbyt – Spółka z.o.o,
  • p. Kazimierz Zabłotny.

Dziękujemy Uzdrowisku Busko-Zdrój BUSKOWIANKA za przekazanie wody mineralnej na potrzeby w/w imprezy.

Na czas trwania pikniku została rozstawiona specjalna scena, która została wypożyczona z Europejskiego Centrum Bajki w Pacanowie, za co Zarząd Stowarzyszenia składa serdeczne podziękowania na ręce dla Pani Dyrektor Karoliny Kępczyk.

Podjęte działania sprzyjały otwarciu się na kontakt ze środowiskiem lokalnym, wzrost aktywności i kreatywności w możliwościach spędzania wolnego czasu, a także wzmocnieniu współpracy między rodziną, Stowarzyszeniem i lokalną społecznością.

Zarząd Stowarzyszenia

Prezes – Marcin Wójcik