Strona główna Aktualności Konsultacje społeczne projektu aktualizowanej „Strategii Rozwoju Województwa Świętokrzyskiego do roku 2020”
Konsultacje społeczne projektu aktualizowanej „Strategii Rozwoju Województwa Świętokrzyskiego do roku 2020” Drukuj
Opublikował: Mariusz Walęzak. Autor: Ilona Marzec
środa, 14 listopada 2012

8 listopada 2012 r. w Buskim Samorządowym Centrum Kultury odbyły się konsultacje społeczne wstępnego projektu aktualizowanej Strategii Rozwoju Województwa Świętokrzyskiego do roku 2020.
W konsultacjach wzięło udział około 60 przedstawicieli jednostek samorządu terytorialnego, środowisk przedsiębiorców, instytucji otoczenia biznesu, organizacji pozarządowych, instytucji kultury z powiatów: buskiego, kazimierskiego i pińczowskiego.

Członek Zarządu Województwa Świętokrzyskiego - Pan Kazimierz Kotowski omówił dotychczasowy przebieg prac nad aktualizowanym dokumentem oraz zachęcił do aktywnego udziału w kolejnych etapach prac oraz do wnoszenia uwag do projektu Strategii.
Po wstępnej prezentacji wizji, celów strategicznych i operacyjnych, założeń systemu wdrażania i monitorowania oraz ram finansowych aktualizowanej Strategii, przyszedł czas na zgłaszanie uwag i wniosków. Dyskusja obejmowała tematykę związaną z infrastrukturą, rozwojem produkcji, rolnictwem oraz uzdrowiskiem.
Zachęcamy, aby mieszkańcy naszego powiatu zapoznali się z projektem aktualizowanej Strategii, który został zamieszczony na stronie internetowej:
http://www.e-swietokrzyskie.pl/strategia_wojewodztwa/, w zakładce Najważniejsze wydarzenia i publikacje: Projekt aktualizacji Strategii Rozwoju Województwa Świętokrzyskiego do roku 2020.

Ponadto w tej zakładce znajduje się również Formularz zgłaszania uwag do wstępnej wersji projektu aktualizacji Strategii Rozwoju Województwa Świętokrzyskiego do 2020 roku.