Strona główna Aktualności Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego pn. "Piękno oraz walory przyrodnicze regionu świętokrzyskiego"
Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego pn. "Piękno oraz walory przyrodnicze regionu świętokrzyskiego" Drukuj
Opublikował: Piotr Cira, Autor: Agnieszka Kania
poniedziałek, 07 maja 2012

herb_powiat_buski

Starostwo Powiatowe w Busku-Zdroju przeprowadziło konkurs pod nazwą „Piękno oraz walory przyrodnicze regionu świętokrzyskiego” którego pomysłodawcą był Departament Rozwoju Obszarów Wiejskich i Środowiska Urzędu Marszałkowskiego w Kielcach.

Celem konkursu było rozpowszechnianie akcji mających na celu poprawę stanu środowiska naturalnego oraz rozwijanie wśród uczniów zainteresowań problematyką ochrony środowiska a także podnoszenie świadomości ekologicznej dzieci i młodzieży.

Konkurs przeprowadzony był w czterech kategoriach wiekowych oraz w dwóch etapach: powiatowym i wojewódzkim.

Powiatowa komisja konkursowa w każdej z czterech kategorii wiekowych wyłoniła następujących laureatów pierwszego etapu:

I – dzieci od 6 do 9 lat
Weronika Ekiert wiek lat 9 - Szkoła Podstawowa w Nizinach Niziny 120A
II miejsce – Julia Solarska
wiek lat 7 - Zespół Szkolno- Przedszkolny w Wiślicy ul. Podwale 1
Opiekun Aneta Łuczyńska
Wiktoria Kukiełka wiek lat 9 - Szkoła Podstawowa w Nizinach Niziny 120A

II – dzieci od 10 do 12 lat
Jesika Boroń wiek lat 10 - Szkoła Podstawowa w Nizinach Niziny 120A
II miejsce – Monika Janiec
wiek lat 11 - Zespół Szkolno- Przedszkolny w Wiślicy ul. Podwale 1
III miejsce
Katarzyna Stojek wiek lat 11 -Zespół Szkolno- Przedszkolny w Wiślicy ul. Podwale 1

III – młodzież od 13 do 15 lat
Marika Boroń wiek lat 13 - Szkoła Podstawowa w Nizinach Niziny 120A
II miejsce – Łukasz Ziółek
wiek lat 15 - Gimnazjum w Jarosławicach Jarosławice 39a
Opiekun Zofia Kańska
Wojciech Kułaga wiek lat 14 - Gimnazjum w Jarosławicach Jarosławice 39a
Opiekun Zofia Kańska

IV – młodzież od 16 do 18 lat
I miejsce
Jan Stępień wiek lat 18 - Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Busku – Zdroju ul. Boh. Warszawy 120
Opiekun Julita Ładowska
II miejsce – Monika Wróbel
wiek 17 lat - Zespół Szkól Specjalnych ul. Starkiewicza 1
Opiekun Magdalena Gawrońska
Adrian Kaczanowski wiek lat 16 – Gimnazjum Specjalne w Broninie Bronina 59
Opiekun Konrad Ładowski

Dodatkowo Komisja przyznała wyróżnienia, w sumie przyznano 9 wyróżnień.
1. Patrycjusz Leśniewski
wiek 7 lat - Zespół Szkolno-Przedszkolny w Wiślicy ul. Podwale 1
2. Oliwia Oracz
wiek lat 7 - Zespół Szkolno-Przedszkolny w Wiślicy ul. Podwale 1
3. Bartłomiej Śliz
wiek 7 lat - Zespół Szkolno-Przedszkolny w Wiślicy ul. Podwale 1
Opiekun Aneta Łuczyńska

4. Paweł Maj wiek lat 11 - Zespół Szkolno-Przedszkolny w Wiślicy ul. Podwale 1
Opiekun Dorota Madej

5. Sylwia Załęcka wiek lat 10 - Zespół Szkolno-Przedszkolny w Wiślicy ul. Podwale 1
Opiekun Małgorzata Przybysławska

6. Milena Majka wiek lat 12 – Szkoła Podstawowa im. M Konopnickiej w Gnojnie Filia w Balicach
Opiekun Urszula Ciężarkiewicz

7. Paulina Żak wiek lat 13 - Szkoła Podstawowa w Nizinach  Niziny 120A
Opiekun Janina Ryk

8. Marcelina Grochowska wiek lat 17 - I Liceum Ogólnokształcące im T. Kościuszki w Busku-  Zdroju
Opiekun Anna Kosela

9. Wiktoria Świątek wiek lat 17 - I Liceum Ogólnokształcące im T. Kościuszki w Busku- Zdroju
Opiekun Ewelina Szymczyk – Krzemińska

W dniu 26 kwietnia 2012r. o godzinie 1200 w Sali Konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Busku-Zdroju przy Al. Mickiewicza 15 odbyło się wręczenie nagród dla zwycięzców w konkursie plastycznym.

Z rąk Pana Lecha Sołtysiaka Naczelnika Wydziału Rolnictwa, Leśnictwa i Ochrony Środowiska nagrodzeni otrzymali dyplomy i upominki. Pan Lech Sołtysiak docenił również zaangażowanie nauczycielek i za trud włożony w przygotowanie swoich uczniów do konkursu również wręczył im dyplomy gratulacyjne.

Nagrodzone na etapie powiatowym prace zostały przesłane do Urzędu Marszałkowskiego w Kielcach do drugiego etapu konkursu (wojewódzkiego).