herb
herb
herb
herb
herb
herb
herb
herb
Strona główna Aktualności Otwarcie Oddziału Kardiologii Inwazyjnej i Angiologii
Otwarcie Oddziału Kardiologii Inwazyjnej i Angiologii Drukuj
Opublikował: Piotr Cira   
czwartek, 15 grudnia 2011
 

ZOZ Busko-Zdrój

Po wielomiesięcznych przygotowaniach, w dniu 12 grudnia 2011 r. w Zespole Opieki Zdrowotnej w Busku-Zdroju dokonano uroczystego otwarcia Oddziału Kardiologii Inwazyjnej i Angiologii wraz z Pracownią Hemodynamiki. Powstanie oddziału w obecnym kształcie jest rezultatem współpracy pomiędzy buskim szpitalem a firmą Cardinox Sp. z o.o., która kilkumilionowym nakładem wyposażyła oddział w najnowocześniejszą aparaturę i sprzęt medyczny.

W uroczystości otwarcia udział wzięli licznie zaproszeni goście, m. in.: Pan Marek Gos – Poseł na Sejm RP, Pani Beata Oczkowicz – Wicewojewoda Świętokrzyski, Pan Grzegorz Świercz – Wicemarszałek Województwa Świętokrzyskiego, a także przedstawiciele samorządu powiatowego ze Starostą Buskim Panem Jerzym Kolarzem na czele, samorządów gminnych z Burmistrzem Miasta i Gminy Busko-Zdrój Panem Waldemarem Sikorą na czele oraz reprezentanci środowisk medycznych i służb mundurowych.

Punktualnie o godz. 1000 Dyrektor Zespołu Opieki Zdrowotnej w Busku-Zdroju dr n. med. Grzegorz Gałuszka przywitał zaproszonych gości oraz przedstawił krótką informację na temat powstania oddziału oraz możliwości świadczenia przez buski szpital specjalistycznych usług medycznych w dziedzinie kardiologii inwazyjnej. Stwierdził także, że „przysłowiowa złota godzina”, która bardzo często decyduje o uratowaniu życia pacjenta może, dzięki nowemu oddziałowi, stać się faktem, bowiem nie będzie już konieczności transportowania pacjentów, np. z podejrzeniem zawału serca, do oddalonych placówek medycznych. Tu czas ma ogromne znaczenie. Dodał także, że jest to początek zmian na lepsze w kierowanym szpitalu. Dyrektor bardzo serdecznie podziękował przybyłym gościom za wszelką pomoc, jaką otrzymał szpital. Szczególne podziękowania zostały skierowane pod adresem przedstawicieli firmy Cardinox, bez której, jak stwierdził Dyrektor, nie byłoby realizacji tej, jakże potrzebnej pacjentom inwestycji. Po krótkich przemówieniach zaproszonych gości przecięto biało-czerwoną wstęgę, otwierając w sposób symboliczny nowy Oddział. Ksiądz Proboszcz Parafii pod wezwaniem Niepokalanego Poczęcia NMP Tadeusz Szlachta w asyście Kapelana Szpitalnego Mariusza Kozy odmówił modlitwę i poświęcił oddział.

Dzień 12 grudnia 2011 r. to także ostatni dzień na składanie ofert do ŚOWNFZ w Kielcach na świadczenie usług z zakresu kardiologii inwazyjnej. Jak stwierdził Dyrektor Grzegorz Gałuszka, jest szansa na zakontraktowanie usług właśnie na oddziale buskiego szpitala, bowiem zarówno wysoko wykwalifikowana kadra medyczna, jak i najnowocześniejszy sprzęt oraz aparatura medyczna to gwarancja najwyższej jakości usług. Ma to duże znaczenie przy ocenie oferty przez NFZ – dodał.

Poprawiony: czwartek, 15 grudnia 2011