herb
herb
herb
herb
herb
herb
herb
herb
Strona główna Aktualności Powiat Buski uruchomił nowy portal e-Geodezja
Powiat Buski uruchomił nowy portal e-Geodezja Drukuj
Opublikował: Piotr Cira   
wtorek, 09 sierpnia 2011
 

W związku z uruchomieniem przez Powiatowy Ośrodek Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej w Busku-Zdroju powiatowego geoportalu oraz internetowego systemu e-GEODEZJA BUSKO-ZDRÓJ w dniu 05.08.2011 w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Busku-Zdroju odbyło się spotkanie informacyjne z przedstawicielami jednostek wykonawstwa geodezyjnego z terenu powiatu buskiego.

Na spotkaniu zaprezentowano możliwości nowego systemu polegające na zapewnieniu usług:
- udostępniania danych w sieci Internet w trybie publicznym dostępnej pod adresem: http://www.mapa.busko.pl
- internetową obsługę firm geodezyjnych w trybie chronionym dostępnej pod adresem: https://geodezja.powiat.busko.pl

Technologia geoportalu oparta jest na oprogramowaniu firmy GEOBID sp. z o.o. : system Ośrodek FB oraz system EWMAPA wyposażona w klucz WMS z opcją zgłaszania prac geodezyjnych.

Niniejszy portal, przeznaczony jest dla jednostek wykonawstwa geodezyjnego, umożliwia zgłaszanie prac geodezyjnych i kartograficznych za pośrednictwem Internetu. Bez konieczności wychodzenia z domu można wysyłać zgłoszenia oraz pobierać materiały przygotowane w odpowiedzi na zgłoszenie przez pracowników Powiatowego Ośrodka Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej.

Praca w portalu umożliwia monitorowanie postępu prac dzięki podglądowi do aktualnego statusu zgłoszenia/operatu jak również zapewnia bezpośredni dostęp do danych gromadzonych w PODGK 24 godziny na dobę.

Uruchomienie systemu e-GEODEZJA BUSKO-ZDRÓJ umożliwi: udostępnienie danych z zasobu poprzez sieć Internet oraz obsługę interesantów drogą elektroniczną co skróci czas obsługi zgłoszeń prac geodezyjnych i usprawni pracę PODGiK.