Strona główna Aktualności Zaproszenie do udziału w spotkaniu informacyjno – doradczym, dotyczącym naboru do Programu Świętokrzyski Fundusz Lokalny dla organizacji pozarządowych i grup nieformalnych.
Zaproszenie do udziału w spotkaniu informacyjno – doradczym, dotyczącym naboru do Programu Świętokrzyski Fundusz Lokalny dla organizacji pozarządowych i grup nieformalnych. Drukuj
Opublikował: Mateusz Olszewski, przekazała do publikacji: Aneta Piasecka
piątek, 26 kwietnia 2024

plakatWszystkich zainteresowanych zachęcamy do uczestnictwa w spotkaniu informacyjno -doradczym dotyczącym naboru do Programu Świętokrzyski Fundusz Lokalny dla organizacji pozarządowych i grup nieformalnych. Spotkanie odbędzie się w dniu 07.05.2024 roku o godz. 10:00 w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Busku – Zdroju, al. Mickiewicza 15.

Główną ideą programu jest zwiększenie zaangażowania obywateli i organizacji pozarządowych w działalność społeczną oraz wzrost ilości oddolnych inicjatyw lokalnych. W ramach programu przyznawane będą mikrodotacje w wysokości od 2 000 do 6 000 zł na tworzenie inicjatyw oddolnych (np. wydarzeń, warsztatów, rajdów, wycieczek itp.) wpisujących się w jedną ze sfer pożytku publicznego.

O mikrodotacje ubiegać się mogą młode organizacje (wpisane do KRS nie wcześniej niż 60 miesięcy od dnia złożenia wniosku) oraz grupy nieformalne (min. 3 osoby pełnoletnie wspólnie realizujące lub chcące realizować działania w sferach pożytku publicznego).

Program Świętokrzyski Fundusz Lokalny jest realizowany dzięki środkom z Narodowego Instytutu Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Rządowego Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021-2030.