herb
herb
herb
herb
herb
herb
herb
herb
Strona główna Aktualności Jubileuszowy Konwent Powiatów Województwa Świętokrzyskiego
Jubileuszowy Konwent Powiatów Województwa Świętokrzyskiego Drukuj
Opublikował: Mateusz Olszewski, przekazała do publikacji: Ilona Marzec   
wtorek, 06 lutego 2024
 

zajawkaJubileuszowy Konwent Powiatów Województwa Świętokrzyskiego z okazji 25-lecia Samorządów Powiatowych odbył się 26 stycznia 2024 roku w Centrum Konferencyjnym Sanatorium „Włókniarz” w Busku–Zdroju.

Konwentowi przewodniczył Jerzy Kolarz Przewodniczący Konwentu Powiatów Województwa Świętokrzyskiego. Gościem jubileuszowego posiedzenia konwentu był m.in. poseł do Parlamentu Europejskiego dr Adam Jarubas, który przeprowadził wykład na temat genezy utworzenia samorządów powiatowych, ich funkcji i znaczenia w społecznościach lokalnych.

Na konwencie obecni byli również Michał Skotnicki Wicewojewoda Świętokrzyski, Kazimierz Kotowski były Prezes Związku Powiatów Polskich, Poseł na Sejm RP oraz Edmund Kaczmarek były Współprzewodniczący Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego oraz delegacje z powiatów województwa świętokrzyskiego. Podczas konwentu rozmawiano o roli powiatów, ich zadaniach i kompetencjach w kontekście reformy samorządowej w Polsce, która miała miejsce 25 lat temu.

W czasie trwania konwentu z inicjatywy Jerzego Kolarza wręczono kilkunastu samorządowcom dyplomy i listy gratulacyjne z okazji 25 - lecia Samorządów Powiatowych przyznawanych przez Związek Powiatów Polskich w uznaniu szczególnych zasług podczas służby na rzecz społeczności lokalnych oraz w rocznicę usamorządowienia wspólnot powiatowych. Przekazano również od Przewodniczącego Konwentu listy gratulacyjne dla pracowników Urzędu Miasta Kielce.

Jubileuszowy Konwent Powiatów Województwa Świętokrzyskiego zakończył koncert okolicznościowy wykonany przez Pracownię Muzyki Pawła Korepty.

Następnie zaproszeni goście udali się do Muzeum Archeologicznego w Wiślicy. Uczestnicy Konwentu w towarzystwie lokalnych władz samorządowych Gminy Wiślica mieli okazję również zobaczyć i poznać historię Bazyliki Kolegiackiej Narodzenia NMP w Wiślicy oraz Domu Długosza.

Tekst: Joanna Kowalska

Foto: Adrian Lasak

Poprawiony: wtorek, 06 lutego 2024