Strona główna Aktualności Powiat Buski otrzymał promesę w kwocie 1 300 000,00 zł na zabytki
Powiat Buski otrzymał promesę w kwocie 1 300 000,00 zł na zabytki Drukuj
piątek, 29 września 2023

fotoDzisiaj o godz. 12:00 w Busku-Zdroju miało miejsce uroczyste wręczenie promesy na odnowę zabytków w Powiecie Buskim. W spotkaniu uczestniczyli Poseł RP Bartłomiej Dorywalski, ksiądz Dziekan dekanatu buskiego Proboszcz Parafii pw. Św. Brata Alberta Chmielowskiego w Busku-Zdroju dr Andrzej Jankoski oraz Starosta Buski Jerzy Kolarz.

Powiat buski złożył 2 wnioski o dofinansowanie z Rządowego Programu Odbudowy Zabytków. Pierwszy wniosek na 700 000,00 zł dotyczył remontu fundamentów Kaplicy pw. Św. Anny w Parku Zdrojowym w Busku-Zdroju, drugi o wartości 600 000,00 zł dotyczył odnowienia więźby dachowej, pokrycia dachowego oraz izolacji przeciwwilgociowej budynku I Liceum Ogólnokształcącego w Busku-Zdroju.

W wyniku naboru oba wnioski przeszły pozytywną weryfikacje. Dzięki otrzymanemu wsparciu dwa zabytkowe obiekty znajdujące się w naszym mieście będą odnowione i dalej będą służyć naszym mieszkańcom.

Starosta Buski Jerzy Kolarz składa szczególne podziękowanie Posłowi na Sejm RP Bartłomiejowi Dorywalskiemu za pomoc w pozyskaniu środków na w/w zadania.

Foto: Tadeusz Sempioł

Na zdjęciu od lewej: Poseł RP Bartłomiej Dorywalski, ksiądz Dziekan dr Andrzej Jankoski oraz Starosta Buski Jerzy Kolarz

Poprawiony: piątek, 29 września 2023