herb
herb
herb
herb
herb
herb
herb
herb
Strona główna Aktualności Zaproszenie na Dożynki Powiatowo-Gminne Solec-Zdrój 2023
Zaproszenie na Dożynki Powiatowo-Gminne Solec-Zdrój 2023 Drukuj
Opublikował: Piotr Cira. Przekazała do publikacji: Ilona Marzec   
środa, 09 sierpnia 2023
 

plakatZarząd Powiatu w Busku-Zdroju oraz Wójt Gminy Solec-Zdrój zapraszają na Dożynki Powiatowo-Gminne Solec-Zdrój 2023, które odbędą się w dniu 27 sierpnia 2023 r. w Solcu-Zdroju w godzinach od 1330 do 2400 na terenie stadionu przy ul. Partyzantów w Solcu-Zdroju.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Starostami dożynek będą Pani Agnieszka Brzezińska i Pan Marcin Stanek. Uroczystość tradycyjnie rozpocznie Msza święta w Kościele Św. Mikołaja Biskupa i Wyznawcy w Solcu-Zdroju, po czym nastąpi przemarsz korowodu dożynkowego na stadion sportowy.

Kolejny punkt uroczystości to część obrzędowa, w czasie której będą zaprezentowane delegacje wieńcowe biorące udział w konkursie powiatowym na ,,NAJPIĘKNIEJSZY WIENIEC DOŻYNKOWY”. Eliminacje powiatowe wyłonią reprezentanta Powiatu Buskiego na XXIII Świętokrzyskie Dożynki Wojewódzkie, które odbędą się w dniu 10 września br. w Tokarni. Zostaną również wręczone nagrody i odznaczenia.

W części artystycznej zaplanowaliśmy występy lokalnych kapel i zespołów ludowych. Wystąpią między innymi: Buskowianie, Pacanowianie i zespół wokalny Korczynianie nad Nidą. Na zakończenie dożynek zapraszamy na zabawę taneczną do północy przy muzyce Zespołu „RELAX”.

Ponadto zorganizujemy wystawę rolniczą, kiermasze, wesołe miasteczko z darmowymi dmuchańcami dla dzieci.

plakat

Poprawiony: środa, 09 sierpnia 2023