Strona główna Aktualności XIX Turniej im. Huberta Wagnera w siatkówce dziewcząt i chłopców o Puchar Starosty Buskiego
XIX Turniej im. Huberta Wagnera w siatkówce dziewcząt i chłopców o Puchar Starosty Buskiego Drukuj
środa, 19 kwietnia 2023

zajawkaW dniach 4 i 5 kwietnia 2023 r. w hali I LO im. Tadeusza Kościuszki w Busku-Zdroju odbył się po raz dziewiętnasty Turniej im. Huberta Wagnera w siatkówce dziewcząt i chłopców  o Puchar Starosty Buskiego.

W dniu rywalizacji dziewcząt we wtorek 4 kwietnia, zawody otworzył Starosta Buski pan Jerzy Kolarz w asyście pani dyrektor I LO  Eweliny Szymczyk-Krzemińskiej, wicedyrektor pani Katarzyny Tometczak-Morus, Przewodniczącego Rady Rodziców pana Wojciecha Ozgowicza oraz organizatora turnieju Mariusza Zaręby.

W zawodach dziewcząt udział wzięły cztery szkoły:

Powiatowy Zespół Szkół w Łopusznie – opiekun Łukasz Uranek
PSP 1 Busko – opiekun Anna Owsińska
PSP 3 Busko – opiekun Renata Kuza
I LO Busko - „Kościuszko” – opiekun Mariusz Zaręba.
Rywalizowano systemem „każdy z każdym” do 2 wygranych setów. Turniej sędziował pan Paweł Ślusarski.

Kolejność gier dziewcząt wraz z wynikami:

I LO Busko - PSP 3 Busko

PSP 1 Busko –  PZS Łopuszno

I LO Busko - PZS Łopuszno

PSP 3 Busko – PSP 1 Busko

5.

I LO  Busko – PSP 1 Busko

6.

PSP 3 Busko –  PZS Łopuszno

Końcowa klasyfikacja Turnieju przedstawia się następująco:

PZS Łopuszno

I LO Busko

PSP 3 Busko

PSP 1 Busko

Wszystkie zespoły uhonorowano pamiątkowymi dyplomami - zespoły z miejsc 1-3 statuetkami "kacika". Statuetkę "dużego kacika" Starosty Buskiego za zajęcie I miejsca w Turnieju otrzymała drużyna PZS w Łopusznie. Najlepszą zawodniczką XIX Turnieju została Martyna Musialak z Powiatowego Zespołu Szkół w Łopusznie, wyróżniona pamiątkową statuetką "kacika MVP" turnieju, dyplomem oraz nagrodą indywidualną ufundowaną przez Zarząd Powiatu w Busku-Zdroju. Każdy z  zespołów  otrzymał nagrody, które ufundowało Starostwo Powiatowe w Busku – Zdroju. Nagrody zespołom wręczał organizator turnieju Mariusz Zaręba.

W dniu 5 kwietnia 2023 r. w hali I LO gościliśmy drużyny chłopców z:

III LO Kielce – opiekun Rafał Sękowski
VI LO Kielce – opiekun Anna Osiakowska
LO Pińczów – opiekun Marcin Karpiński
I LO Busko – opiekun Mariusz Zaręba.

Turniejowa rywalizacja odbywała się do 2 wygranych setów, a grano systemem "każdy z każdym". Zawody w drugim dniu również sędziował pan Paweł Ślusarski.

Otwarcia drugiego dnia zawodów dokonał Przewodniczący Rady Rodziców I LO Busko pan Wojciech Ozgowicz w asyście organizatora Mariusza Zaręby.

Kolejność gier chłopców wraz z wynikami:

I LO Busko - III LO Kielce

VI LO Kielce - LO Pińczów

I LO Busko - LO Pińczów

III LO Kielce - VI LO Kielce

5.

I LO Busko – VI LO Kielce

6.

III LO Kielce – LO Pińczów

Końcowa klasyfikacja Turnieju przedstawia się następująco:

I LO Busko

VI LO Kielce

III LO Kielce

LO Pińczów

Wszystkie drużyny otrzymały pamiątkowe dyplomy, zespoły z miejsc 1-3 statuetki "kacika". Statuetkę "dużego kacika" Starosty Buskiego za zajęcie I miejsca w Turnieju otrzymali gospodarze, drużyna chłopców z I LO Busko. Każda z drużyn otrzymała nagrody, które ufundował Zarząd  Powiatu w Busku – Zdroju. Najlepszym  zawodnikiem XIX Turnieju został Tomasz Rejdak z ILO Busko, który otrzymał statuetkę "kacika" MVP turnieju oraz nagrodę indywidualną. Nagrody wręczały panie wicedyrektor I LO Anna Kolarz i Katarzyna Tometczak-Morus w asyście organizatora Mariusza Zaręby.

Podczas dwudniowej rywalizacji młodych siatkarek i siatkarzy, kibice ze słynnej "żylety" swoim niesamowitym dopingiem: śpiewem, dźwiękiem werbla i odgłosem trąbek pokazują, że są ze swoimi drużynami zarówno, gdy odnoszą zwycięstwa jak też i porażki.

Siatkarski Turniej im. Huberta Wagnera poprzez swój niepowtarzalny klimat na trwałe wpisał się do sportowego kalendarza imprez naszego liceum. Organizator Mariusz Zaręba planuje XX edycję Turnieju w 2024 r.

Organizator turnieju serdecznie dziękuję sponsorom:

- Starostwu Powiatowemu w Busku-Zdroju za objęcie honorowym patronatem XIX  Turnieju im. H. Wagnera oraz Zarządowi Powiatu w Busku-Zdroju za  ufundowanie nagród dla wszystkich uczestników.

- hurtowni "SAWA" z Buska – Zdroju za ufundowanie słodyczy,

- hurtowni "KIM" z Buska – Zdroju za ufundowanie wody mineralnej,

- Agencji Reklamowej  Mstudio  pana Dominika Kondka za wdrożenie autorskiego projektu statuetek na XIX Turniej im. H. Wagnera, ufundowanie nowego baneru oraz nagród dla siatkarzy maturzystów,

- dyrektor I LO pani Ewelinie Szymczyk – Krzemińskiej,

- wicedyrektor I LO pani Annie Kolarz,

- wicedyrektor I LO pani Katarzynie Tometczak–Morus,
- Przewodniczącemu Rady Rodziców I LO panu Wojciechowi Ozgowiczowi,

- kol. Dagmarze Rawskiej – Kwolik za oprawę artystyczną turnieju i zorganizowanie dopingu na "żylecie",

- gronu pedagogicznemu I LO,

- uczniom wolontariuszom I LO,

- całej społeczności szkolnej.

Drużyna dziewcząt I LO Busko wystąpiła w składzie:

Weronika Bańka 3C (kpt.), Paulina Tomczyk 4G, Gabriela Biesaga 4B, Natasza Borto 3C, Maria Janeczek 3C, Agata Książek 3C, Oliwia Łukasik 3E, Dominika Ptak 3B, Zuzanna Dąbrowska 1G, Amelia Strzelecka 1G, Nastia Kwolik 1H.

Drużyna chłopców I LO Busko wystąpiła w składzie:

Tomasz Rejdak 3B (kpt.), Franciszek Jabłoński 4G, Thomas Symon 3B, Mateusz Szcześniak 3B, Kamil Borek 3B, Antoni Iwan 3B, Iwo Krajewski 2G, Szymon Mostek 2G, Miłosz Wiek 2G, Mikołaj Ozgowicz 2C, Maks Bielawski 2C, Kamil Meuś 1K, Bartosz Pazdro 1C.

Organizator Turnieju
Mariusz Zaręba