Strona główna Aktualności Pamiątkowe dyplomy dla Kół Gospodyń Wiejskich wręczone
Pamiątkowe dyplomy dla Kół Gospodyń Wiejskich wręczone Drukuj
Opublikował: Piotr Cira. Przekazała do publikacji: Ilona Marzec
piątek, 30 września 2022

zajawka

Podczas sesji Rady Powiatu, która obradowała w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Busku-Zdroju przy al. Mickiewicza 15 w dniu 30 września 2022 roku, zostały wręczone pamiątkowe dyplomy za udział w Konkursie na najpiękniejszy wieniec dożynkowy Powiatu Buskiego.

Zaproszenie skierowane było do przedstawicielek i przedstawicieli Kół Gospodyń Wiejskich.    Pamiątkowe dyplomy wręczyli: Jerzy Kolarz Starosta Buski, Stanisław Klimczak Wicestarosta Buski oraz Andrzej Gądek Przewodniczący Rady Powiatu w Busku-Zdroju.

W tegorocznym konkursie "wieńcowym" udział wzięły następujące delegacje wieńcowe: KGW Skotniki Małe z Gminy Busko-Zdrój, KGW Janowice Poduszowskie z Gminy Gnojno, KGW Sępichów z Gminy Nowy Korczyn,  KGW Zborówek Nowy z Gminy Pacanów, KGW Piestrzec z Gminy Solec-Zdrój, KGW Czyżów z Gminy Stopnica, KGW Sieczków z Gminy Tuczępy oraz KGW Wawrowice z Gminy Wiślica.

W dniu 24 sierpnia br. Komisja Konkursowa podczas sesji wyjazdowej dokonała oceny wieńców w gminach.  I miejsce zajął wieniec z miejscowości Piestrzec gm. Solec-Zdrój, który reprezentował Powiat Buski podczas XXII Świętokrzyskich Dożynek Wojewódzkich w Bogorii w dniu 11 września br. Wszystkie delegacje wieńcowe zostały uhonorowane nagrodami pieniężnymi. Zarząd Powiatu w Busku-Zdroju w ten sposób docenił wkład Kół Gospodyń Wiejskich w pielęgnowanie tradycji regionalnej i zwyczajów dożynkowych.

Foto: Ilona Marzec, Tadeusz Sempioł

Poprawiony: piątek, 30 września 2022