Strona główna Aktualności Pomoc humanitarna z Powiatu Buskiego dotarła do Ukrainy
Pomoc humanitarna z Powiatu Buskiego dotarła do Ukrainy Drukuj
piątek, 18 marca 2022

Chwila tuż przed wyjazdem do Ukrainy na zdjęciu od lewej kierowca Vadym Tronitskyi, Bogusława Majcherczak radna Rady Powiatu w Busku-Zdroju, Aneta Chwalik Dyrektor PCPR w Busku-ZdrojuNa nasz apel o pomoc dla uchodźców z Ukrainy oraz o pomoc humanitarną dla ochrony ludności Obwodu Winnickiego odpowiedziało wiele osób indywidualnych, firm i instytucji.

Dzięki współpracy z lokalnymi przedsiębiorstwami i mieszkańcami powiatu buskiego, w dniach 15-17 marca br. zorganizowaliśmy transport z pomocą humanitarną do Ukrainy. Miejscem docelowym był Mohylew-Podolski w Obwodzie Winnickim oraz Gmina Jaryszów w Rejonie Mohylewsko-Podolskim.

Ogromne podziękowanie składam Panu Edwardowi Magdziakowi właścicielowi firmy "Magtrans" Przedsiębiorstwo Transportowo-Spedycyjne z siedzibą w Busku-Zdroju za zorganizowanie transportu do Ukrainy

Szczególne podziękowanie kieruję do Pani Bogusławy Majcherczak radnej Rady Powiatu w Busku-Zdroju za koordynowanie i udział w przewozie pomocy humanitarnej.

Zbiórka pomocy humanitarnej przerosła nasze oczekiwania. Dziękujemy wszystkim Ofiarodawcom za Waszą hojność i solidarność.

W imieniu Zarządu Powiatu w Busku-Zdroju, Caritas Diecezji Kieleckiej oraz Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Busku-Zdroju, składam wyrazy uznania i wdzięczności, w szczególności:

• Panu Mieczysławowi Sasowi Prezesowi Zarządu ZMK SAS Sp. z o.o.
  • Panu Mirosławowi Lubarskiemu Dyrektorowi Zarządu Grupy Polskie Składy Budowlane
  • Panu Markowi Wieczorkowi "VITALPOL" Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowe w Świniarach
  • BZW PARA S.J. w Busku-Zdroju
  • PARA.COM.PL S.J. w Busku-Zdroju
  • P.W. PARA S.J. w Busku-Zdroju
  • Firmie SolarX z siedzibą w Mikułowicach
  • Miejsko-Gminnemu Centrum Kultury w Stopnicy
  • Panu Adamowi Zabiegło lekarzowi weterynarii
  • Państwu Halinie i Tadeuszowi Kobus oraz córce Karolinie
  • Panu Rafałowi Para
  • Pracownikom i Funkcjonariuszom Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Busku-Zdroju
  • Pracownikom Zakładu Ubezpieczeń Społecznych Oddział w Busku-Zdroju
  • Pracownikom Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Busku-Zdroju
  • Pracownikom Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Busku-Zdroju
  • Pracownikom Starostwa Powiatowego w Busku-Zdroju

oraz osobom indywidualnym - Mieszkańcom Powiatu Buskiego.

W dalszym ciągu zwracam się do Państwa z apelem, prosząc o dalszą pomoc, zarówno w formie rzeczowej, jak i pieniężnej, wpłacając środki na konto:

05 8517 0007 0010 0070 7563 0127

Przypominam, aby pomoc humanitarną kierować do siedziby Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Busku-Zdroju przy ul. Bohaterów Warszawy 120.

Być może uda nam się zorganizować kolejny wyjazd z pomocą humanitarną.

Bądźmy razem w tym trudnym czasie

Jerzy Kolarz
Starosta Buski

Busko-Zdrój, dn. 18 marca 2022 r.

Foto: archiwum PCPR, archiwum prywatne B. Majcherczak

Poprawiony: piątek, 18 marca 2022