herb
herb
herb
herb
herb
herb
herb
herb
Strona główna Aktualności Nagroda dla Koła Gospodyń Wiejskich "Wesołe Górzanki"
Nagroda dla Koła Gospodyń Wiejskich "Wesołe Górzanki" Drukuj
Opublikował: Mateusz Olszewski. Przekazała do publikacji: Ilona Marzec.   
piątek, 10 września 2021
 

Detal wieńca z GóryZe względu na sytuację pandemiczną wywołaną wirusem SARS-CoV-2, Zarząd Powiatu w Busku-Zdroju drugi rok z rzędu nie podjął się organizacji dożynek powiatowych. Jednak, aby wziąć udział w dożynkach wojewódzkich należało wyłonić reprezentanta Powiatu Buskiego - delegacji z wieńcem.

W związku z powyższym w dniu 2 września br. powiatowa Komisja Konkursowa dokonała oceny wieńców dożynkowych i wybrała najładniejszy. W skład Komisji weszli: ze Starostwa Powiatowego w Busku-Zdroju Andrzej Lasak Naczelnik oraz Renata Galus Inspektor, Wydział Rolnictwa, Leśnictwa i Ochrony Środowiska, Anna Bąk reprezentująca Świętokrzyski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Modliszewicach, Placówka Terenowa w Busku-Zdroju, Rafał Smagłowski Kierownik Placówki Terenowej w Busku-Zdroju, Oddział KRUS w Kielcach, Anna Szymczyk-Tometczak ze Świętokrzyskiej Izby Rolniczej w Kielcach, Oddział Terenowy w Busku-Zdroju oraz Tomasz Dybała przedstawiciel Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Biuro Powiatowe w Busku-Zdroju.

W roku bieżącym nie wszystkie samorządy gminne z terenu powiatu organizowały dożynki na swoim terenie, było to m. in. wynikiem pandemii oraz ulewnych deszczy, które dotknęły niektóre z nich. Ostatecznie do konkursu Gminy zgłosiły następujące delegacje wieńcowe:

Wieniec wykonany przez KGW w Raczycach w gminie Gnojno

Gmina Gnojno z miejscowości Raczyce

 

Wieniec prezentowany przez KGW Starym Korczynie w gminie Nowy Korczyn

Miasto i Gmina Nowy Korczyn z miejscowości Stary Korczyn

 

Wieniec z Kępy Lubawskiej w gminie Pacanów

Miasto i Gmina Pacanów z miejscowości Kępa Lubawska

 

Wieniec z miejscowości Góra w gminie Tuczępy

Gmina Tuczępy z Góry

 

Po wnikliwej analizie oraz w oparciu o zapisy Regulaminu Konkursu Wieńców Dożynkowych przesłanego przez Marszałka Województwa Świętokrzyskiego, Komisja konkursowa wybrała zwycięski wieniec z miejscowości Góra w Gminie Tuczępy, który będzie reprezentował Powiat Buski podczas XXI Świętokrzyskich Dożynek Wojewódzkich w Kielcach w dniu 12 września br.

Uhonorowanie zwycięskiej delegacji wieńcowej - Koła Gospodyń Wiejskich "Wesołe Górzanki" z miejscowości Góra gm. Tuczępy nagrodą oraz pamiątkowym dyplomem nastąpiło podczas posiedzenia Zarządu Powiatu w dniu 9 września br. W imieniu Koła nagrodę odebrały Panie Maria Pawelec i Renata Drozdowska, a nagrodę wręczyli członkowie Zarządu Jerzy Kolarz Przewodniczący, Wiesław Marzec, Jerzy Kordos oraz Tomasz Mierzwa.

 

Zarząd Powiatu w Busku-Zdroju składa serdeczne podziękowania wszystkim gminnym delegacjom wieńcowym za udział w tegorocznym Konkursie i przekazuje serdeczne pozdrowienia, a "Wesołym Górzankom" życzymy powodzenia w konkursie na dożynkach wojewódzkich.

 

Foto: Ilona Marzec

Poprawiony: piątek, 10 września 2021