herb
herb
herb
herb
herb
herb
herb
herb
Strona główna Aktualności Powiat Buski tworzy Punkt Szczepień Powszechnych w Busku-Zdroju
Powiat Buski tworzy Punkt Szczepień Powszechnych w Busku-Zdroju Drukuj
Opublikował: Mateusz Olszewski. Przekazała do publikacji: Ilona Marzec.   
piątek, 23 kwietnia 2021
 

Punkt szczepień powszechnychW ramach Narodowego Programu Szczepień przeciw COVID – 19 w całym kraju tworzone są Punkty Szczepień Powszechnych. Powiat Buski w porozumieniu z Zespołem Opieki Zdrowotnej w Busku-Zdroju zgłosił do Wojewody Świętokrzyskiego chęć utworzenia takiego punktu. Punkt ten ma mieścić się w Powiatowym Międzyszkolnym Ośrodku Sportowym w Busku-Zdroju przy ul. Janusza Kusocińskiego 3.

Zgodnie z wytycznymi Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, punkt ten będzie odpowiednio oznaczony, dostosowany i wyposażony w niezbędny sprzęt. W punkcie zostaną wyodrębnione: miejsce badań, stanowisko szczepień, poczekalnia dla pacjentów (miejsce do oczekiwania przed oraz po szczepieniu), punkt udzielania pierwszej pomocy oraz punkt rejestracji i informacji.

Całe wyposażenie techniczne oraz część personelu pomocniczego będzie zapewnione przez Powiat Buski. Zespół Opieki Zwrotnej w Busku-Zdroju zapewni pozostałą część personelu technicznego oraz odpowiednią kadrę medyczną, która będzie wchodzić w skład zespołów szczepiących. ZOZ zapewni również przeszkolenie zespołu IT szczególnie z obsługi programu E-rejestracji i wypełniania e-Karty Szczepień.

Punkt Szczepień Powszechnych ma składać się z 3 zespołów szczepiących, które będą mogły zaszczepić ok. 200 pacjentów dziennie. Punkt ma działać 5 dni w tygodniu, od wtorku do soboty. Uruchomienie Punktu Szczepień Powszechnych, wraz z istniejącymi już na terenie powiatu 17 punktami szczepień, pozwoliłoby na zaszczepienie w ciągu kilkunastu tygodni całej populacji mieszkańców powiatu buskiego, która będzie chętna na szczepienie.

Rozpoczęcie szczepień w Punkcie Szczepień Powszechnych planowane jest od 4 maja br. Uzależnione jest to jednak od akceptacji tego punktu przez Narodowy Fundusz Zdrowia, Świętokrzyski Oddział Wojewódzki w Kielcach.

Rejestracja na szczepienia w Punktach Szczepień Powszechnych odbywać się będzie za pośrednictwem dotychczas obowiązujących kanałów zapisów. Są to:

  • całodobowa i bezpłatna infolinia 989
  • elektroniczna e-rejestracja
  • kontakt z wybranym punktem szczepień
  • wysłanie wiadomości SMS na numer 664 908 556 lub 880 333 333 o treści: SzczepimySię

Więcej informacji na temat szczepień znajduje się na stronie:

https://www.gov.pl/web/szczepimysie

Starosta Buski

Jerzy Kolarz

Foto: Adrian Lasak