herb
herb
herb
herb
herb
herb
herb
herb
Strona główna Aktualności Informacja o możliwości składania wniosków o nadanie nagrody ”Semper Fidelis”
Informacja o możliwości składania wniosków o nadanie nagrody ”Semper Fidelis” Drukuj
Opublikował: Mateusz Olszewski. Przekazała do Publikacji: Marta Roter.   
wtorek, 03 września 2019
 

logo_IPNUprzejmie informuję, że do Starostwa Powiatowego w Busku-Zdroju wpłynęło pismo Prezesa Instytutu Pamięci Narodowej Pana dr Jarosława Sarka, informujące o przyznaniu przez IPN, po raz pierwszy w 2019 roku, Nagrody "Semper Fidelis".

Wyróżnienie to będą corocznie otrzymywać osoby, instytucje i organizacje społeczne za szczególnie aktywny udział w upamiętnianiu dziedzictwa Kresów Wschodnich Rzeczypospolitej, których działalność publiczna pozostaje zbieżna z ustawowymi celami IPN.

Laureatów wyłoni Kapituła, na czele której stoi Prezes Instytutu. W swym piśmie Prezes IPN zaznacza, że na Kresach pozostały relikwie dawnej Rzeczypospolitej – źródło naszej tożsamości, tradycji, kultury. Wszyscy, którzy poświęcają się ratowaniu tych pamiątek, przywracaniu pamięci o historii tych ziem, zasługują na szczególne uznanie i wdzięczność obecnych i przyszłych pokoleń Polaków.

Prezes IPN w imieniu Kapituły Nagrody zaprasza do przesłania kandydatur. Zgłoszenia do Nagrody odbywają się za pośrednictwem formularza, który znajduje się na stronie internetowej ipn.gov.pl w zakładce "Konkursy i Nagrody – Nagroda Semper Fidelis".

Prezes IPN dodaje, że Kapituła ma możliwość uhonorowania osób, instytucji i organizacji, które działają zarówno w kraju, jak i za granicą na rzecz upamiętniania dziedzictwa polskich Kresów Wschodnich. Kapituła ma również możliwość przyznania jednej nagrody post mortem.

Kandydatury można przesyłać do 15 września br. na adres Biura Upamiętniania Walk i Męczeństwa IPN za pośrednictwem poczty tradycyjnej – Biuro Upamiętniania Walk i Męczeństwa IPN, ul. Wołoska 7, 02 – 675 Warszawa lub elektronicznej: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

Poprawiony: wtorek, 03 września 2019