Strona główna Aktualności VII edycja akcji „Biała Sobota" w SOSW w Broninie
VII edycja akcji „Biała Sobota" w SOSW w Broninie Drukuj
poniedziałek, 03 czerwca 2019

zajawkaW trosce o zdrowie uczniów oraz członków ich rodzin, w dniu 25 maja 2019 roku w Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Broninie odbyła się VII edycja akcji „Biała Sobota", w ramach której lekarze - specjaliści przeprowadzili nieodpłatnie badania, udzielali porad i konsultacji medycznych.

Podczas akcji zaszczycili nas swoją obecnością zaprzyjaźnieni z Ośrodkiem lekarze i pielęgniarki: dr n. med. Agata Horecka-Lewitowicz – specjalista psychiatrii dzieci i młodzieży; lek. med. Bożena Wojniak-Fiutowska – endokrynolog, internista; lek. med. Maria Gadawska – internista, specjalista medycyny rodzinnej; lek. med. Marcin Podesek – chirurg; lek. med. Piotr Błasiński – stomatolog; pielęgniarki Pani Jadwiga Maciejska i Pani Agata Kozakowska oraz pedagog terapeuta – Pani Wioletta Sabat. Po raz pierwszy w Ośrodku gościli lek. med. Aneta Śledzik – neurolog oraz dr n. med. Ryszard Starnowski – internista.

Rodzice, oprócz konsultacji lekarskich, mieli możliwość skorzystania z badania EKG, USG tarczycy, badania na obecność wirusa HCV, pomiaru poziomu cukru i ciśnienia.

Wysoka frekwencja podczas „Białej Soboty” świadczy o zainteresowaniu taką formą propagowania profilaktyki zdrowotnej. Uczestnicy akcji skierowali pod adresem organizatorów oraz przedstawicieli Służby Zdrowia gorące podziękowania za możliwość skorzystania z bezpłatnych badań i konsultacji u tak wielu specjalistów, do których czas oczekiwania w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia jest niejednokrotnie bardzo długi.

Słowa uznania wyraził również Wiesław Waga dyrektor Ośrodka. Podziękował lekarzom, specjalistom i pielęgniarkom za okazane serce, życzliwą pomoc, za wrażliwość, szczerą empatię, zaangażowanie, poświęcony czas i bezinteresowność.

Organizacja akcji była możliwa dzięki wsparciu finansowemu Stowarzyszenia „Daj Dziecku Nadzieję".

Organizatorzy akcji: Justyna Smulczyńska, Aneta Łukasik, Anna Karpińska, Aleksandra Łukasik, Anna Jabłońska, Aleksandra Kłuskiewicz, Irmina Szymczyk, Agnieszka Bucka, Małgorzata Tetela, Krzysztofa Nowak, Ilona Durnaś, Agnieszka Ćwiertnia, Marcin Wójcik.

Autorzy tekstu: Justyna Smulczyńska, Aneta Łukasik

Zdjęcia: Marcin Wójcik