herb
herb
herb
herb
herb
herb
herb
herb
Strona główna Aktualności Kampania „Zostań Żołnierzem Rzeczypospolitej” przygotowana przez Ministerstwo Obrony Narodowej
Kampania „Zostań Żołnierzem Rzeczypospolitej” przygotowana przez Ministerstwo Obrony Narodowej Drukuj
Opublikował: Mateusz Olszewski. Przekazała do publikacji: Dorota Szymańska.   
poniedziałek, 21 stycznia 2019
 

logoZdobycie wysokospecjalistycznych kwalifikacji, perspektywa rozwoju zawodowego jak i osobistego, stałość zatrudnienia – to tylko niektóre z korzyści wynikających z pełnienia służby w szeregach Wojska Polskiego. Kampania „Zostań Żołnierzem Rzeczypospolitej” przygotowana przez Ministerstwo Obrony Narodowej jest odpowiedzią na wzrost zainteresowania ochotniczymi formami służby wojskowej i ma na celu dotarcie z informacjami i wskazówkami do jak najszerszego grona potencjalnych kandydatów. Polska armia jest gotowa na przyjęcie kandydatów do wszystkich rodzajów sił zbrojnych, we wszystkich korpusach osobowych.

Mobilne zespoły rekrutacyjne złożone z żołnierzy lokalnych Jednostek Wojskowych i Przedstawicieli Wojskowych Komend Uzupełnień, pojawią się na ulicach miast, w urzędach i centrach handlowych by podzielić się merytoryczną wiedzą na temat dostępnych ścieżek kariery oraz wskażą gdzie skierować pierwsze kroki by docelowo stać się żołnierzem zawodowym czy też rozpocząć służbę w strukturach Wojsk Obrony Terytorialnej. Już w miesiącach styczniu i lutym przedstawiciele Wojskowej Komendy Uzupełnień w Busku-Zdroju wraz z żołnierzami z Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych w Kielcach, 10 Świętokrzyskiej Brygady Obrony Terytorialnej oraz podchorążymi z akademii wojskowych, spotkają się z osobami zaineresowanymi pełnieniem ochotniczej służby wojskowej. Zainteresowanych zapraszamy do odwiedzenia punktów promocyjno-informacyjnych, które będą czynne w godz. 14.00-19.00 w poniżej wymienionych miejscach:

  • 28-30.01.2019 r. Buskie Samorządowe Centrum Kultury, Busko-Zdrój
  • 31.01-03.02.2019 r. Buski Ośrodek Sportu i Rekreakcji, Busko-Zdrój
  • 18-20.02.2019 r. Buskie Samorządowe Centrum Kultury, Busko-Zdrój
  • 21-24.02.2019 r. Baseny Mineralne, Solec-Zdrój
Wojskowa Komenda Uzupełnień
w Busku-Zdroju