herb
herb
herb
herb
herb
herb
herb
herb
Strona główna Aktualności Jubileusz 50-lecia Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Busku - Zdroju
Jubileusz 50-lecia Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Busku - Zdroju Drukuj
Opublikował: Mateusz Olszewski. Przekazała do publikacji: Ilona Marzec.   
poniedziałek, 10 grudnia 2018
 

zajawkaWe wtorek 4 grudnia 2018 r. w Buskim Samorządowym Centrum Kultury odbyły się uroczystości związane z jubileuszem 50-lecia istnienia Poradni Psychologiczno -Pedagogicznej w Busku - Zdroju.

Na początku uroczystości Jolanta Czyrny - dyrektor Poradni przywitała przybyłych gości.

Na uroczystości obecni byli przedstawiciele władz samorządowych i oświatowych: Jerzy Kolarz - Starosta Buski, Stanisław Klimczak - Wicestarosta Buski, Tomasz Mierzwa - z-ca Burmistrza Miasta i Gminy Busko-Zdrój oraz Piotr Łojek - wizytator Kuratorium Oświaty w Kielcach.

Zaproszeni zostali także dyrektorzy przedszkoli, szkół i placówek z powiatu buskiego, przedstawiciele instytucji, z którymi Poradnia współpracuje, dyrektorzy poradni psychologiczno - pedagogicznych z województwa świętokrzyskiego, pracownicy i emeryci oraz przyjaciele i sympatycy Poradni.

Jubileusz był okazją do podsumowania dotychczasowej działalności placówki. Przedstawiony został krótki rys historyczny, pokazano zmiany, jakie na przestrzeni pięćdziesięciu lat dokonały się w placówce. Podczas krótkiej prezentacji multimedialnej goście mieli również możliwość zapoznania się z najważniejszymi zadaniami Poradni oraz szeregiem działań innowacyjnych i nowatorskich, które Poradnia realizowała w ostatnich latach.

Następnie przedstawiciele władz oświatowych i samorządowych oraz instytucji i placówek złożyli na ręce Pani dyrektor gratulacje i życzenia. Odczytano listy gratulacyjne i wręczono okolicznościowe upominki i pamiątki.

Interesującym punktem programu była prezentacja specjalistów z EEG INSTYTUTU w Warszawie pt. Najnowsze techniki w neuropsychoterapii. Skuteczna cyfrowa diagnostyka i terapia dzieci i młodzieży ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi oraz dzieci wybitnie uzdolnionych.

Z okazji jubileuszu, w dowód wieloletniej współpracy, Pani Denisa Krob z EEG INSTYTUTU w Warszawie złożyła na ręce dyrektor Jolanty Czyrny deklarację pokrycia kosztów szkolenia doskonalenia umiejętności zawodowych w zakresie prowadzenia terapii EEG Biofeedback o wartości 5 tys. zł dwóch pracowników Poradni zajmujących się neuropsychoterapią.

Niewątpliwą atrakcją uroczystości, entuzjastycznie odebraną przez publiczność, był występ zespołu bluesowego w składzie: Jacek Chruściński, Maciej Kłeczek i Michał Zoch.

Po zakończeniu części oficjalnej obchodów goście zostali zaproszeni na uroczysty poczęstunek, na którym nie mogło zabraknąć urodzinowego tortu.

Dyrektor i pracownicy Poradni składają podziękowania wszystkim, którzy zechcieli uczestniczyć w ich wielkim święcie oraz osobom, które przyczyniły się do uświetnienia jubileuszowego spotkania.

Jolanta Czyrny

Dyrektor

Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Busku - Zdroju

 

Autor zdjęć: Marcin Radota