Strona główna Aktualności XXVI Mistrzostwa Pierwszej Pomocy PCK w Busku-Zdroju zorganizowane przez Zarząd Rejonowy PCK w Busku-Zdroju
XXVI Mistrzostwa Pierwszej Pomocy PCK w Busku-Zdroju zorganizowane przez Zarząd Rejonowy PCK w Busku-Zdroju Drukuj
Opublikował: Mateusz Olszewski. Przekazała do publikacji: Ilona Marzec, autor: Irena Sobieraj, foto: archiwum ZST-I
piątek, 11 maja 2018

foto-zajawkaMistrzostwa rozegrano 25 kwietnia 2018 roku i wzięły w nich udział cztery szkoły ponadgimnazjalne Powiatu Buskiego: Zespół Szkół Techniczno-Informatycznych w Busku-Zdroju, I Liceum Ogólnokształcące w Busku-Zdroju, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Busku-Zdroju oraz Zespół Szkół Technicznych  i Ogólnokształcących w Busku-Zdroju.

Turniej składał się z dwóch części: w pierwszej rozwiązywanie testu pisemnego - w ciągu 15 minut należało odpowiedzieć na 15 pytań, z zakresu udzielania pierwszej pomocy medycznej, międzynarodowego prawa humanitarnego oraz wiedzy o ruchu czerwonokrzyskim. Po krótkiej przerwie reprezentacje szkół przystąpiły do części praktycznej, w której uczniowie na poszczególnych stacjach - pozoracji prezentowali swoje umiejętności w zakresie: ratowania życia, wezwania kwalifikowanej pomocy, udzielania pierwszej pomocy i kierowania zespołem. W roli sędziów wystąpili Szymon Wójcik ratownik medyczny HGR w Busku-Zdroju oraz funkcjonariusze Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Busku-Zdroju.

Pierwsze miejsce w turnieju zajęła reprezentacja Zespołu Szkół Techniczno-Informatycznych w Busku-Zdroju, która wystąpiła w składzie: Patrycja Kopacz, Natalia Gałka, Robert Lewiński, Patrycja Lasak i Kacper Bonar. Opiekunem zwycięskiej ekipy jest Irena Sobieraj pedagog szkolny.

Kolejne miejsca zajęli:
II - Zespół Szkół Ponadgimanzjalnych Nr 1
III - Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących
IV - I Liceum Ogólnokształcące.

Laureaci otrzymali puchary, dyplomy i nagrody rzeczowe. Składamy serdeczne podziękowania Sponsorom, którymi byli:
Starosta Buski Jerzy Kolarz, Burmistrz Miasta i Gminy Busko-Zdrój Waldemar Sikora, Prezes Zarządu Uzdrowisko Busko-Zdrój S.A. Wojciech Legawiec, Piotr Oszywa Piekarnia Bronina, Paweł Piątek Zamek Dersława.

Zarząd Rejonowy PCK w Busku-Zdroju prowadzi swoją działalność statutową dzięki wsparciu przez cały rok różnych instytucji i osób. Przy tej okazji pragniemy podziękować Darczyńcom:

1. PSB w Wełczu
  2. Barbara i Stanisław Skrzeszewscy
  3. Mieczysław Sas
  4. Marian Kopała
  5. Stanisław Kiepura
  6. Kazimierz Krzemiński i Tadeusz Krzemiński
  7. Krzysztof Dziekan
  8. Czesław Sztuk
  9. Tomasz Kaleta „Malinowy Zdrój”
  10. Bank Spółdzielczy Busko-Zdrój
  11. Nadwiślański Bank Spółdzielczy w Solcu-Zdroju