Strona główna Aktualności Rozstrzygnięcie konkursu na najpiękniejszy wieniec dożynkowy na etapie powiatowym
Rozstrzygnięcie konkursu na najpiękniejszy wieniec dożynkowy na etapie powiatowym Drukuj
środa, 23 sierpnia 2017

zajawkaZarząd Powiatu w Busku-Zdroju będzie uczestniczył w dożynkach wojewódzkich, które odbędą się 3 września br. w Masłowie w Powiecie Kieleckim.

Z uwagi na to, że w roku bieżącym nie zorganizowano dożynek powiatowych, Starosta Buski powołał Komisję konkursową w celu wyboru najpiękniejszego wieńca dożynkowego w eliminacjach powiatowych. Komisja konkursowa "na roboczo" oglądała tegoroczne wieńce, oceniając zgłoszone delegacje wieńcowe w gminach. Do konkursu zgłoszono następujące delegacje wieńcowe:

Delegacja z miejscowości Widuchowa, gm. Busko-Zdrój;

Delegacja z miejscowości Nowy Korczyn, gm. Nowy Korczyn;

Delegacje z miejscowości Wójcza, gm. Pacanów;

Delegacja z miejscowości Kików, gm. Solec-Zdrój;

Delegacja z miejscowości Dziesławice, gm. Stopnica;

Delegacja z miejscowości Tuczępy, gm. Tuczępy;

Komisja konkursowa, której przewodniczył Andrzej Lasak Naczelnik Wydziału Rolnictwa, Leśnictwa i Ochrony Środowiska w Starostwie Powiatowym w Busku-Zdroju, miała niezwykle trudne zadanie, ponieważ wieńce prezentowały się wspaniale, ukazując precyzję wykonania, nowe pomysły i rozwiązania. Jednak oprócz wrażenia estetycznego, członkowie Komisji musieli uwzględnić kryteria oceny zawarte w Regulaminie konkursu na najpiękniejszy wieniec dożynkowy województwa świętokrzyskiego.

Podczas sesji wyjazdowej, która odbyła się 22 sierpnia br. Komisja konkursowa wybrała zwycięski wieniec z miejscowości Tuczępy, który będzie reprezentował Powiat Buski podczas XVII Świętokrzyskich Dożynek Wojewódzkich w Masłowie w niedzielę 3 września. Liczymy na sprzyjającą pogodę
i mierzymy wysoko.

dsc03755

Poniżej przedstawiam zaproszenie dla Pań, które zechcą skorzystać z badań profilaktycznych - cytologii i mammografii podczas dożynek.

Zaproszenie [ PDF ]

Jerzy Kolarz