herb
herb
herb
herb
herb
herb
herb
herb
Strona główna Aktualności Zaproszenie na Piknik Historyczno-Militarny "Ociesęki 2017". Inscenizacja historyczna „Bitwa pod Broniną 1939”.
Zaproszenie na Piknik Historyczno-Militarny "Ociesęki 2017". Inscenizacja historyczna „Bitwa pod Broniną 1939”. Drukuj
Opublikował: Mateusz Olszewski. Przekazała do publikacji: Aneta Piasecka.   
poniedziałek, 24 lipca 2017
 

plakatWszystkich pasjonatów historii zapraszamy w najbliższą niedzielę 30 lipca do Ociesęk w gminie Raków, gdzie odbędzie się Piknik Historyczno-Militarny „Ociesęki 2017”.

Główną atrakcją wydarzenia będzie inscenizacja bitwy pod Broniną k. Buska, stoczonej 9.IX.1939 r. przez 22 Dywizję Piechoty Górskiej z Oddziałem Wydzielonym i 27 Dywizją VII Korpusu armii niemieckiej. Była to druga po iłżeckiej największa bitwa wojny obronnej 1939 r., jaka miała miejsce na terenie ówczesnego województwa kieleckiego. Swój udział w inscenizacji potwierdziło blisko 100 członków grup rekonstrukcyjnych z całej Polski. Będą pojazdy z epoki, artyleria i efekty pirotechniczne.

 

Na uczestników czeka też wiele atrakcji, w tym pokazów oraz wystaw broni i sprzętu wojskowego, zarówno historycznego, jak i współczesnego. Można będzie m.in. założyć strój pirotechnika lub radiotechnika, postrzelać z broni pneumatycznej oraz broni przeciwlotniczej. Całości dopełni koncert piosenek żołnierskich i partyzanckich w wykonaniu kwartetu „Konsonans”.

 

Wydarzenie jest współfinansowane ze środków Samorządu Województwa Świętokrzyskiego, Powiatu Buskiego i Powiatu Kieleckiego.

 

plakat