Strona główna Projekty realizowane ze środków budżetu państwa Laboratoria Przyszłości w szkołach podstawowych prowadzonych przez Powiat Buski
Laboratoria Przyszłości w szkołach podstawowych prowadzonych przez Powiat Buski Drukuj
poniedziałek, 31 stycznia 2022

logoPowiat Buski otrzymał 60 000 na zakup wyposażenia technicznego niezbędnego do rozwoju umiejętności praktycznych uczniów Szkoły Podstawowej Specjalnej w Broninie i Szkoły Podstawowej Specjalnej w Busku-Zdroju w ramach rządowego programu Laboratoria Przyszłości.

W/w szkoły do końca sierpnia 2022 r. zakupią obowiązkowe wyposażenie przewidziane w katalogu wyposażenia tj.:

• drukarki 3D z akcesoriami,
  • mikrokontrolery z sensorami, wzmacniaczami, płytkami prototypowymi i innymi akcesoriami,
  • sprzęt do nagrań dla nauki prezentacji swoich osiągnięć (kamery, mikrofony, oświetlenie itp.),
  • stacje lutownicze (do mikrokontrolerów).

Ponadto szkoły będą mogły zakupić dodatkowe wyposażenie stanowisk, narzędzia, materiały eksploatacyjne, pomoce projektowe, roboty i sprzęt gospodarstwa domowego. Zakupione wyposażenie ma być dostępne dla uczniów podczas zajęć lekcyjnych i pozalekcyjnych.

Celem programu jest wsparcie procesu dydaktycznego i uczynienie go bardziej innowacyjnym. Uczniowie będą mogli rozwijać swoje kompetencje w zakresie zdolności rozwiązywania problemów, współpracy, kreatywności.