Strona główna Edukacja, Kultura i Sport Stypendia Sportowe Starosty Buskiego oraz Nagrody Starosty Buskiego za promocję Powiatu wręczone!
Stypendia Sportowe Starosty Buskiego oraz Nagrody Starosty Buskiego za promocję Powiatu wręczone! Drukuj
Opublikował: Mateusz Olszewski, przekazała do publikacji: Ilona Marzec
czwartek, 08 lutego 2024

Zarząd Powiatu wraz z Stypendystami i Nagrodzonymi oraz Trenerami Rodzicami i Dyrektorami SzkółW dniu 8 lutego 2024 roku podczas posiedzenia Zarządu Powiatu w Busku - Zdroju, Jerzy Kolarz Starosta Buski, w obecności Stanisława Klimczaka Wicestarosty Buskiego oraz Członków Zarządu Powiatu: Wiesława Marca, Tomasza Mierzwy i Jerzego Kordosa wręczył Młodym Sportowcom z Powiatu Buskiego Stypendia Sportowe Starosty Buskiego oraz Nagrody Starosty Buskiego za promocją Powiatu.

Stypendium Sportowe Starosty Buskiego otrzymały Dominika Pawełczyk oraz Kinga Okopień - zawodniczki Uczniowskiego Klubu Sportowego Miłek Wiślica trenujące bilard. Wnioskodawcą był Pan Szczepan Sekuła Prezes Klubu, który jest jednocześnie trenerem zawodniczek uhonorowanych Stypendium Starosty Buskiego.

Stypendium otrzymał również Wiktor Skiba utytułowany zawodnik Bokserskiego Międzyszkolnego Uczniowskiego Klubu Sportowego RING. Stypendium zostało przyznane na wniosek Prezesa Klubu Pana Pawła Karolczaka.

Stypendyści Starosty Buskiego odznaczają się licznymi osiągnięciami sportowymi na arenie krajowej i międzynarodowej. W 2023 roku zostali powołani do kadry narodowej przez Polskie Związki Sportowe w swoich dyscyplinach sportowych.

Nagrody Starosty Buskiego za promocję Powiatu otrzymali Karolina Kolarz, Filip Wilkus i Mateusz Molisak - zawodnicy Koła Polskiego Związku Wędkarskiego w Busku – Zdroju oraz Wędkarskiego Klub Sportowy SKISH. Nagodzeni Zawodnicy posiadają status członka Kadry Sportowej Polskiego Związku Wędkarskiego i osiągają liczne sukcesy na arenie krajowej i międzynarodowej, którymi promują Powiat Buski zarówno w kraju, jak i poza jego granicami. Nagrodzeni otrzymali jednorazowe nagrody finansowe.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów

Autor tekstu: Wydział EK

Autor zdjęć: Ilona Marzec