Strona główna Aktualności Ogólnopolski Konkurs Plastyczny dla Dzieci i Młodzieży pod hasłem „Bezpieczeństwo i rozwaga – tego od Ciebie każdy wymaga”
Ogólnopolski Konkurs Plastyczny dla Dzieci i Młodzieży pod hasłem „Bezpieczeństwo i rozwaga – tego od Ciebie każdy wymaga” Drukuj
Opublikował: Piotr Cira, Przekazał do publikacji: Sławomir Dalach
poniedziałek, 30 marca 2015

herb_powiat_buski   W dniu 23 marca b.r. odbyły się eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci i Młodzieży pod hasłem „Bezpieczeństwo i rozwaga – tego od Ciebie każdy wymaga”.

Celem XVII edycji Konkursu było zainteresowanie tematem bezpieczeństwa dzieci i młodzieży, gdyż właściwa postawa oraz świadomość występowania różnorodnych zagrożeń może uratować życie lub zdrowie. Poprzez przekaz artystyczny można zwrócić uwagę na ważne zjawiska i sytuacje, jakie mogą pojawić się w życiu codziennym oraz nauczyć się właściwego zachowania  i prawidłowego postępowania już od najmłodszych lat. Konkurs ma za zadanie promować wiedzę o bezpieczeństwie oraz kształtować prawidłowe postawy. Ważne jest także to, aby ta wiedza pozostała w świadomości młodego człowieka jak najdłużej i towarzyszyła mu przez całe życie. Poprzez udział w Konkursie uczestnicy  dowiadują się jak unikać różnego rodzaju zagrożeń, na co zwrócić uwagę i kiedy należy zwrócić się o pomoc do służb ratowniczych. Konkurs rozwija dziecięcą wyobraźnię i świadomość, co może się stać, gdy nie przestrzegamy podstawowych zasad bezpieczeństwa w domu, w szkole, na wycieczce, podczas zabawy.

Konkurs był adresowany do uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych oraz uczniów i wychowanków specjalnych ośrodków szkolno-wychowawczych, świetlic terapeutycznych, warsztatów terapii zajęciowej
( do 18 roku życia ). Uczestnicy Konkursu mogli startować w następujących kategoriach:
- I grupa – uczniowie klas 1-3 szkół podstawowych,
- II grupa – uczniowie klas 4-6 szkół podstawowych,
- III grupa – uczniowie gimnazjów,
- IV grupa – uczniowie i wychowankowie specjalnych ośrodków szkolno-wychowawczych, świetlic terapeutycznych, warsztatów terapii zajęciowej ( do 18 roku życia ).

Komisja Konkursowa powołana przez Starostę Buskiego Jerzego Kolarza spośród wielu nadesłanych prac wybrała najlepsze w poszczególnych  kategoriach:

I grupa uczniowie klas 1-3 szkół podstawowych

1 miejsce - Kamil Guca – Zespół Publicznych Placówek Oświatowych w Wójczy,
2 miejsce - Amelia Jurkowska – Szkoła Podstawowa w Raczycach,
3 miejsce – Zuzanna Wilkus – Zespół Szkół w Solcu-Zdroju, Szkoła Podstawowa
4 miejsce – Bartłomiej Kwas – Zespół Publicznych Placówek Oświatowych w Wójczy,
5 miejsce – Oliwia Kwas – Zespół Publicznych Placówek Oświatowych w Wójczy,

II grupa – uczniowie klas 4-6 szkół podstawowych

1 miejsce - Kamila Kobos - Zespół Publicznych Placówek Oświatowych w Wójczy,
2 miejsce – Monika Grochowska - Zespół Szkół w Solcu-Zdroju, Szkoła Podstawowa,
3 miejsce – Oliwia Jurkowska – Szkoła Podstawowa w Raczycach,
4 miejsce – Krystian Kobos  - Zespół Publicznych Placówek Oświatowych w Wójczy,
5 miejsce – Aleksandra Kowalczyk – Placówka Opiekuńczo-Wychowawcza w Winiarach,

III grupa – uczniowie gimnazjów

1 miejsce – Ernest Piasecki – Zespół Placówek Oświatowych w Zbludowicach, Samorządowe Gimnazjum w Zbludowicach,
2 miejsce – Aleksandra Szumera - Zespół Placówek Oświatowych w Zbludowicach, Samorządowe Gimnazjum w Zbludowicach,
3 miejsce – Natalia Durlik - Zespół Placówek Oświatowych w Zbludowicach, Samorządowe Gimnazjum w Zbludowicach,
4 miejsce – Sebastian Dudek – Placówka Opiekuńczo-Wychowawcza w Winiarach,
5 miejsce – Agnieszka Kowalczyk - Placówka Opiekuńczo-Wychowawcza w Winiarach,

IV grupa - uczniowie i wychowankowie specjalnych ośrodków szkolno-wychowawczych, świetlic terapeutycznych, warsztatów terapii zajęciowej ( do 18 roku życia ).

1 miejsce – Marta Kowalczyk - Placówka Opiekuńczo-Wychowawcza w Winiarach,
2 miejsce – Sandra Świderska – Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Broninie,
3 miejsce – Dariusz Wolanin - Placówka Opiekuńczo-Wychowawcza w Winiarach,
4 miejsce – Justyna Krzak - Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Broninie,
5 miejsce – Angelika Rusek - Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Broninie.

Wyróżnione prace zostaną przekazane do Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Świętokrzyskiego Urzędu Wojewódzkiego w Kielcach na etap wojewódzki konkursu.

Poprawiony: poniedziałek, 30 marca 2015