Strona główna Aktualności XX Turniej im. Huberta Wagnera w siatkówce dziewcząt i chłopców o Puchar Starosty Buskiego
XX Turniej im. Huberta Wagnera w siatkówce dziewcząt i chłopców o Puchar Starosty Buskiego Drukuj
Opublikował: Mateusz Olszewski, przekazała do publikacji: Ilona Marzec
czwartek, 04 kwietnia 2024

ZajawkaW dniach 22 i 27 marca 2024 r. w hali I LO im. Tadeusza Kościuszki w Busku-Zdroju odbył się  jubileuszowy XX Turniej im. Huberta Wagnera w siatkówce dziewcząt i chłopców o Puchar Starosty Buskiego.

W dniu rywalizacji chłopców - 22 marca br. - zawody otworzyła Wicedyrektor I LO Anna Kolarz w obecności przedstawiciela Rady Rodziców Magdaleny Mierzwy.

Wszystkie uczestniczące w Turnieju zespoły wraz z opiekunami, nauczycieli oraz kibiców powitał pomysłodawca oraz organizator Turnieju Mariusz Zaręba.

W zawodach chłopców udział wzięły trzy szkoły:

1. Powiatowy Zespół Szkół w Łopusznie – opiekun Łukasz Uranek;
  2. III LO Kielce „Norwid” – opiekun Rafał Sękowski;
  3. I LO Busko „Kościuszko” – opiekun Mariusz Zaręba.

Rywalizowano systemem „każdy z każdym” do 2 wygranych setów. Turniej sędziował Paweł Ślusarski.

Kolejność gier chłopców wraz z wynikami:

I LO Busko -  III LO Kielce

I LO Busko - PZS Łopuszno

III LO Kielce - PZS Łopuszno

Końcowa klasyfikacja Turnieju przedstawia się następująco:

I LO Busko

PZS Łopuszno

III LO Kielce

Drużyna chłopców I LO Busko wystąpiła w składzie:

Tomasz Rejdak 4B (kapitan), Shymon Thomas 4B, Antoni Iwan 4B, Mikołaj Ozgowicz 3C, Maks Bielawski 3C, Iwo Krajewski 3G, Szymon Mostek 3G, Miłosz Wiek 3G, Bartosz Pazdro 2C, Kamil Meuś 2K, Karol Tracz 1C, Natan Błasiński 1E, Franciszek Masin 1B.

Wszystkie zespoły uhonorowano pamiątkowymi dyplomami oraz statuetkami „kacika”. Statuetkę „dużego kacika” Starosty Buskiego za zajęcie I miejsca w Turnieju otrzymała drużyna gospodarzy I LO Busko. Najlepszym zawodnikiem XX Turnieju został Karol Tracz z I LO Busko, którego wyróżniono  pamiątkową statuetką „kacika MVP” Turnieju, dyplomem oraz nagrodą indywidualną ufundowaną przez Zarząd Powiatu w Busku-Zdroju. Każdy z zespołów otrzymał nagrody, które ufundowało Starostwo Powiatowe w Busku-Zdroju. Nagrody wręczyła Wicedyrektor Anna Kolarz oraz organizator Turnieju Mariusz Zaręba.

W dniu 27 marca br. w hali I LO gościliśmy drużyny dziewcząt:

1. PZS Łopuszno – opiekun Karol Soboń;
2. VI LO Kielce „Słowacki” – opiekun Anna Osjakowska;
3. ZSTiO Busko – opiekun Radosław Sędzielewski;
4. I LO Busko „Kościuszko” – opiekun Mariusz Zaręba.

Turniejowa rywalizacja odbyła się do 2 wygranych setów, a grano systemem ”każdy z każdym”. Zawody w dniu rywalizacji dziewcząt sędziowali młodzieżowi sędziowie sportowi -  I sędzia Mikołaj Ozgowicz , II sędzia Szymon Mostek.

Otwarcia turnieju dziewcząt w imieniu dyrekcji I LO Busko dokonał organizator Mariusz Zaręba.

Kolejność gier dziewcząt wraz z wynikami:

I LO Busko VI LO Kielce

PZS Łopuszno – ZSTiO Busko

I LO Busko ZSTiO Busko

4.

VI LO Kielce – PZS Łopuszno

5.

I LO Busko PZS Łopuszno

6.

VI LO Kielce – ZSTiO Busko

Końcowa klasyfikacja Turnieju przedstawia się następująco:

VI LO Kielce

I LO Busko

PZS Łopuszno

4.

ZSTiO Busko

Drużyna dziewcząt I LO Busko wystąpiła w składzie:

Weronika Bańka 4C (kapitan), Agata Książek 4C, Natasza Borto 4C, Maria Janeczek 4C, Weronika Makuch 4G, Dominika Ptak 4B, Maria Czapla 3B, Ewa Kułaga 3B, Maria Durnaś 2G, Zuzanna Dąbrowska 2G, Amelia Strzelecka 2G, Nastia Kwolik 2H, Julia Kopeć 2B, Pola Iwan 1C.

Wszystkie drużyny otrzymały pamiątkowe dyplomy, zespoły z miejsc 1-3 statuetki „kacika”. Statuetkę „dużego kacika” Starosty Buskiego za zajęcie I miejsca w Turnieju otrzymała drużyna dziewcząt VI LO Kielce „Słowacki”. Każda z  drużyn otrzymała nagrody, które ufundował Zarząd Powiatu w Busku-Zdroju. Najlepszą  zawodniczką  XX Turnieju została Agata Rączkiewicz z VI LO Kielce, która otrzymała statuetkę „kacika MVP” Turnieju oraz nagrodę indywidualną. Nagrody wręczyła Dyrektor I LO Ewelina Szymczyk - Krzemińska oraz organizator Mariusz Zaręba.

Podczas dwudniowej rywalizacji  młodych siatkarek i siatkarzy kibice I LO ze słynnej „żylety” swoim niesamowitym  dopingiem pokazali, że są ze swoimi drużynami zarówno, gdy odnoszą zwycięstwa, jak też i porażki.

Siatkarski Turniej im. Huberta Wagnera na trwałe wpisał się do sportowego kalendarza imprez naszego liceum. Organizator Mariusz Zaręba planuje XXI edycję Turnieju w 2025 r.

Organizator turnieju serdecznie dziękuję sponsorom:

- Staroście Buskiemu Jerzemu Kolarzowi za objęcie honorowym patronatem XX Turnieju im. H. Wagnera oraz Zarządowi Powiatu za ufundowanie nagród dla wszystkich uczestników;

- Pani Annie Sikorze Hurtownia „SAWA” w Busku-Zdroju za ufundowanie słodyczy;

- Panu Markowi Krzemińskiemu Hurtownia „KIM” w Busku-Zdroju za ufundowanie wody mineralnej;

- Panu Dominikowi Kondkowi Agencja Reklamowa Mstudio;

- Pani Ewelinie Szymczyk-Krzemińskiej Dyrektor I LO;

- Pani Annie Kolarz Wicedyrektor I LO;

- Pani Katarzynie Tometczak-Morus Wicedyrektor I LO;

- Panu Wojciechowi Ozgowiczowi Przewodniczącemu Rady Rodziców oraz Pani Magdalenie Mierzwie;

- kol. Dagmarze Rawskiej-Kwolik za oprawę artystyczną i zorganizowanie dopingu na „żylecie”;

- gronu pedagogicznemu I LO;

- uczniom wolontariuszom I LO;

- całej społeczności szkolnej.

Organizator Turnieju

Mariusz Zaręba