herb
herb
herb
herb
herb
herb
herb
herb
Strona główna Aktualności Pływackie perły z SOSW w Broninie kolejny raz na podium
Pływackie perły z SOSW w Broninie kolejny raz na podium Drukuj
Opublikował: Mateusz Olszewski. Przekazała do publikacji: Ilona Marzec.   
czwartek, 20 kwietnia 2017
 

ZajawkaWłasna wola czyni człowieka małym lub wielkim” – tak kiedyś rzekł znany poeta J. Goethe. Słowa wciąż żywe. Utalentowani wychowankowie Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Broninie wzięli sobie do serca i kolejny już raz stanęli na podium.

Wywalczyli sześć medali podczas Świętokrzyskiego Mityngu Pływackiego Olimpiad Specjalnych, który odbył się 7 kwietnia 2017 r. w Końskich. Uczniowie dzielnie reprezentowali Ośrodek i klub „Grom”.

Jowita Macias uczennica klasy III Szkoły Specjalnej Przysposabiającej do Pracy zdobyła złoty medal na dystansie 25 m stylem dowolnym oraz srebrny stylem grzbietowym. Joanna Gradzik uczennica klasy I SPdP wywalczyła dwa srebrne medale za pokonanie dystansu 25 m oraz 50 m stylem klasycznym. Sławomir Sobierajski uczeń klasy III SPdP zdobył srebrny medal na dystansie 25 m stylem grzbietowym oraz brązowy stylem klasycznym.

„Pływackie perły” z SOSW w Broninie lubią wyzwania i nie straszne im stawanie w szranki nawet z najgroźniejszymi przeciwnikami. Zachowali się jak profesjonaliści. Z łatwością opanowali stres i całą energię skierowali na osiągnięcie najwyższych wyników. Nie poddawali się zmęczeniu, płynęli jak „wodne Pendolino”, cięli taflę wody niczym brzytwa. Wrócili utrudzeni, ale z błyszczącymi medalami na piersi, a serca ich po brzegi wypełniała radość.

Nasza zdolna młodzieży, jesteśmy wzruszeni i niezwykle z Was dumni. Oby tak dalej…

 

Autor tekstu: Aleksandra Łukasik

Zdjęcia: Aleksandra Łukasik, Agnieszka Jewiarz