herb
herb
herb
herb
herb
herb
herb
herb
Strona główna
 
Nabór wniosków o udzielenie dotacji na dofinansowanie Drukuj
Opublikował: Mariusz Walęzak. Przekazała do publikacji: Edyta Gawor.   
środa, 25 lutego 2015
 

herb_powiat_buski

Zarząd Powiatu w Busku-Zdroju ogłasza nabór wniosków o udzielenie dotacji na dofinansowanie realizacji prac przy zabytkach w roku 2015. - Treść ogłoszenie [ PDF ]

 
… z Balu do Szczawnicy Drukuj
Opublikował: Piotr Cira, Przekazała do publikacji: Ilona Marzec   
wtorek, 24 lutego 2015
 

Zajawka

   W dniu 22 lutego 2015 r. o godz. 900 w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Busku-Zdroju odbyło się spotkanie w związku z wyjazdem 40 dzieci na zimowisko do Szczawnicy. Dzieci z powiatu buskiego będą wypoczywać w Ośrodku Wypoczynkowym ''Halka'' naprzeciw wyciągu narciarskiego Palenica. W programie zimowiska zaplanowano liczne atrakcje, m. in.: zwiedzanie okolicznych miejscowości - Nidzica, Czorsztyn, wypad na Słowację do ''Czerwonego Klasztoru'', wizyta w ''Kocim Zamku'', dyskoteki, ogniska, gry oraz zabawy na śniegu.

   W spotkaniu z dziećmi udział wzięli: Przewodniczący Rady Powiatu Andrzej Gądek oraz Sekretarz Powiatu Jerzy Służalski, a także członkowie zarządu Stowarzyszenia ''Razem Dzieciom'' Bogusława Majcherczak, Barbara Ozdoba, Lidia Kowal, Barbara Drozdzowska-Nosek, wszyscy życzyli dzieciom szerokiej drogi, udanego wypoczynku, mnóstwa wrażeń i bezpiecznego powrotu. Nabór dzieci na poszczególne wyjazdy organizowany jest każdorazowo we współpracy Stowarzyszenia ''Razem Dzieciom'' z Gminnymi Ośrodkami Pomocy Społecznej oraz ze szkołami z terenu powiatu buskiego.

Poprawiony: wtorek, 24 lutego 2015
Więcej…
 
V Sesja Rady Powiatu w Busku - Zdroju Drukuj
Opublikował: Mariusz Walęzak. Przekazała do publikacji: Barbara Nowocień.   
piątek, 20 lutego 2015
 

herb_powiat_buski

Porządek obrad V Sesji Rady Powiatu w Busku – Zdroju, która odbędzie się w dniu 27 lutego 2015 roku o godz. 10.00 w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Busku – Zdroju, ul. Mickiewicza 15.

 

 

 

Więcej…
 
Spotkanie informacyjne "Środa z funduszami dla Społeczności Lokalnych" Drukuj
Opublikował: Piotr Cira, Przekazała do publikacji: Dominika Marońska   
wtorek, 17 lutego 2015
 

plakat

 
Komunikat Drukuj
Opublikował: Piotr Cira, Przekazał do publikacji: Sławomir Dalach   
wtorek, 17 lutego 2015
 

0011_001

Poprawiony: wtorek, 17 lutego 2015
 
NOWE MOŻLIWOŚCI KSZTAŁCENIA OSÓB DOROSŁYCH W POWIECIE BUSKIM Drukuj
Opublikował: Piotr Cira, Przekazała do publikacji: Renata Krzemień   
wtorek, 17 lutego 2015
 

herb_powiat_buskiReforma szkolnictwa zawodowego dała osobom dorosłym nowe możliwości korzystania
z bezpłatnej oferty uzyskiwania dodatkowych kwalifikacji zawodowych w ramach kwalifikacyjnych kursów zawodowych, które umożliwiają uzyskiwanie lub uzupełnianie kwalifikacji zawodowych na poziomie zasadniczej szkoły zawodowej lub technikum, jednak bez konieczności ukończenia pełnego kształcenia w tych szkołach. Uzyskiwanie lub uzupełnianie kwalifikacji zawodowych w ramach kwalifikacyjnych kursów zawodowych odbywa się w czasie znacznie krótszym niż ma to miejsce w tradycyjnym kształceniu.

Podstawą nowego spojrzenia na kształcenie zawodowe jest wyodrębnienie w poszczególnych zawodach od jednej do trzech kwalifikacji, czyli dokonanie podziału każdego zawodu na zestawy umiejętności (kwalifikacji). Kwalifikacyjny kurs zawodowy, w ramach którego można zdobywać te kwalifikacje, jest pozaszkolną formą kształcenia ustawicznego, której ukończenie umożliwia przystąpienie do egzaminu i w stosunkowo krótkim czasie uzyskanie konkretnych kwalifikacji zawodowych.

 

Poprawiony: środa, 18 lutego 2015
Więcej…
 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 1 z 82