herb
herb
herb
herb
herb
herb
herb
herb
Strona główna
 
Ogólnopolski Konkurs Plastyczny dla Dzieci i Młodzieży pod hasłem „Bezpieczeństwo i rozwaga – tego od Ciebie każdy wymaga” Drukuj
Opublikował: Piotr Cira, Przekazał do publikacji: Sławomir Dalach   
poniedziałek, 30 marca 2015
 

herb_powiat_buski   W dniu 23 marca b.r. odbyły się eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci i Młodzieży pod hasłem „Bezpieczeństwo i rozwaga – tego od Ciebie każdy wymaga”.

   Celem XVII edycji Konkursu było zainteresowanie tematem bezpieczeństwa dzieci i młodzieży, gdyż właściwa postawa oraz świadomość występowania różnorodnych zagrożeń może uratować życie lub zdrowie. Poprzez przekaz artystyczny można zwrócić uwagę na ważne zjawiska i sytuacje, jakie mogą pojawić się w życiu codziennym oraz nauczyć się właściwego zachowania  i prawidłowego postępowania już od najmłodszych lat. Konkurs ma za zadanie promować wiedzę o bezpieczeństwie oraz kształtować prawidłowe postawy. Ważne jest także to, aby ta wiedza pozostała w świadomości młodego człowieka jak najdłużej i towarzyszyła mu przez całe życie. Poprzez udział w Konkursie uczestnicy  dowiadują się jak unikać różnego rodzaju zagrożeń, na co zwrócić uwagę i kiedy należy zwrócić się o pomoc do służb ratowniczych. Konkurs rozwija dziecięcą wyobraźnię i świadomość, co może się stać, gdy nie przestrzegamy podstawowych zasad bezpieczeństwa w domu, w szkole, na wycieczce, podczas zabawy.

Poprawiony: poniedziałek, 30 marca 2015
Więcej…
 
PRZEBUDOWA DRÓG POWIATOWYCH Drukuj
Opublikował: Mariusz Walęzak. Autor: Ilona Marzec.   
poniedziałek, 30 marca 2015
 
PRZEBUDOWA DRÓG POWIATOWYCH

 
W ramach „Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych – Etap II Bezpieczeństwo – Dostępność – Rozwój” Powiat Buski przy dofinansowaniu z budżetu państwa oraz gmin Busko-Zdrój, Stopnica, Tuczępy, Gnojno, Wiślica, Pacanów, będzie realizował projekt przebudowy sześciu odcinków dróg powiatowych o łącznej długości  8 583 m, w tym:
 
  

  1. Przebudowa drogi powiatowej Nr 0096T Stopnica - Gorysławice na odcinku przez m.Wolica
  2. Przebudowa drogi powiatowej Nr 0087T Szczaworyż - Skotniki - Radzanów
  3. Przebudowa drogi powiatowej Nr 0037T Szydłów - Tuczępy - Pieczonogi w miejscowości Podlesie
  4. Przebudowa drogi powiatowej Nr 0029T Gnojno - Janowice Poduszowskie - Balice
  5. Przebudowa ulic w miejscowości Pacanów w ciągu drogi powiatowej Nr 0120T Pacanów – Gace Słupieckie
  6. Przebudowa drogi powiatowej Nr 0103T Stopnica - Solec Zdrój - Zielonki.
Więcej…
 
I RUNDA DUŻEJ LIGI – UNIŚCI ZNÓW NA PODIUM ! Drukuj
Opublikował: Mariusz Walęzak. Przekazała do publikacji: Edyta Gawor.   
poniedziałek, 30 marca 2015
 
I RUNDA DUŻEJ LIGI – UNIŚCI ZNÓW NA PODIUM !

21 marca br. na pływalni Orka w Kielcach odbyła się I Runda Dużej Ligi Świętokrzyskiej Ligi Pływackiej. Wśród 171 zawodników z 11 klubów: KS KSZO Ostrowiec Św., LKS Delfin Połaniec, MKS Wodnik Radom, MUKP Korona-Swim Kielce, MUKP Orka MOSiR Kielce, MUKS FOKA Sandomierz, MUKS UNIA Busko Zdrój, SKP Barakuda Starachowice, SL Salos Cortile Kielce, SSiR Centrum  Staszów, UKS WODNIK Końskie.

Drużyna Unii Busko – Zdrój prowadzona przez trenerów Monikę Morońską i Adriana Szumilasa wystąpiła w składzie: Długołęcka Karolina, Żerebiec Kinga, Szumilas Wiktoria, Adamczyk Aleksandra, Rusak Maria, Kowalski Karol, Wójcik Maksymilian, Krzemiński Patryk, Żerebiec Maciej, Stecki Oliwier, Kowalski Patryk, Jaworski Norbert.

Więcej…
 
Ogłoszenie pierwszego przetargu ustnego nieograniczonego na sprzedaż nieruchomości Drukuj
Opublikował: Piotr Cira, Przekazała do publikacji: Małgorzata Kowalczyk   
poniedziałek, 23 marca 2015
 

herb_powiat_buskiZARZĄDZENIE NR 13/2015
STAROSTY BUSKIEGO

z dnia 20 marca 2015 r.
w sprawie ogłoszenia pierwszego przetargu ustnego nieograniczonego na sprzedaż nieruchomości
stanowiących własność Skarbu Państwa i ustalenia wysokości wadium
Więcej…
 
Szkolenie na temat pozyskiwania mini-grantów do 5000 zł –ZAPRASZAMY ! Drukuj
Opublikował: Piotr Cira, Przekazała do publikacji: Marta Roter   
poniedziałek, 23 marca 2015
 

sir

   Wszystkie osoby zainteresowane staraniem się o środki na realizację inicjatyw oddolnych w ramach projektu „Świętokrzyski Fundusz Młodych Inicjatyw”, zapraszamy do udziału w spotkaniu szkoleniowym. Odbędzie się ono już niebawem w Busku-Zdroju!

   W projekcie prowadzonym przez Stowarzyszenie Integracja i Rozwój można pozyskać środki w wysokości do 5 000 zł na realizację inicjatyw lokalnych z zakresu sfery pożytku publicznego lub w przypadku organizacji pozarządowych – również na działania związane z rozwojem NGO. Szkolenie jednodniowe (trwające około 6-7 godzin) obejmie zagadnienia związane z poprawnym przygotowaniem wniosku o mikrodotację w ramach projektu oraz właściwą realizacją i rozliczeniem działań prowadzonych w ramach inicjatywy.

Więcej…
 
VI Sesja Rady Powiatu w Busku - Zdroju. Drukuj
Opublikował: Mariusz Walęzak. Przekazała do publikacji: Barbara Banaś.   
czwartek, 19 marca 2015
 

herb_powiat_buski

Porządek obrad VI Sesji Rady Powiatu w Busku – Zdroju, która odbędzie się w dniu 31 marca 2015 roku o godz. 12.00 w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Busku - Zdroju, ul. Mickiewicza 15.

 

 

 

Więcej…
 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 1 z 85