herb
herb
herb
herb
herb
herb
herb
herb
Strona główna
 
Trwają kontrole u Producentów poszkodowanych embargo Drukuj
Opublikował: Mariusz Walęzak, przekazał do publikacji: Jerzy Służalski.   
wtorek, 16 września 2014
 

ARR_Logo-transparent Agencja Rynku Rolnego informuje, iż od poniedziałku w całym kraju trwają kontrole zgłoszonych przez producentów w powiadomieniach  plantacji czy  upraw . Kontrole są jednym z etapów wynikających z  realizacji procedury dotyczącej wsparcia dla dotkniętych embargo rosyjskim. Wszystkie pozytywnie zweryfikowane powiadomienia będą zakwalifikowane do złożenia wniosku o rekompensatę, która zostanie wypłacona zgodnie ze stawkami ogłoszonymi przez KE.

Jednocześnie przypominamy, że kontrolowane są tylko plantacje czy uprawy które zostały ujęte w powiadomieniach złożonych do OT ARR do 3 września.

Kontrolą objęte jest 100% powiadomień złożonych od 18 sierpnia do 3 września.

 
Co warto wiedzieć o badaniach ankietowych? Drukuj
Opublikował: Mariusz Walęzak, przekazał do publikacji: Jerzy Służalski.   
wtorek, 16 września 2014
 

USwKielcachSzanowni Państwo,

Statystyka publiczna od wielu lat gości W domach mieszkańców naszego regionu. Do Państwa drzwi również mogą zapukać ankieterzy statystyczni zbierający dane nt.  gospodarstw domowych i ludzi, którzy je tworzą.

Co warto wiedzieć o badaniach ankietowych?  [ PDF ]

 
Ogłoszenie ws. szczepienia lisów Drukuj
Opublikował: Mariusz Walęzak, przekazał do publikacji: Lech Sołtysiak.   
wtorek, 16 września 2014
 

1306164044

Na podstawie art. 56 ustawy z dnia 11 marca 2004r. o ochronie zdrowia zwierząt oraz zwalczaniu chorób zakaźnych zwierząt (Dz. U. Nr 69, poz. 625 z późn. zm.) i ustawy z dnia 29 stycznia 2004r. o Inspekcji Weterynaryjnej (Dz. U. Nr 33, poz. 287) oraz Rozporządzenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 17 grudnia 2013r. w sprawie przeprowadzania ochronnych szczepień lisów wolno żyjących przeciwko wściekliźnie (Dz. U. 2013, poz. 1737) uprzejmie informuję, że na terenie województwa świętokrzyskiego przeprowadzone zostanie w dniach 23 – 30 września 2014r. ochronne szczepienie lisów wolno żyjących przeciwko wściekliźnie.

Więcej…
 
ZAWIADOMIENIE Drukuj
Opublikował: Mariusz Walęzak. Przekazała do publikacji: Ilona Marzec.   
czwartek, 11 września 2014
 

Burmistrz Miasta i Gminy Busko-Zdrój zawiadamia, że w związku z obchodami uroczystości XIV Świętokrzyskich Dożynek Wojewódzkich w dniu 14 września 2014r., na ul. Lipowej, Waryńskiego i Kusocińskiego w Busku-Zdroju nastąpią utrudnienia w ruchu, spowodowane przemarszem korowodu dożynkowego.

Ponadto na czas trwania obchodów, w dniu 14 września 2014, od godz. 7.00 do godz. 22.00 wyłączona zostanie z ruchu ul. Kusocińskiego na odc. od ul. Waryńskiego do ul. Uchnasta.

Na przedmiotową ulicę będą mogły wjechać jedynie osoby tam zamieszkałe lub czasowo przebywające, w celu dojazdu do nieruchomości.

Za utrudnienia przepraszamy.

 
XIV Świętokrzyskie Dożynki Wojewódzkie Drukuj
Opublikował: Piotr Cira, Przekazała do publikacji: Ilona Marzec   
środa, 27 sierpnia 2014
 

plakat

PATRONI MEDIALNI:

loga

logoTVPKielceEcho_logo1

Poprawiony: poniedziałek, 08 września 2014
Więcej…
 
Wręczenie nagród w konkursie na „Najpiękniejszy Wieniec Dożynkowy” – etap powiatowy Drukuj
Opublikował: Mariusz Walęzak. Autor: Ilona Marzec.   
środa, 10 września 2014
 

W miniony piątek podczas sesji Rady Powiatu w Busku-Zdroju zostały wręczone nagrody w konkursie na "Najpiękniejszy wieniec dożynkowy" - etap powiatowy. W związku z tym, że Zarząd Powiatu w Busku-Zdroju w roku bieżącym jest współorganizatorem dożynek wojewódzkich, Komisja konkursowa "na roboczo" oglądała tegoroczne wieńce, oceniając zgłoszone delegacje wieńcowe w gminach.

Miasto i Gminę Busko-Zdrój reprezentował  wieniec z miejscowości Młyny, Gminę Gnojno z Janowic Raczyckich, Gminę Nowy Korczyn z miejscowości Czarkowy, Gminę Pacanów z Oblekonia, Gminę Solec-Zdrój z Piasku Małego, Gminę Stopnica ze Stopnicy, a Gminę Tuczępy z Nizin i Wierzbicy. Do konkursu jedynie Gmina Wiślica nie zgłosiła swojego reprezentanta.

Więcej…
 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 1 z 69