herb
herb
herb
herb
herb
herb
herb
herb
Strona główna
 
25. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Drukuj
Opublikował: Mateusz Olszewski. Przekazała do publikacji: Ilona Marzec. Autor tekstu i foto: Angelika Bilewska.   
piątek, 20 stycznia 2017
 

ZajawkaW niedzielę, 15 stycznia 2017 r., w Buskim Samorządowym Centrum Kultury odbył się 25. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku WOŚP grał dla dzieci i seniorów. Uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Busku – Zdroju  po raz kolejny wsparli tę inicjatywę.

Więcej…
 
„Najlepsi w sporcie" o Puchar Starosty Buskiego - koszykówka chłopców Drukuj
Opublikował: Mateusz Olszewski. Przekazała do publikacji: Ilona Marzec. Autor: Grzegorz Wojciechowski. foto: Paweł Ślusarski.   
piątek, 20 stycznia 2017
 

ZajawkaKolejną wygraną zanotowali uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego w Busku - Zdroju w Turnieju Szkół Ponadgimnazjalnych o Puchar Starosty Buskiego oraz tytuł Najlepsi w sporcie.

Więcej…
 
Informacja dotycząca SMOGU Drukuj
Opublikował: Mateusz Olszewski. Przekazała do publikacji: Urszula Kustra.   
środa, 18 stycznia 2017
 

rcee_logoOstatnie uderzenie zimy spowodowało, że nad Polską pojawił się SMOG. Jakość powietrza nie jest zadowalająca, a w wielu miastach przekroczone zostały dopuszczalne normy szkodliwych związków.

Ale co to właściwie jest ten SMOG?

SMOG to nic innego jak unoszące się nad miastem zanieczyszczenia powietrza. To głównie dwutlenek siarki, benzen i toksyczne pyły, powstające na skutek działalności człowieka oraz niekorzystnych zjawisk naturalnych. Zanieczyszczenia te są bardzo niebezpieczne dla człowieka, bowiem wdychane pyły mogą wywoływać kaszel i trudności z oddychaniem, a także zwiększać ryzyko m.in. chorób serca i nowotworów układu oddechowego. Na obszarach, na których występują obecnie bardzo wysokie stężenia pyłu zawieszonego zaleca się aby małe dzieci, osoby starsze, kobiety w ciąży i osoby z chorobami serca i dróg oddechowych i astmatycy i unikały przebywania na otwartym powietrzu.

Więcej…
 
Dzień Judaizmu w I LO w Busku-Zdroju Drukuj
Opublikował: Mateusz Olszewski. Przekazała do publikacji: Ilona Marzec. Autor: ks. Robert Woszczycki.   
poniedziałek, 16 stycznia 2017
 

ZajawkaW dniach od 18 do 25 stycznia przeżywamy w Kościele Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Tegorocznym hasłem są słowa: "Pojednanie: Miłość Chrystusa przynagla nas".

Uprzedzając to wydarzenie dnia 11.01.2017 r. w I Liceum Ogólnokształcącym im. Tadeusza Kościuszki w Busku-Zdroju odbył się Dzień Judaizmu.

Poprawiony: poniedziałek, 16 stycznia 2017
Więcej…
 
Olimpiada WIEDZY O BIZNESIE I INNOWACJACH (I edycja 2016/2017) Drukuj
Opublikował: Mateusz Olszewski. Przekazała do publikacji: Edyta Gawor.   
piątek, 13 stycznia 2017
 

plakatProjekt jest kontynuacją organizowanej przez Instytut w latach 1999 do 2011 Olimpiady Wiedzy o Regionie i Przedsiębiorczości, w której udział brało co roku ponad 10 tys. uczniów. Celem Olimpiady jest upowszechnianie wiedzy o szeroko rozumianej gospodarce i biznesie, ze szczególnym uwzględnieniem innowacji.

Chcemy, aby pomogła ona młodym ludziom w wyborze życiowych dróg i przygotowała ich do przyszłości w której będą budować innowacyjną gospodarkę. W założeniu konkurs ma mieć orientację biznesową oraz praktyczną. Ma za zadanie popularyzowanie wśród uczniów wiedzy na temat biznesu i zarządzania oraz promowanie postawy przedsiębiorczości z uwzględnieniem rozwoju wiedzy, kompetencji osób zarządzających firmami.

Poprawiony: piątek, 13 stycznia 2017
Więcej…
 
XXV Sesja Rady Powiatu w Busku-Zdroju Drukuj
Opublikował: Mateusz Olszewski. Przekazała do publikacji: Barbara Banaś.   
czwartek, 12 stycznia 2017
 

ZAWIADOMIENIE

Na podstawie art. 15 ust. 1 ustawy z dnia 5 czerwca 1998 roku o samorządzie powiatowym (Dz. U. z 2016 roku, poz. 814) oraz § 13 ust. 1 Statutu Powiatu Buskiego, przyjętego Uchwałą Nr XXXIX/397/2014 Rady Powiatu w Busku - Zdroju z dnia 5 września 2014 roku, zmienionego Uchwałą Nr XXI/202/2016 Rady Powiatu w Busku - Zdroju z dnia 13 września 2016 roku

zwołuję

XXV Sesję Rady Powiatu w Busku - Zdroju,

w dniu 27 stycznia 2017 roku o godz. 9.00

w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Busku - Zdroju, ul. Mickiewicza 15.

Poprawiony: czwartek, 12 stycznia 2017
Więcej…
 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 1 z 121