herb
herb
herb
herb
herb
herb
herb
herb
Strona główna
 
Krwiodawcą może zostać każda osoba w wieku od 18 do 65 lat. Drukuj
Opublikował: Mariusz Walęzak. Przekazał do publikacji: Sławomir Dalach.   
czwartek, 25 czerwca 2015
 

logo_pckZarząd Oddziału Rejonowego Polskiego Czerwonego Krzyża w Busku- Zdroju informuje, że w każdy ostatni piątek miesiąca przy ulicy Bohaterów Warszawy 67, Busko- Zdrój odbywa się pobieranie krwi w godzinach od 8.30 do 12.00.

Krwiodawcą może zostać każda osoba w wieku od 18 do 65 lat.

Aby oddać krew, trzeba posiadać dowód osobisty.

W okresie urlopowym wzrasta duża liczba wypadków komunikacyjnych i podczas prac polowych w rolnictwie, co zwiększa zapotrzebowanie na krew - ten najcenniejszy i niezastąpiony lek.

Oddawanie krwi jest bezpieczne, osoba przed oddaniem krwi jest badana przez lekarza. Krew jest pobierana przy wykorzystaniu sprzętu jednorazowego użytku, przez profesjonalny personel medyczny, w sterylnych warunkach. Oddając krew niczym nie ryzykujesz.

Na Twoją krew i osocze czeka tysiące chorych. Oddając krew spełniasz najpiękniejszy czyn - ratujesz zagrożone życie.

Apelujemy do wszystkich, zwłaszcza młodych ludzi, którzy chcieliby dołączyć do wspólnoty Honorowych Dawców Krwi aby odważnie włączali się w szlachetną ideę Krwiodawstwa.

Klub Honorowych Dawców Krwi mieści się przy Zarządzie Oddziału Polskiego Czerwonego Krzyża , ul. Kopernika 2 , Busko - Zdrój.

tel. 41 378-22-29

 
Festyn "Postaw na rodzinę" - III edycja 11.06.2015r. Drukuj
Opublikował: Mariusz Walęzak. Przekazała do publikacji: Edyta Gawor.   
środa, 24 czerwca 2015
 
W dzisiejszych czasach pośpiech wydaje się byś standardem dawanych gratis obowiązków. Czasem przydaje się chwila wytchnienia, przystanąć, porozmawiać z drugim człowiekiem, dzieckiem. Taką okazją był Festyn pod hasłem: „Postaw na rodzinę”, który odbył się 11 czerwca na placu szkolnym Specjalnego Ośrodka Szkolno -Wychowawczego w Broninie. Jest to już trzecia edycja tej plenerowej imprezy. Festyn został zorganizowany przez Stowarzyszenie „Daj Dziecku Nadzieję” działające przy SOSW w Broninie przy dofinansowaniu ze środków publicznych z budżetu Powiatu Buskiego.

Patronatem honorowym imprezę objął Starosta Buski Pan Jerzy Kolarz. Patronatem  medialnym - TV Ponidzie.

Wśród gości obecni byli Starosta Buski - Pan Jerzy Kolarz  i ksiądz Kanonik Marian Janik oraz przedstawiciel Uzdrowiska Busko-Zdrój S.A. Pan Gerard Jakubowski.

Więcej…
 
Konwent Starostów Województwa Świętokrzyskiego Drukuj
Opublikował: Mariusz Walęzak, Autor: Mateusz Olszewski.   
wtorek, 23 czerwca 2015
 

99

Pod przewodnictwem Edmunda Kaczmarczyka, Starosty Jędrzejowskiego obradował w dniu 19 czerwca 2015r. w Busku-Zdroju Konwent Starostów Województwa Świętokrzyskiego.

Gośćmi spotkania byli starostowie oraz naczelnicy wydziałów komunikacji w starostwach z Województwa Świętokrzyskiego, poseł na sejm Mirosław Pawlak, Wojewoda Świętokrzyski Bożentyna Pałka-Koruba, Marszałek Województwa Świętokrzyskiego Adam Jarubas, dyr. ŚBRR Mirosława Mochocka.

Więcej…
 
Bezpłatne badania mammograficzne dla kobiet w wieku 50 - 69 lat Drukuj
Opublikował: Mariusz Walęzak. Przekazał do publikacji: Sławomir Dalach.   
piątek, 19 czerwca 2015
 

plakat w formie elektronicznej -  bezpłatne badania mammograficzne dla kobiet w wieku 50 - 69 lat

 
Szkolenie żeglarskie dla osób niewidomych i słabowidzących Drukuj
Opublikował: Mariusz Walęzak. Przekazał do publikacji: Sławomir Dalach.   
piątek, 19 czerwca 2015
 

logo_imagomarisFundacja Imago Maris, organizująca rejsy morskie dla osób niewidomych i słabowidzących, organizuje kolejne warsztaty żeglarskie. Odbędą się one 27 czerwca br. w Ośrodku Bryza nad Cedzyną.

Warsztaty pozwalają zapoznać się z podstawowymi zagadnieniami związanymi z nawigacją, locją, meteorologią, jak również nauką węzłów, które przydają się nie tylko na wodzie. Część praktyczna obejmuje zajęcia na jeziorze, tak aby osoby niewidome i słabowidzące mogły poznać prawdziwy urok żeglarstwa.

Szkolenie przeznaczone jest do osób niewidomych lub słabowidzących zamieszkałych w województwie świętokrzyskim. Udział w szkoleniu jest bezpłatny – dofinansowany ze środków Samorządu Województwa Świętokrzyskiego.

Więcej…
 
Wschodni Szlak Rowerowy Green Velo Drukuj
Opublikował: Mariusz Walęzak. Przekazał do publikacji: Piotr Woźniak.   
środa, 17 czerwca 2015
 

 

banner_MPR

http://www.greenvelo.pl/

Więcej…
 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 1 z 91