herb
herb
herb
herb
herb
herb
herb
herb
Strona główna
 
1% podatku - cel szczególny: Wiktor Chrobot 95/C Drukuj
Opublikował: Mariusz Walęzak. Przekazała do publikacji: Ilona Marzec.   
poniedziałek, 12 stycznia 2015
 

logo
wiktorchWIKTOR CHROBOT – 95/C

W I T A M !

Dziękuję Wszystkim za okazane serce i wsparcie finansowe którzy przekazali swój 1% podatku za 2013 r. i lata poprzednie. Dziękuję wszystkim sponsorom, wszystkim znajomym oraz osobom dobrej woli.

Mam na imię Wiktor i jestem 5-letmi chłopcem mieszkańcem powiatu buskiego. Od urodzenia choruję na bardzo rzadką chorobę genetyczną - wrodzoną łamliwość kości typ III. Choroba ta objawia się częstymi złamaniami, gównie kości długich, czyli udowych i ramiennych oraz niskorosłością.

Do tej pory miałem już kilkanaście złamań (ok. 14), przeszedłem już 6 operacji (osteotomii oraz zagwoździowania kości). Mam również podawany lek bifosfoniany i muszę co 3 miesiące jechać do szpitala do USD Prokocim, aby mi go podano. Jestem radosnym i pełnym energii chłopcem. Bardzo lubię rysować i śpiewać. W 2014 roku niestety złamałem nóżkę musiałem mieć dwie operacje. Dwa razy w tygodniu jeżdżę na  rehabilitację za którą rodzice płacą pieniążki, abym mógł stanąć na własnych nóżkach po długich tygodniach unieruchomienia i chodzić razem ze wszystkimi dziećmi do przedszkola.

Bardzo proszę Wszystkich o przekazania 1% podatku na moje leczenie i rehabilitację, abym mógł dalej chodzić na własnych nóżkach tak jak wszystkie dzieci.

Więcej…
 
Stypendium Sportowe Starosty Buskiego Drukuj
Opublikował: Mariusz Walęzak, Autor: Edyta Gawor.   
poniedziałek, 02 marca 2015
 
Stypendium Sportowe Starosty Buskiego

W dniu 27 lutego 2015 roku odbyła się sesja Rady Powiatu w Busku – Zdroju, na której zostało wręczone Stypendium Sportowego Starosty Buskiego na rok 2015.  Zarząd Powiatu działając na podstawie § 6 ust. 2 uchwały Nr VI/40/2011 Rady Powiatu w Busku – Zdroju z dnia 25 lutego 2011 r. w sprawie zasad i trybu przyznawania i pozbawiania Stypendium Sportowego Starosty Buskiego przyznał stypendium sportowe Damianowi Satorowi w wysokości 500 zł miesięcznie na okres dziesięciu miesięcy oraz Mateuszowi Wróblowi w wysokości 300 zł miesięcznie na okres dziesięciu miesięcy. Laureaci to zawodnicy Klubu Sportowego Słoneczko osiągający znaczące wyniki w dziedzinie LEKKOATLETYKA w skali krajowej i międzynarodowej. Podczas Sesji Rady Powiatu otrzymali symboliczne dyplomy oraz materiały promocyjne.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Więcej…
 
Ogłoszenie o konkursie (Zarząd Powiatu) Drukuj
Opublikował: Mariusz Walęzak. Przekazała do publikacji: Aneta Piasecka.   
piątek, 27 lutego 2015
 

herb_powiat_buski

Zarząd Powiatu w Busku – Zdroju
Uchwałą Nr 42/2015 z dnia 25 lutego 2015 roku [ PDF ] Ogłasza otwarty konkursu ofert na wsparcie realizacji zadań publicznych w 2015r. w zakresie:  kultury, kultury fizycznej i turystyki, ochrony i promocji zdrowia, edukacji ekologicznej.

Więcej…
 
Zmiana przepisów dotyczących wydawania kart parkingowych dla osób niepełnosprawnych Drukuj
Opublikował: Piotr Cira, Przekazał do publikacji: Krzysztof Welenc   
czwartek, 26 lutego 2015
 

herb_powiat_buski   Przewodniczący Powiatowego Zespołu ds. Orzekania o niepełnosprawności w Busku-Zdroju informuje, że z dniem 01.07.2014r. nastąpiła zmiana przepisów odnośnie wydawania Kart parkingowych.

Karty parkingowe wydane przed 01.07.2014 tracą ważność z dniem 30.06.2015r.

Osoby posiadające ważne orzeczenie o znacznym stopniu niepełnosprawności i wydane przed 01.07.2014 o symbolu 05-R, 10-N lub 04-O mogą ubiegać się o wydanie nowej karty parkingowej.

Pozostałe osoby chcąc otrzymać kartę parkingową powinny składać wniosek o wydanie nowego orzeczenia o niepełnosprawności i stopniu niepełnosprawności w celu uzyskania wskazania do Karty parkingowej.

Karty parkingowe dla Powiatów: Buskiego i Kazimierskiego wydaje Powiatowy Zespół ds. Orzekania o Niepełnosprawności w Busku-Zdroju, ul. 1-go maja 9.

Bliższych informacji można uzyskać dzwoniąc do Zespołu pod nr tel. 41 370 82 82 oraz 41 370 82 92

Alicja Osińska
Przewodnicząca Powiatowego Zespołu
ds. Orzekania o Niepełnosprawności w Busku-Zdroju

 
Nabór wniosków o udzielenie dotacji na dofinansowanie Drukuj
Opublikował: Mariusz Walęzak. Przekazała do publikacji: Edyta Gawor.   
środa, 25 lutego 2015
 

herb_powiat_buski

Zarząd Powiatu w Busku-Zdroju ogłasza nabór wniosków o udzielenie dotacji na dofinansowanie realizacji prac przy zabytkach w roku 2015. - Treść ogłoszenie [ PDF ]

 
… z Balu do Szczawnicy Drukuj
Opublikował: Piotr Cira, Przekazała do publikacji: Ilona Marzec   
wtorek, 24 lutego 2015
 

Zajawka

   W dniu 22 lutego 2015 r. o godz. 900 w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Busku-Zdroju odbyło się spotkanie w związku z wyjazdem 40 dzieci na zimowisko do Szczawnicy. Dzieci z powiatu buskiego będą wypoczywać w Ośrodku Wypoczynkowym ''Halka'' naprzeciw wyciągu narciarskiego Palenica. W programie zimowiska zaplanowano liczne atrakcje, m. in.: zwiedzanie okolicznych miejscowości - Nidzica, Czorsztyn, wypad na Słowację do ''Czerwonego Klasztoru'', wizyta w ''Kocim Zamku'', dyskoteki, ogniska, gry oraz zabawy na śniegu.

   W spotkaniu z dziećmi udział wzięli: Przewodniczący Rady Powiatu Andrzej Gądek oraz Sekretarz Powiatu Jerzy Służalski, a także członkowie zarządu Stowarzyszenia ''Razem Dzieciom'' Bogusława Majcherczak, Barbara Ozdoba, Lidia Kowal, Barbara Drozdzowska-Nosek, wszyscy życzyli dzieciom szerokiej drogi, udanego wypoczynku, mnóstwa wrażeń i bezpiecznego powrotu. Nabór dzieci na poszczególne wyjazdy organizowany jest każdorazowo we współpracy Stowarzyszenia ''Razem Dzieciom'' z Gminnymi Ośrodkami Pomocy Społecznej oraz ze szkołami z terenu powiatu buskiego.

Poprawiony: wtorek, 24 lutego 2015
Więcej…
 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 1 z 82