XI Powiatowe Targi Edukacyjne 2015 w Busku – Zdroju Drukuj
Opublikował: Mariusz Walęzak, Autor: Edyta Gawor.   
piątek, 17 kwietnia 2015
 

 

Już po raz jedenasty Zarząd Powiatu w Busku – Zdroju zorganizował Powiatowe Targi Edukacyjne. Targi odbyły się jak co roku w hali sportowej Powiatowego Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego w Busku - Zdroju przy ul. Kusocińskiego w dniu 10 kwietnia br.

 

Swoje ekspozycje wystawiennicze przygotowały szkoły prowadzone przez Powiat Buski:
  1. I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Busku – Zdroju,
  2. Zespół Szkół Techniczno – Informatycznych w Busku – Zdroju,
  3. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Busku – Zdroju,
  4. Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Kazimierza Wielkiego w Busku – Zdroju
  5. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Orląt Lwowskich w Stopnicy.

Na Targach obecne były również jednostki szkolnictwa specjalnego prowadzone przez Powiat Buski tj. Specjalne Ośrodki Szkolno – Wychowawcze w Busku – Zdroju i Broninie oraz Zespół Szkół Specjalnych w Busku - Zdroju.

Obok szkół prezentowała się również Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna w Busku – Zdroju oraz Powiatowy Ośrodek Doradztwa i Doskonalenia Nauczycieli w Busku – Zdroju.

W tym roku w Targach wzięły udział trzy jednostki, które gościnnie wystawiły swoje ekspozycje. Były to: Zakład Doskonalenia Zawodowego - Centrum Kształcenia Zawodowego w Busku – Zdroju, Centrum Kształcenia Zawodowego w Chrobrzu, Młodzieżowe Centrum Kariery w Busku - Zdroju.

Ogromnym powodzeniem cieszyło się stoisko Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1, gdzie poza skosztowaniem pysznych przekąsek, zwiedzający mogli uatrakcyjnić swój wizerunek poddając się zabiegom fryzjerskim i kosmetycznym. Nie mało atrakcji zapewnił też Zespół Szkół Techniczno – Informatycznych prezentując ciekawe nowinki techniczne. Natomiast ofertę edukacyjną Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących prezentowali uczniowie w formie praktycznych pokazów swoich umiejętności np. w zawodach budowlanych. Atrakcje militarne natomiast były domeną Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Stopnicy. 

W tym roku na Targi przybyło około 800 uczniów wraz z opiekunami. Byli to uczniowie z gimnazjów z terenu Powiatu Buskiego, jak również z powiatów ościennych.

Serdecznie dziękujemy wszystkim Gimnazjom za umożliwienie swoim Uczniom udziału w Targach i już teraz zapraszamy na kolejne Targi w przyszłym roku.

Relacje z Targów:

http://busko.com.pl/xi-powiatowe-targi-edukacyjne-2015-w-busku-zdroju-fotovideo,,2,1,1,5,18860,n.html

http://www.zsp1busko.pl/node/2001

http://zsp.busko-zdroj.com.pl/index01.php?nr=672