Strona główna Targi Edukacyjne X Powiatowe Targi Edukacyjne 2014 w Busku – Zdroju
X Powiatowe Targi Edukacyjne 2014 w Busku – Zdroju Drukuj
Opublikował: Mariusz Walęzak, Autor: Edyta Gawor.
poniedziałek, 07 kwietnia 2014

01

Już po raz dziesiąty Zarząd Powiatu w Busku – Zdroju zorganizował Powiatowe Targi Edukacyjne. Targi, w dniu 4 kwietnia br., odbyły się jak co roku w hali sportowej Powiatowego Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego w Busku - Zdroju przy ul. Kusocińskiego. Swoje ekspozycje wystawiennicze przygotowały szkoły prowadzone przez Powiat Buski:

1. I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Busku – Zdroju,
  2. Zespół Szkół Techniczno – Informatycznych w Busku – Zdroju,
  3. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Busku – Zdroju,
  4. Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Kazimierza Wielkiego w Busku – Zdroju
  5. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Orląt Lwowskich w Stopnicy.

Na Targach obecne były również jednostki szkolnictwa specjalnego prowadzone przez Powiat Buski tj. Specjalne Ośrodki Szkolno – Wychowawcze w Busku – Zdroju i Broninie oraz Zespół Szkół Specjalnych w Busku - Zdroju.

Obok szkół prezentowała się również Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna w Busku – Zdroju oraz Powiatowy Ośrodek Doradztwa i Doskonalenia Nauczycieli w Busku – Zdroju.

W tym roku w Targach wzięły udział cztery jednostki, które gościnnie wystawiły swoje ekspozycje. Były to: Zakład Doskonalenia Zawodowego - Centrum Kształcenia Zawodowego w Busku – Zdroju, Centrum Kształcenia Zawodowego w Chrobrzu, Młodzieżowe Centrum Kariery w Busku - Zdroju. Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Busku – Zdroju

Ogromnym powodzeniem cieszyło się stoisko Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1, gdzie poza skosztowaniem pysznych przekąsek, zwiedzający mogli uatrakcyjnić swój wizerunek poddając się zabiegom fryzjerskim i kosmetycznym. Nie mało atrakcji zapewnił też Zespół Szkół Techniczno – Informatycznych prezentując ciekawe nowinki techniczne. Natomiast ofertę edukacyjną Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących prezentowali uczniowie w formie praktycznych pokazów swoich umiejętności np. w zawodach budowlanych. Atrakcje militarne natomiast były domeną Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Stopnicy. Duża popularnością cieszyło się również stoisko Zakładu Doskonalenia Zawodowego, gdzie tryskała fontanna gorącej czekolady.

W tym roku na Targi przybyło około 900 uczniów wraz z opiekunami. Byli to uczniowie z gimnazjów z terenu Powiatu Buskiego jak również z powiatów ościennych.

Serdecznie dziękujemy wszystkim Gimnazjom za umożliwienie swoim Uczniom udziału w Targach.