IX Powiatowe Targi Edukacyjne 2013 w Busku – Zdroju Drukuj
Opublikował: Piotr Cira, Autor: Edyta Gawor   
wtorek, 09 kwietnia 2013
 

01   Już po raz dziewiąty Zarząd Powiatu w Busku – Zdroju zorganizował Powiatowe Targi Edukacyjne. Targi, w dniu 5 kwietnia br., odbyły się jak co roku w hali sportowej Powiatowego Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego w Busku - Zdroju przy ul. Kusocińskiego. Swoje ekspozycje wystawiennicze przygotowały szkoły prowadzone przez Powiat Buski:
1.    I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Busku – Zdroju,
2.    Zespół Szkół Techniczno – Informatycznych w Busku – Zdroju,
3.    Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Busku – Zdroju,
4.    Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Kazimierza Wielkiego w Busku – Zdroju
5.    Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Orląt Lwowskich w Stopnicy.

 

 

   Na Targach obecne były również jednostki szkolnictwa specjalnego prowadzone przez Powiat Buski tj. Specjalne Ośrodki Szkolno – Wychowawcze w Busku – Zdroju i Broninie oraz Zespół Szkół Specjalnych w Busku - Zdroju.
Obok szkół prezentowała się również Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna w Busku – Zdroju oraz Powiatowy Ośrodek Doradztwa i Doskonalenia Nauczycieli w Busku – Zdroju.
   W tym roku w Targach wzięły udział trzy jednostki, które gościnnie wystawiły swoje ekspozycje. Były to: Zakład Doskonalenia Zawodowego - Centrum Kształcenia Zawodowego w Busku – Zdroju, Centrum Kształcenia Zawodowego w Chrobrzu, Młodzieżowe Centrum Kariery w Busku - Zdroju.
   Ogromnym powodzeniem cieszyło się stoisko Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1, gdzie poza skosztowaniem pysznych przekąsek, zwiedzający mogli uatrakcyjnić swój wizerunek poddając się zabiegom fryzjerskim i kosmetycznym. Nie mało atrakcji zapewnił też Zespół Szkół Techniczno – Informatycznych prezentując ciekawe nowinki techniczne. Natomiast ofertę edukacyjną Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących prezentowali uczniowie w formie praktycznych pokazów swoich umiejętności np. w zawodach budowlanych. Atrakcje militarne natomiast były domeną Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Stopnicy. Duża popularnością cieszyło się również stoisko Zakładu Doskonalenia Zawodowego, gdzie tryskała fontanna gorącej czekolady.
   W tym roku na Targi przybyło około 900 uczniów wraz z opiekunami. Byli to uczniowie z gimnazjów z terenu Powiatu Buskiego jak również z powiatów ościennych.

Serdecznie dziękujemy wszystkim Gimnazjom za umożliwienie swoim Uczniom udziału w Targach i już teraz zapraszamy na kolejne Targi w przyszłym roku.

 

 

Poprawiony: poniedziałek, 19 lutego 2018