VIII Powiatowe Targi Edukacyjne Edukacja 2012 w Busku – Zdroju Drukuj
Opublikował: Mariusz Walęzak, Autor: Edyta Gawor   
czwartek, 19 kwietnia 2012
 
 
Już po raz ósmy Zarząd Powiatu w Busku – Zdroju zorganizował Powiatowe Targi Edukacyjne. Targi, 13 kwietnia br., odbyły się jak co roku w hali sportowej Powiatowego Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego w Busku - Zdroju przy ul. Kusocińskiego.
 
 
 
Swoje ekspozycje wystawiennicze przygotowały szkoły prowadzone przez Powiat Buski:
  1. I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Busku – Zdroju,
  2. Zespół Szkół Techniczno – Informatycznych w Busku – Zdroju,
  3. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Busku – Zdroju,
  4. Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Kazimierza Wielkiego w Busku – Zdroju
  5. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Orląt Lwowskich w Stopnicy.
Na Targach obecne były również jednostki szkolnictwa specjalnego prowadzone przez Powiat Buski tj. Specjalne Ośrodki Szkolno – Wychowawcze w Busku – Zdroju i Broninie oraz Zespół Szkół Specjalnych w Busku - Zdroju.
 
Obok szkół prezentowała się również Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna w Busku – Zdroju oraz Powiatowy Ośrodek Doradztwa i Doskonalenia Nauczycieli w Busku – Zdroju.
W tym roku w Targach wzięło udział aż pięć jednostek, które gościnnie wystawiły swoje ekspozycje. Były to: Zakład Doskonalenia Zawodowego - Centrum Kształcenia Zawodowego w Busku – Zdroju, Centrum Kształcenia Zawodowego w Chrobrzu, Młodzieżowe Centrum Kariery w Busku - Zdroju, Szkoła Policealna Medyczna im. Hanny Chrzanowskiej w Morawicy oraz buski SANEPID.
Ogromnym powodzeniem cieszyło się stoisko Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1, gdzie poza skosztowaniem pysznych przekąsek, zwiedzający mogli uatrakcyjnić swój wizerunek poddając się zabiegom fryzjerskim i kosmetycznym. Nie mało atrakcji zapewnił też Zespół Szkół Techniczno – Informatycznych prezentując ciekawe nowinki techniczne. Natomiast ofertę edukacyjną Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących prezentował sam Król Kazimierz Wielki – patron tej Szkoły. Atrakcje militarne natomiast były domeną Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Stopnicy. Duża popularnością cieszyło się również stoisko Zakładu Doskonalenia Zawodowego, gdzie tryskała fontanna gorącej czekolady, a barmani częstowali zwiedzających bezalkoholowymi drinkami. Kuchnie świata oraz polskie tradycje kulinarne prezentował Zespół Szkół Rolniczych w Chrobrzu. Po tych wszystkich atrakcjach można było skorzystać z kojącego masażu oferowanego przez Policealną Szkołę Medyczną w Morawicy.
W tym roku na Targi przybyło około 900 uczniów wraz z opiekunami. Byli to uczniowie z gimnazjów z terenu Powiatu Buskiego jak również z powiatów ościennych.

Serdecznie dziękujemy wszystkim Gimnazjom za umożliwienie swoim Uczniom udziału w Targach i już teraz zapraszamy na kolejne Targi w przyszłym roku.

Inne relacje z Targów: