Strona główna Targi Edukacyjne Zaproszenie do udziału w XVI Powiatowych Targach Edukacyjnych 2020 w Busku-Zdroju
Zaproszenie do udziału w XVI Powiatowych Targach Edukacyjnych 2020 w Busku-Zdroju Drukuj
Opublikował: Mateusz Olszewski. Przekazała do publikacji: Edyta Gawor.
środa, 12 lutego 2020

plakatMamy przyjemność zaprosić Uczniów ósmych klas Szkoły Podstawowej, Rodziców, Nauczycieli do udziału w XVI Powiatowych Targach Edukacyjnych, które odbędą się w dniu 28 lutego 2020 roku w godzinach od 9:00 do 12:00 w hali sportowej Powiatowego Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego imienia Józefa Grudnia w Busku – Zdroju, ul. Kusocińskiego 3.

W celu ułatwienia młodzieży dokonania optymalnego wyboru dalszej drogi kształcenia Zarząd Powiatu w Busku - Zdroju - od 16 już lat - organizuje Powiatowe Targi Edukacyjne. Wybór kierunku kształcenia oraz szkoły, w której młody człowiek będzie poznawał tajniki wybranego przez siebie zawodu, nie należy do najłatwiejszych. Targi Edukacyjne to przedsięwzięcie stwarzające Uczniom oraz ich Rodzicom niepowtarzalną okazję do zapoznania się z różnorodną ofertą edukacyjną wszystkich szkół ponadpodstawowych prowadzonych przez Powiat Buski, a także porównania ofert poszczególnych szkół i wybrania tej najodpowiedniejszej. Uczniowie będą mieli możliwość zapoznania się z kierunkami kształcenia, zasadami rekrutacji, a także niezbędnymi informacjami, które ułatwią im podjęcie decyzji o wyborze szkoły ponadpodstawowej. Ponadto przyszli uczniowie buskich szkół ponadpodstawowych będą mieli okazję zapoznać się z informacjami na temat szkół, ale również porozmawiać z obecnymi uczniami i nauczycielami. Takie spotkania często najlepiej pozwalają rozwiać wiele wątpliwości. Ponadto podczas Targów będzie można skorzystać z wielu atrakcji oferowanych przez szkoły, sprawdzić się w roli geodety, murarza, kucharza czy mechanika. Będzie można także spróbować wyśmienitych wyrobów kulinarnych, których autorami będą uczniowie kierunków gastronomicznych.

Wszystkie te elementy pozwolą młodzieży na usystematyzowanie wiedzy na temat szkolnictwa ponadpodstawowego. Z tego też względu Targi niezmiennie każdego roku cieszą się dużym zainteresowaniem wśród młodzieży szukającej pomysłu na swoją karierę edukacyjną. Atrakcyjność i rangę Targów podnosi fakt, iż jest to jedyne tego typu wydarzenie w naszym regionie nakierowane na potrzeby młodzieży.

Podczas tegorocznych Targów swoje ekspozycje wystawiennicze przygotują szkoły ogólnodostępne prowadzone przez Powiat Buski:

• I Liceum Ogólnokształcące imienia Tadeusza Kościuszki w Busku – Zdroju,
  • Zespół Szkół Techniczno – Informatycznych w Busku – Zdroju,
  • Zespół Szkół Ponadpodstawowych imienia Mikołaja Kopernika w Busku – Zdroju,
  • Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących imienia Kazimierza Wielkiego w Busku – Zdroju

Na Targach obecne będą również prowadzone przez Powiat Buski jednostki szkolnictwa specjalnego:

• Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Busku – Zdroju,
  • Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Broninie,
  • Zespół Szkół Specjalnych w Busku - Zdroju.

Obok szkół prezentować się będą również jednostki pomocnicze szkolnictwa:

1. Powiatowy Ośrodek Doradztwa i Doskonalenia Nauczycieli, który zaprezentuje ofertę szkoleniową dla nauczycieli,
  2. Centrum Kształcenie Zawodowego w Busku – Zdroju funkcjonujące przy Zespole Szkół Ponadpodstawowych imienia Mikołaja Kopernika w Busku – Zdroju,
  3. Poradnia Psychologiczno - Pedagogiczna, która wesprze wszystkich chętnych uczniów przede wszystkim poradami z zakresu doradztwa zawodowego,
  4. Powiatowy Międzyszkolny Ośrodek Sportowy imienia Józefa Grudnia zaprezentuje ofertę dodatkowych zajęć sportowych dla uczniów.

Poza zwiedzaniem Targów istnieje również możliwość zapoznania się z warunkami kształcenia bezpośrednio w szkołach, które w dniu Targów zorganizują dni otwarte i chętnie przyjmą zainteresowanych uczniów.

Serdecznie zapraszamy do udziału w XVI Powiatowych Targach Edukacyjnych

Patronat medialny: