herb
herb
herb
herb
herb
herb
herb
herb
Strona główna Targi Edukacyjne XV POWIATOWE TARGI EDUKACYJNE 2019 JUŻ ZA NAMI…
XV POWIATOWE TARGI EDUKACYJNE 2019 JUŻ ZA NAMI… Drukuj
Opublikował: Mateusz Olszewski. Przekazała do publikacji: Edyta Gawor   
piątek, 01 lutego 2019
 

0001W dniu 1 lutego 2019 r. w hali sportowej I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Busku – Zdroju odbyły się XV Powiatowe Targi Edukacyjne. Gośćmi Targów byli uczniowie III klas Gimnazjów, VIII klas Szkół Podstawowych, Rodzice, Nauczyciele ze szkół z terenu Powiatu Buskiego i  szkół z powiatów ościennych. Łącznie w tegorocznych Targach wzięła udział rekordowa liczba osób: blisko 1600.

W celu ułatwienia młodzieży dokonania optymalnego wyboru dalszej drogi kształcenia Zarząd Powiatu w Busku - Zdroju już po raz 15 zorganizował Powiatowe Targi Edukacyjne. Uczniowie mieli możliwość zapoznania się z kierunkami kształcenia, terminami i zasadami rekrutacji, a także niezbędnymi informacjami, które ułatwią im podjęcie decyzji o wyborze szkoły ponadgimnazjalnej.

Swoje ekspozycje wystawiennicze przygotowały szkoły prowadzone przez Powiat Buski:

1) I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Busku – Zdroju,

2) Zespół Szkół Techniczno – Informatycznych w Busku – Zdroju,

3) Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Busku – Zdroju,

4) Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Kazimierza Wielkiego w Busku – Zdroju.

Na Targach obecne były również jednostki szkolnictwa specjalnego prowadzone przez Powiat Buski tj. Specjalne Ośrodki Szkolno – Wychowawcze w Busku – Zdroju i Broninie oraz Zespół Szkół Specjalnych w Busku - Zdroju.

Obok szkół prezentowała się również Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna w Busku – Zdroju, Powiatowy Ośrodek Doradztwa i Doskonalenia Nauczycieli w Busku – Zdroju oraz Powiatowy Międzyszkolny Ośrodek Sportowy.

 

W tym roku patronat medialny nad Targami objęło Radio Kielce.

 

Buskie szkoły przygotowały dla uczniów III klas Gimnazjów oraz VIII klas Szkół Podstawowych pełną gamę atrakcji. Nasi goście mogli sprawdzić się w roli geodety, murarza, kucharza czy mechanika. Uczniowie szkół ponadgimnazjalnych przygotowali liczne pokazy umiejętności: kulinarnych, technicznych, informatycznych. Na stoiskach można było spróbować wyśmienitych wyrobów kulinarnych, których autorami byli uczniowie kierunków gastronomicznych, wydrukować model na drukarce 3D, posterować mobilnym robotem edukacyjnym, skorzystać z usług wizażu, fryzjerek, specjalistek od makijażu i manicure.

 

Targom towarzyszyły także Dni otwarte szkół, podczas który młodzież mogła zwiedzić budynki szkół, obejrzeć sale lekcyjne i pracownie, porozmawiać z nauczycielami, a także obejrzeć wiele pokazów umiejętności, jakimi mogą się pochwalić ich starsi koledzy.

 

Wszystkie te elementy pozwoliły młodzieży na usystematyzowanie wiedzy na temat szkolnictwa ponadgimnazjalnego i ponadpodstawowego. Z tego też względu Targi niezmiennie każdego roku cieszą się dużym zainteresowaniem wśród młodzieży i każdego roku przyciągają setki uczniów szukających pomysłu na swoją karierę edukacyjną. Atrakcyjność i rangę Targów podnosi fakt, iż jest to jedyne tego typu wydarzenie w naszym regionie nakierowane na potrzeby młodzieży planującej swoją dalszą drogę kształcenia.

 

Organizatorzy składają serdeczne podziękowania:

1) Dyrektorom, Nauczycielom i Uczniom  Gimnazjów,
2) Dyrektorom, Nauczycielom i Uczniom  Szkół Podstawowych,
3) Dyrektorom, Nauczycielom i Uczniom  Szkół Ponadgimnazjalnych i Ponadpodstawowych,
4) Patronowi medialnemu: Polskiemu Radiu Kielce,
5) Mediom: Portalowi regionalnemu busko.com.pl, Echu Dnia, wszystkim Gościom, którzy przyjęli zaproszenie do udziału w Targach.

 Tekst: Edyta Gawor

Foto: Mariusz Musiał, ZST-I Busko-Zdrój

Poprawiony: poniedziałek, 04 lutego 2019