Strona główna Targi Edukacyjne Zaproszenie do udziału w XV Powiatowych Targach Edukacyjnych '2019 w Busku – Zdroju
Zaproszenie do udziału w XV Powiatowych Targach Edukacyjnych '2019 w Busku – Zdroju Drukuj
Opublikował: Mateusz Olszewski. Przekazała do publikacji: Edyta Gawor.
poniedziałek, 14 stycznia 2019

plakatMamy przyjemność zaprosić Uczniów trzecich klas Gimnazjum, uczniów ósmych klas Szkoły Podstawowej, Rodziców, Nauczycieli do udziału w XV Powiatowych Targach Edukacyjnych, które odbędą się w dniu 1 lutego 2019 r. w godzinach od 9:00 do 13:00 w siedzibie I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Busku - Zdroju (hala sportowa). Patronat medialny nad Targami objęło Polskie Radio Kielce.

W celu ułatwienia młodzieży dokonania optymalnego wyboru dalszej drogi kształcenia Zarząd Powiatu w Busku - Zdroju - od 15 już lat - organizuje Powiatowe Targi Edukacyjne. Wybór kierunku kształcenia oraz szkoły, w której młody człowiek będzie poznawał tajniki wybranego przez siebie zawodu, nie należy do najłatwiejszych. Targi Edukacyjne to przedsięwzięcie stwarzające Uczniom kończącym szkołę podstawową i gimnazjum oraz ich Rodzicom niepowtarzalną okazję do zapoznania się z różnorodną ofertą edukacyjną wszystkich szkół ponadgimnazjalnych/ponadpodstawowych prowadzonych przez Powiat Buski, a także porównania ofert poszczególnych szkół i wybrania tej najodpowiedniejszej. Uczniowie będą mieli możliwość zapoznania się z kierunkami kształcenia, zasadami rekrutacji, a także niezbędnymi informacjami, które ułatwią im podjęcie decyzji o wyborze szkoły ponadgimnazjalnej. Ponadto przyszli uczniowie buskich szkół ponadgimnazjalnych i ponadpodstawowych będą mieli okazję zapoznać się nie tylko z oficjalnymi informacjami na temat szkół, ale również porozmawiać z obecnymi uczniami i nauczycielami. Takie spotkania często najlepiej pozwalają rozwiać wiele wątpliwości. Ponadto podczas Targów będzie można skorzystać z wielu atrakcji oferowanych przez szkoły, sprawdzić się w roli geodety, murarza, kucharza czy mechanika. Bedzie można także spróbować wyśmienitych wyrobów kulinarnych, których autorami będą uczniowie kierunków gastronomicznych.

Wszystkie te elementy pozwolą młodzieży na usystematyzowanie wiedzy na temat szkolnictwa ponadgimnazjalnego i ponadpodstawowego. Z tego też względu Targi niezmiennie każdego roku cieszą się dużym zainteresowaniem wśród młodzieży szukającej pomysłu na swoją karierę edukacyjną. Atrakcyjność i rangę Targów podnosi fakt, iż jest to jedyne tego typu wydarzenie w naszym regionie nakierowane na potrzeby młodzieży.

Podczas tegorocznych Targów swoje ekspozycje wystawiennicze przygotują szkoły ogólnodostępne prowadzone przez Powiat Buski:

• I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Busku – Zdroju,
  • Zespół Szkół Techniczno – Informatycznych w Busku – Zdroju,
  • Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Busku – Zdroju,
  • Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Kazimierza Wielkiego w Busku – Zdroju

Na Targach obecne będą również prowadzone przez Powiat Buski jednostki szkolnictwa specjalnego tj.:

• Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Busku – Zdroju,
  • Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Broninie,
  • Zespół Szkół Specjalnych w Busku - Zdroju.

Obok szkół prezentować się będą również jednostki pomocnicze szkolnictwa:

1. Powiatowy Ośrodek Doradztwa i Doskonalenia Nauczycieli, który zaprezentuje ofertę szkoleniową dla nauczycieli,
  2. Powiatowy Ośrodek Doradztwa i Doskonalenia Zawodowego w Busku – Zdroju funkcjonujący przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Busku – Zdroju. Ośrodek przygotuje ofertę dla uczniów planujących podjąć kształcenie zawodowe w klasach wielozawodowych w branżowych szkołach pierwszego stopnia. Stoisko Ośrodka każdego roku cieszy się ogromnym powodzeniem wśród uczniów i nauczycieli, którzy chętnie uczestniczą w pokazach z zakresu fryzjerstwa, stylizacji paznokci, makijażu itp.,
  3. Poradnia Psychologiczno - Pedagogiczna, która wesprze wszystkich chętnych uczniów przede wszystkim poradami z zakresu doradztwa zawodowego,
  4. Powiatowy Międzyszkolny Ośrodek Sportowy zaprezentuje ofertę dodatkowych zajęć sportowych dla uczniów.

Poza zwiedzaniem Targów istnieje również możliwość zapoznania się z warunkami kształcenia bezpośrednio w szkołach, które w dniu Targów zorganizują dni otwarte i chętnie przyjmą zainteresowanych uczniów. W bieżącym roku będzie to dużo łatwiejsze ze względu na to, że miejsce organizacji Targów, tj. siedziba I Liceum Ogólnokształcącego w Busku – Zdroju  znajduje się w pobliżu Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Busku - Zdroju oraz  Zespołu Szkół Techniczno - Informatycznych w Busku - Zdroju.

Serdecznie zapraszamy do udziału w XV Powiatowych Targach Edukacyjnych już 1 lutego 2019 r. w hali sportowej I Liceum Ogólnokształcącego w Busku - Zdroju.