Strona główna Targi Edukacyjne XIV POWIATOWE TARGI EDUKACYJNE 2018 JUŻ ZA NAMI…
XIV POWIATOWE TARGI EDUKACYJNE 2018 JUŻ ZA NAMI… Drukuj
Opublikował: Mateusz Olszewski. Przekazała do publikacji: Edyta Gawor.
piątek, 06 kwietnia 2018

0001W dniu 6 kwietnia 2018 r. w hali sportowej I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Busku – Zdroju odbyły się XIV Powiatowe Targi Edukacyjne. Gośćmi Targów byli Gimnazjaliści, Rodzice, Nauczyciele ze szkół z terenu Powiatu Buskiego i  gimnazjów ościennych. Łącznie w Targach wzięło udział blisko 1000 osób.

W celu ułatwienia młodzieży dokonania optymalnego wyboru dalszej drogi kształcenia Zarząd Powiatu w Busku - Zdroju już po raz 14 zorganizował Powiatowe Targi Edukacyjne. Uczniowie mieli możliwość zapoznania się z kierunkami kształcenia, terminami i zasadami rekrutacji, a także niezbędnymi informacjami, które ułatwią im podjęcie decyzji o wyborze szkoły ponadgimnazjalnej.

Swoje ekspozycje wystawiennicze przygotowały szkoły prowadzone przez Powiat Buski:

1. I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Busku – Zdroju,
  2. Zespół Szkół Techniczno – Informatycznych w Busku – Zdroju,
  3. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Busku – Zdroju,
  4. Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Kazimierza Wielkiego w Busku – Zdroju.

Na Targach obecne były również jednostki szkolnictwa specjalnego prowadzone przez Powiat Buski tj. Specjalne Ośrodki Szkolno – Wychowawcze w Busku – Zdroju i Broninie oraz Zespół Szkół Specjalnych w Busku - Zdroju.

Obok szkół prezentowała się również Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna w Busku – Zdroju, Powiatowy Ośrodek Doradztwa i Doskonalenia Nauczycieli w Busku – Zdroju oraz Powiatowy Międzyszkolny Ośrodek Sportowy.

W tym roku patronat medialny nad Targami objęło Radio Kielce.

Buskie szkoły przygotowały dla Gimnazjalistów pełną gamę atrakcji. Nasi goście mogli sprawdzić się w roli geodety, murarza, kucharza czy mechanika. Uczniowie szkół ponadgimnazjalnych przygotowali liczne pokazy umiejętności: kulinarnych, technicznych, informatycznych. Na stoiskach można było spróbować wyśmienitych wyrobów kulinarnych, których autorami byli uczniowie kierunków gastronomicznych, wydrukować model na drukarce 3D, posterować mobilnym robotem edukacyjnym, skorzystać z usług wizażu, fryzjerek, specjalistek od makijażu i manicure.

Wszystkie te elementy pozwoliły młodzieży na usystematyzowanie wiedzy na temat szkolnictwa ponadgimnazjalnego. Z tego też względu Targi niezmiennie każdego roku cieszą się dużym zainteresowaniem wśród młodzieży i każdego roku przyciągają setki gimnazjalistów szukających pomysłu na swoją karierę edukacyjną. Atrakcyjność i rangę Targów podnosi fakt, iż jest to jedyne tego typu wydarzenie w naszym regionie nakierowane na potrzeby młodzieży gimnazjalnej.

Organizatorzy składają serdeczne podziękowania:

1) Dyrektorom, Nauczycielom i Uczniom  Gimnazjów,

2) Dyrektorom, Nauczycielom i Uczniom  Szkół Ponadgimnazjalnych,

3) Patronowi medialnemu: Polskiemu Radiu Kielce,

4) wszystkim Gościom, którzy przyjęli zaproszenie do udziału w Targach.

Tekst: Edyta Gawor

Foto: Mariusz Musiał