herb
herb
herb
herb
herb
herb
herb
herb
Strona główna Stypendia
Stypendia Prezesa Rady Ministrów Drukuj
Opublikował: Piotr Cira, Autor: Robert Gwóźdź, Przekazała do publikacji: Edyta Gawor   
środa, 18 listopada 2015
 

powiat buski   I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Busku - Zdroju było w dniu 16 listopada br. gospodarzem uroczystego spotkania, na którym wręczone zostały (przyznawane dla najlepszych uczniów szkół ponadgimnazjalnych) Stypendia Prezesa Rady Ministrów. Uroczystość była też okazją do wręczenia przyznanych postanowieniem Prezydenta RP z dnia 7 października br. odznaczeń państwowych dla wyróżniających się w działalności edukacyjnej i wychowawczej nauczycieli.

Więcej…
 
Stypendium Sportowe Starosty Buskiego Drukuj
Opublikował: Mariusz Walęzak, Autor: Edyta Gawor.   
poniedziałek, 02 marca 2015
 
Stypendium Sportowe Starosty Buskiego

W dniu 27 lutego 2015 roku odbyła się sesja Rady Powiatu w Busku – Zdroju, na której zostało wręczone Stypendium Sportowego Starosty Buskiego na rok 2015.  Zarząd Powiatu działając na podstawie § 6 ust. 2 uchwały Nr VI/40/2011 Rady Powiatu w Busku – Zdroju z dnia 25 lutego 2011 r. w sprawie zasad i trybu przyznawania i pozbawiania Stypendium Sportowego Starosty Buskiego przyznał stypendium sportowe Damianowi Satorowi w wysokości 500 zł miesięcznie na okres dziesięciu miesięcy oraz Mateuszowi Wróblowi w wysokości 300 zł miesięcznie na okres dziesięciu miesięcy. Laureaci to zawodnicy Klubu Sportowego Słoneczko osiągający znaczące wyniki w dziedzinie LEKKOATLETYKA w skali krajowej i międzynarodowej. Podczas Sesji Rady Powiatu otrzymali symboliczne dyplomy oraz materiały promocyjne.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Więcej…
 
Stypendium Prezesa Rady Ministrów Drukuj
Opublikował: Piotr Cira, Przekazała do publikacji: Edyta Gawor   
piątek, 12 grudnia 2014
 

0001

    W dniu 8 grudnia 2014 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Jędrzejowie odbyła się uroczystość wręczenia stypendiów Prezesa Rady Ministrów dla najlepszych uczniów szkół ponadgimnazjalnych z sześciu powiatów: Buskiego, Koneckiego, Kazimierskiego, Jędrzejowskiego, Pińczowskiego i Włoszczowskiego.

    Pani Bożentyna Pałka Koruba – Wojewoda Świętokrzyski oraz Pani Małgorzata Muzoł – Świętokrzyski Kurator Oświaty w obecności włodarzy poszczególnych powiatów, w tym Pana Jerzego Kolarza Starosty Buskiego, wręczały dyplomy uczniom, którzy otrzymali stypendium Prezesa Rady Ministrów na rok szkolny 2014/2015.

Więcej…
 
Stypendium Sportowe Starosty Buskiego Drukuj
Opublikował: Mariusz Walęzak, Autor: Edyta Gawor.   
poniedziałek, 24 marca 2014
 
Stypendium Sportowe Starosty Buskiego

W dniu 19 marca 2014 r. odbyła się Sesja Rady Powiatu w Busku – Zdroju, podczas której zostało wręczone Stypendium Sportowe Starosty Buskiego Damianowi Satorowi oraz Mateuszowi Wróblowi.

 

Damian Sator jest uczniem Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Busku – Zdroju oraz zawodnikiem Klubu Sportowego Słoneczko trenującym lekkoatletykę w kategorii junior, junior młodszy, młodzik. Damian uzyskuje bardzo dobre wyniki sportowe m.in. uzyskał: 25 miejsce na Mistrzostwach Świata w biegach górskich, 5 miejsce na Mistrzostwach Europy w biegach górskich, 3 miejsce na Mistrzostwach Europy w biegach górskich, 2 miejsce na Mistrzostwach Polski LZS na dystansie 2000 m z przeszkodami, 1 miejsce na Mistrzostwach Województwa na dystansie 2000 m z przeszkodami.

 

Mateusz Wróbel jest uczniem Gimnazjum w Stopnicy oraz – podobnie jak Damian - zawodnikiem Klubu Sportowego Słoneczko również trenującym lekkoatletykę w kategorii junior, junior młodszy, młodzik. Mateusz uzyskuje bardzo dobre wyniki sportowe m.in. zajął 1 miejsce oraz uzyskał Puchar Europy dzieci starszych w L.A, 1 miejsce na Ogólnopolskiej XIX Edycji „Czwartków Lekkoatletycznych” w biegu na 300 m, 2 miejsce na Mistrzostwach Polski Młodzików, Juniorów młodszych i juniorów w Biegach Górskich, 1 miejsce na Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w biegach przełajowych, 1 miejsce na Mistrzostwach Województwa Świętokrzyskiego Związku LA i Świętokrzyskiego Zrzeszenia LZS w Biegach Przełajowych.

Więcej…
 
Stypendium Prezesa Rady Ministrów Drukuj
Opublikował: Mariusz Walęzak, Autor: Edyta Gawor   
poniedziałek, 07 listopada 2011
 
Nagrody Starosty Buskiego w dziedzinie kultury i kultury fizycznej

W dniu 3 listopada 2011 r. w I Liceum Ogólnokształcącym im. Tadeusza Kościuszki w Busku – Zdroju odbyła się uroczystość wręczenia stypendiów Prezesa Rady Ministrów uczniom z powiatów: buskiego, pińczowskiego i kazimierskiego, jak również wręczenia nauczycielom odznaczeń państwowych za zasługi w działalności na rzecz rozwoju oświaty oraz za osiągnięcia w pracy pedagogicznej.

Więcej…
 
Stypendia Drukuj
Opublikował: Administrator   
wtorek, 27 kwietnia 2010
 

Uchwała Nr XIII/108/2011 Rady Powiatu w Busku - Zdroju z dnia 25 października 2011 roku w sprawie zmiany uchwały Nr VII / 44 / 2011 Rady Powiatu w Busku - Zdroju z dnia 31 marca 2011 roku w sprawie ustanowienia stypendium socjalnego dla uczniów szkół prowadzonych przez Powiat Buski.   [ PDF ]
Uzasadnienie,    Załącznik 1,    Załącznik 2

  • wzór wniosku o przyznanie stypendium socjalnego [ DOC ]
  • oświadczenie o sytuacji materialnej rodziny ucznia [ DOC ]
  • zgoda na przetwarzanie danych osobowych [ DOC ]

Uchwała Nr VII/44/2011 Rady Powiatu w Busku – Zdroju z dnia 31 marca 2011 roku w sprawie ustanowienia stypendium socjalnego dla uczniów szkół prowadzonych przez Powiat Buski.   [ PDF ]
Załącznik - REGULAMIN

 Uchwała Nr IV/40/2010 Rady Powiatu w Busku – Zdroju z dnia 25 lutego 2011 roku w sprawie zasad i trybu przyznawania i pozbawiania Stypendium Sportowego Starosty BuskiegoZałącznik 1, Załącznik 2, Załącznik 3

Uchwała Nr XX/193/2012 Rady Powiatu w Busku-Zdroju z dnia 28 czerwca 2012 r. w sprawie zmiany uchwały nr VI/40/2011 Rady Powiatu w Busku-Zdroju z dnia 25 lutego 2011 r. w sprawie zasad i trybu przyznawania i pozbawiania Stypendium Sportowego Starosty Buskiego [ PDF ]

  • Wniosek o przyznanie Stypendium Sportowego Starosty Buskiego  [ DOC ]
  • Oświadczenie osoby nominowanej  [ DOC ]
  • Oświadczenie opiekuna osoby nominowanej  [ DOC ]
Poprawiony: poniedziałek, 23 lipca 2012