Strona główna Powiat Buski WIELKI SUKCES - wygrana projektu o dofinansowanie "Powiat Buski - STOP koronawirusowi!"
WIELKI SUKCES - wygrana projektu o dofinansowanie "Powiat Buski - STOP koronawirusowi!" Drukuj
Opublikował: Mateusz Olszewski. Autor: Paweł Kabat.
piątek, 29 maja 2020

baner_flagi

IMG_6415Z wielką przyjemnością, a przede wszystkim z ogromną dumą pragniemy poinformować, iż w dniu wczorajszym (tj. 28.05.2020 r.) Starosta Buski Jerzy Kolarz, Wicestarosta Buski Stanisław Klimczak oraz Skarbnik Powiatu Artur Polniak podpisali z Marszałkiem Województwa Świętokrzyskiego Andrzejem Bętkowskim oraz Wicemarszałek Renatą Janik umowę o dofinansowanie Projektu „Powiat Buski – STOP koronawirusowi!”.

Kwota w wysokości ponad 2,6 mln zł dla Powiatu Buskiego przekazana zostanie w trybie natychmiastowym ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Środki te przeznaczone zostaną na zakup sprzętu oraz środków ochrony osobistej w ramach walki z COVID-19 i rozdysponowane do 41 jednostek w Powiecie Buskim m. in. Starostwa Powiatowego w Busku – Zdroju i jego jednostek organizacyjnych, Zespołu Opieki Zdrowotnej w Busku – Zdroju oraz wszystkich Gmin znajdujących się na terenie Powiatu Buskiego i ich jednostek podległych borykających się z problemem pandemii koronawirusa. Pragniemy nadmienić, iż był to rekordowo szybki, najkrótszy w historii Regionalnego Programu Operacyjnego nabór wniosków o dofinansowanie. Autorem tego Projektu jest Paweł Kabat, Inspektor w Wydziale Spraw Obywatelskich, Zdrowia i Obrony Cywilnej.

Poniżej link do strony internetowej z uroczystości podpisania umowy o dofinansowanie w/w Projektu:

IMG_6415

Od lewej: Wicestarosta Buski Stanisław Klimczak, Marszałek Województwa Świętokrzyskiego Andrzej Bętkowski, Wicemarszałek Województwa Świętokrzyskiego Renata Janik, Starosta Buski Jerzy Kolarz oraz Skarbnik Powiatu Artur Polniak w trakcie podpisywania umowy o dofinansowanie projektu.

IMG_6418

Od lewej: Marszałek Województwa Świętokrzyskiego Andrzej Bętkowski, Wicestarosta Buski Stanisław Klimczak, Starosta Buski Jerzy Kolarz,  Skarbnik Powiatu Artur Polniak oraz Wicemarszałek Województwa Świętokrzyskiego Renata Janik w trakcie przekazania umowy o dofinansowanie projektu.

IMG_6420

Od lewej: Marszałek Województwa Świętokrzyskiego Andrzej Bętkowski, Wicestarosta Buski Stanisław Klimczak, Starosta Buski Jerzy Kolarz,  Skarbnik Powiatu Artur Polniak oraz Wicemarszałek Województwa Świętokrzyskiego Renata Janik po przekazaniu umowy o dofinansowanie projektu.

foto: archiwum Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego w Kielcach

Poprawiony: środa, 15 lipca 2020