Strona główna Nagrody w dziedzinie sportu Nagrody Starosty Buskiego w dziedzinie Kultury Fizycznej
Nagrody Starosty Buskiego w dziedzinie Kultury Fizycznej Drukuj
Opublikował: Mariusz Walęzak. Autor: Edyta Gawor.
poniedziałek, 30 września 2013

W dniu 26 września 2013 r. podczas uroczystej Sesji Rady Powiatu zostały wręczone Nagrody Starosty Buskiego w dziedzinie Kultury Fizycznej przyznane Sportowcom na wniosek Pana Andrzeja Skubery. Nagrody finansowe za osiągnięcia sportowe na arenie krajowej i międzynarodowej w dyscyplinie KUNG-FU otrzymali: Piotr Bezak i Julian Bugdalski, natomiast za osiągnięcia trenerskie w tej kategorii nagrodę otrzymał Pan Andrzej Cupryjak – Socha.

Podczas Sesji Rady Powiatu zostały również wręczone Puchary Starosty Buskiego dla szkół biorących udział u Turnieju Szkół Ponadgimnazjalnych Powiatu Buskiego o tytuł „Najlepsi w sporcie”.

I miejsce w klasyfikacji generalnej Turnieju zajął Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Busku – Zdroju. Ponadto drużyny zarówno dziewcząt jak i chłopców reprezentujące ten Zespołu Szkół zajęły dwa pierwsze miejsca w swoich kategoriach. Dzięki temu zwycięstwu Szkoła otrzymała sprzęt sportowy ufundowany przez Zarząd Powiatu o wartości 1.800 zł.

Reprezentacja I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Busku – Zdroju zajęła II miejsce w klasyfikacji generalnej Turnieju oraz otrzymała sprzęt sportowy o wartości 1.500 zł.

III miejsce wywalczyła reprezentacja Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Kazimierza Wielkiego w Busku – Zdroju oraz sprzęt sportowy o wartości 1.200 zł.

Zespołu Szkół Techniczno – Informatycznych w Busku – Zdroju zajął IV miejsce oraz otrzymał sprzęt sportowy o wartości 1.000 zł., natomiast V miejsce i sprzęt sportowy o wartości 500 zł. uzyskała reprezentacja Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Orląt Lwowskich w Stopnicy.

Wszystkim Sportowcom serdecznie gratulujemy.