herb
herb
herb
herb
herb
herb
herb
herb
Strona główna Kultura i sport Konkurs "Kochanowski, komputer i Ja"
Konkurs "Kochanowski, komputer i Ja" Drukuj
Opublikował: Piotr Cira   
środa, 09 marca 2011
 

Dnia 4 marca 2011 r. o godz. 930 w Zespole Szkół Techniczno-Informatycznych w Busku-Zdroju miało miejsce rozstrzygnięcie konkursu powiatowego poświęconego życiu i twórczości Jana Kochanowskiego. W tym roku nasza szkoła postanowiła uczcić pamięć wielkiego poety. Zorganizowany został konkurs wiedzy o Janie Kochanowskim zatytułowany „Kochanowski, komputer i Ja”.

Jego celem było zainteresowanie młodzieży gimnazjalnej twórczością poety i poszerzenie wiedzy o jego życiu. Wiadomości zdobyte na etapie szkoły gimnazjalnej, rozwijane będą w szkole ponadgimnazjalnej. Pomimo tego, że nasza szkoła kształci w kierunkach technicznych, stwarzamy uczniom warunki do rozwijania różnych zainteresowań, w tym zainteresowań humanistycznych.

Spośród nadesłanych prezentacji multimedialnych nagrody otrzymali:

  • I miejsce - Wiktoria Świątek, Paulina Pietrzyk -  Samorządowe Gimnazjum Nr 1 w Busku-Zdroju
  • II miejsceMateusz Tarczyński – Samorządowe Gimnazjum w Zbludowicach
  • III miejsceKlaudia Borkowska, Łukasz Szcześniak, Grzegorz Łukasik – Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy dla Niepełnosprawnych Ruchowo w Busku-Zdroju.

Przyznano także wyróżnienia dla Anety Drozdowskiej i Aleksandry Tutaj
z Samorządowego Gimnazjum w Podgajach oraz Barbary Stępień reprezentującej Zespół Placówek Oświatowych  Nr 1 w Busku-Zdroju.

Patronat honorowy nad konkursem objął Starosta Buski, który ufundował puchary oraz nagrody książkowe dla uczniów, którzy zajęli I, II, III miejsce, a wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali materiały promocyjne. Dyrektor szkoły Sylwester Pałka ufundował nagrody książkowe i dyplomy.