herb
herb
herb
herb
herb
herb
herb
herb
Strona główna Kultura i sport
 


Wystawa Tomasza Raka Drukuj
Opublikował: Piotr Cira, Przekazała do publikacji: Edyta Gawor   
poniedziałek, 22 grudnia 2014
 

DSCF1418

    W terminie od dnia 18 grudnia 2014 roku do 30 stycznia 2015 roku w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Busku – Zdroju można obejrzeć debiutancką wystawę prac plastyczno – literackich Pana Tomasza Raka.

    Tomasz Rak dzieciństwo i lata młodzieńcze spędził w Mikułowicach, wsi położonej w gminie Busko – Zdrój. Obecnie mieszka wraz z rodzicami w Busku – Zdroju. Twórczością literacką, a zwłaszcza poezją, zainteresował się po wysłuchaniu utworów Leonarda Cohena, znanego i cenionego w Polsce kanadyjskiego poety, pisarza i piosenkarza. Obecnie inspirację do swoich prac czerpie z utworów muzycznych i literackich, życia codziennego, czy otaczającej przyrody.

    Serdecznie zapraszamy do obejrzenia wystawy i zapoznania się z twórczością Pana Tomasza Raka. Jest to możliwe od poniedziałku do piątku w godzinach pracy urzędu, tj. od 7:30 do 15:30.

 
Bazylika kolegiacka Narodzenia NMP oraz Muzeum Regionalne w Wiślicy w XV Małopolskich Dniach Dziedzictwa Kulturowego. Wejdź na szlak! Drukuj
Opublikował: Piotr Cira, Przekazała do publikacji: Renata Krzemień   
czwartek, 11 kwietnia 2013
 

LOGO_MDDK_

18–19 maja 2013

W Wiślicy, leżącej na terenie historycznej Małopolski, znajduje się jeden z najstarszych w Polsce zabytków architektury gotyckiej – bazylika kolegiacka Narodzenia NMP. W podziemiach tej bazyliki, w tzw. pierwszej kolegiacie, kryje się niezwykle cenny zabytek sztuki romańskiej. Jest nim pochodząca z 2. połowy XII wieku posadzka wiślicka, zwana też płytą orantów. Odsłonięta przez grupę badaczy w 1959 roku, po dziś dzień zachwyca przede wszystkim techniką, w jakiej została wykonana. Okolicznościom jej odkrycia będzie poświęcony jeden z punktów programu.

Ufundowaną przez króla Kazimierza Wielkiego, XIV-wieczną świątynię będzie można zwiedzać 18 i 19 maja w ramach XV Małopolskich Dni Dziedzictwa Kulturowego. Wejdź na szlak!. Do jej odwiedzenia zapraszają Muzeum Regionalne w Wiślicy, Parafia Narodzenia NMP w Wiślicy i Małopolski Instytut Kultury.

Więcej…
 
Konkurs "Kochanowski, komputer i Ja" Drukuj
Opublikował: Piotr Cira   
środa, 09 marca 2011
 

Dnia 4 marca 2011 r. o godz. 930 w Zespole Szkół Techniczno-Informatycznych w Busku-Zdroju miało miejsce rozstrzygnięcie konkursu powiatowego poświęconego życiu i twórczości Jana Kochanowskiego. W tym roku nasza szkoła postanowiła uczcić pamięć wielkiego poety. Zorganizowany został konkurs wiedzy o Janie Kochanowskim zatytułowany „Kochanowski, komputer i Ja”.

Więcej…