herb
herb
herb
herb
herb
herb
herb
herb
Strona główna Konkursy Ogólnopolski konkurs Generalnego Konserwatora Zabytków na projekt edukacyjny o dziedzictwie kulturowym
Ogólnopolski konkurs Generalnego Konserwatora Zabytków na projekt edukacyjny o dziedzictwie kulturowym Drukuj
Opublikował: Mateusz Olszewski. Przekazała do publikacji: Edyta Gawor.   
wtorek, 12 lipca 2016
 

konkurs

Jesteś właścicielem lub zarządcą zabytkowego obiektu wpisanego do rejestru zabytków? Twoją pasją jest przeszłość i popularyzowanie wiedzy o zabytkach? Realizujesz projekty edukacyjne dotyczące zabytków? Jeśli tak, to zapraszamy do wzięcia udziały w Konkursie Generalnego Konserwatora Zabytków na najlepszy projekt edukacyjny o dziedzictwie.

Konkurs skierowany jest właścicieli lub zarządców obiektów zabytkowych wpisanych do rejestru zabytków. Celem Konkursu jest promocja działań związanych z upowszechnianiem wiedzy o dziedzictwie kulturowym oraz wzmocnienie świadomości społecznej dotyczącej wartości zabytków poprzez wybieranie, nagradzanie, a także promowanie najlepszych działań edukacyjnych podejmowanych w tym zakresie przez właścicieli, posiadaczy i zarządców zabytków lub realizowanych we współpracy z nimi w 2015 roku.


By wziąć udział w konkursie, należy do 26 września br. zgłaszać projekty, które:
  • rozpoczęły się i zostały zrealizowane w 2015 roku;
  • upowszechniały wiedzę o konkretnym zabytku, zabytkach lub przestrzeni zabytkowej bądź też przyczyniły się do zwiększania świadomości społecznej dotyczącej wartości i znaczenia konkretnych obiektów zabytkowych i wpływały na zwiększenie społecznego przekonania o potrzebie zachowania zabytków w dobrym stanie;
  • przynajmniej częściowo angażowały uczestników projektu i/lub publiczność do poznawania zabytków in situ;
  • były organizowane lub współorganizowane przez właścicieli, posiadaczy lub zarządców obiektów lub przestrzeni wpisanych do rejestru zabytków.
Zgłoszenia mogą być nadsyłane w trzech kategoriach:
  • prelekcje, wykłady, warsztaty,
  • aktywności plenerowe,
  • wystawy i projekty multimedialne.

Jury konkursu wybierze i nagrodzi najlepsze zgłoszone projekty. Na zwycięzców czekają nagrody finansowe.
Szczegółowe informacje o sposobie przygotowania zgłoszeń znajdują się w regulaminie konkursu.

Zgłoszenia do konkursu należy nadsyłać do 26 września 2016 na adres Narodowego Instytutu Dziedzictwa, ul. Kopernika 36/40, 00-924 Warszawa. Pytania prosimy kierować na adres Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Uroczyste ogłoszenie wyników Konkursu nastąpi w listopadzie 2016 roku.
Konkurs ogłaszany jest przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Nadzór nad nim sprawuje Generalny Konserwator Zabytków. Narodowy Instytut Dziedzictwa realizuje procedurę konkursową.Pliki do pobrania:
Poprawiony: wtorek, 12 lipca 2016