herb
herb
herb
herb
herb
herb
herb
herb
Strona główna Konkursy Powiatowy Konkurs Plastyczny „Woda=Życie” - relacja z konkursu
Powiatowy Konkurs Plastyczny „Woda=Życie” - relacja z konkursu Drukuj
Opublikował: Piotr Cira, Przekazał do publikacji: Agnieszka Kania   
piątek, 10 czerwca 2016
 

baner

W dniu 09 czerwca br. w Starostwie Powiatowym w Busku - Zdroju otwarta została wystawa pokonkursowa Powiatowego Konkursu Plastycznego „Woda=Życie”. W/w konkurs został przeprowadzony w ramach programu edukacyjno-ekologicznego „Chrońmy naszą planetę”.

Na  Konkurs wpłynęło 268 prac plastycznych.

Wystawa połączona była z uroczystym wręczeniem nagród i dyplomów Młodym Artystom - laureatom Konkursu. Uroczystość swoją obecnością zaszczycili licznie zgromadzeni uczestnicy Konkursu, ich Opiekunowie, Rodzice i Prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach -  Andrzej Pałys.

Fundatorami nagród byli Zarząd Powiatu w Busku-Zdroju oraz Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach, który w br. udzielił dotacji na dofinansowanie zadania: Program edukacyjno-ekologiczny „Chrońmy naszą planetę” w kwocie 16 160,00zł, stanowiącej 80% kosztów kwalifikowanych zadania.

Nagrodzeni i wyróżnieni laureaci otrzymali liczne i cenne nagrody takie jak: rowery, smartfony, radiomagnetofony, tablety,  pendrivy, słuchawki  do komputera z mikrofonem, książki, plecaki, piłki, piórniki.

 

 

Lista uczniów nagrodzonych 

Laureatami nagród w kategorii szkół podstawowych w grupie klas I- III zostali:

I miejsce –  Emilia Banaś – Zespół Publicznych Placówek Oświatowych w Zborowie
II miejsce – Katarzyna Rajkiewicz – Szkoła Podstawowa Nr 2 w Busku-Zdroju
III miejsce – Julia Zaręba – Zespół Szkolno -Przedszkolny w Wiślicy 

Wyróżnieni w kategorii szkół podstawowych w grupie klas I - III zostali:

1. Kacper Pietrzyk - Zespół Publicznych Placówek Oświatowych w Zborowie Szkoła Filialna w Kikowie
2.Julia Kaleta - Szkoła Podstawowa w Raczycach
3.Maja Bień – Publiczna Szkoła Podstawowa i Przedszkole w Tuczępach
4.Bartłomiej Kwas – Zespół Placówek Oświatowych  w Wójczy
5.Julia Ryczek- Szkoła Podstawowa w Kołaczkowicach
6.Natanael Kempa – Szkoła Podstawowa w Siesławicach
7.Klaudia Mazur – Zespół Placówek Oświatowych w Zbludowicach
8.Oliwia Kowalska- Zespół Placówek Oświatowych w Zbludowicach
9.Amelia Jurkowska – Szkołą Podstawowa w Raczycach
10.Ksawery Smoliński- Szkoła Podstawowa Nr 3 w Busku-Zdroju 

Laureatami nagród w kategorii szkół podstawowych w grupie klas IV- VI  zostali:

I miejsce – Paulina Kopeć –  Zespół Placówek Oświatowych w Zbludowicach
II miejsce – Weronika Czyż – Zespół Placówek Oświatowych  w Zbludowicach
III miejsce – Maciej Pacholec – Szkoła Podstawowa w Kołaczkowicach 

Wyróżnieni w kategorii szkół podstawowych w grupie klas IV- VI zostali:

1  Aleksandra Oleniacz - Szkoła Podstawowa Nr 3 w Busku-Zdroju
2. Julia Kwiatek - Szkoła Podstawowa w Gnojnie ,
3. Mikołaj Markiewicz –  Szkoła Podstawowa  w Brzostkowie
4. Kinga Chytra- Zespół Szkół Specjalnych w Busku-Zdroju
5. Olga Skrzypek- Zespół Szkół Specjalnych w Busku-Zdroju
6. Natalia Koźbiał - Szkoła Podstawowa w Gnojnie
7. Jagoda Bugaj - Zespół Placówek Oświatowych w Zborowie
8. Julia Trelińska- Szkoła Podstawowa Nr 3 w Busku-Zdroju 

Laureatami nagród w kategorii gimnazjów zostali:

I miejsce – Gabriela Pawelec –  Gimnazjum Nr 2 w Ratajach Słupskich
II miejsce – Marta Wężowicz – Zespół Szkół w Nowym Korczynie Samorządowe Gimnazjum
III miejsce – Patrycja Banaś –  Gimnazjum w Gnojnie 

Wyróżnieni w kategorii gimnazjów zostali:

1. Monika Janiec –  Gimnazjum w Wiślicy
2. Wiktoria Skowron - Gimnazjum w Wiślicy
3. Oliwia Bińczyk- Gimnazjum w Wiślicy
4. Dominik Skotnicki – Samorządowe Gimnazjum Nr 1 w Busku-Zdroju
5. Anna Błach -  Zespół Szkół w Nowym Korczynie Samorządowe Gimnazjum im. Św. Kingi
6. Agata Kawa - Zespół Szkół w Nowym Korczynie Samorządowe Gimnazjum im. Św. Kingi
7. Karolina Góra – Samorządowe Gimnazjum w Podgajach
8. Klaudia Falon - Samorządowe Gimnazjum w Podgajach
9. Natalia Wieczorek- Samorządowe Gimnazjum Nr 2 w Busku-Zdroju
10. Bartłomiej Ratusznik- Gimnazjum w Stopnicy 

Laureatami nagród w kategorii szkół ponadgimnazjalnych zostali:

I miejsce – Małgorzata Braciszewicz – Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Busku – Zdroju
II miejsce – Martyna Bystrzanowska-   I Liceum Ogólnokształcące im Tadeusza Kościuszki w  Busku – Zdroju
III miejsce – Monika Szkwarek – Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Broninie

Wyróżnieni w kategorii szkół ponadgimnazjalnych zostali:

1. Wiktoria Czyż – I Liceum Ogólnokształcące im Tadeusza Kościuszki w Busku – Zdroju
2. Aneta Dryndos- Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Busku – Zdroju

Organizatorzy docenili również inspirującą rolę nauczycieli i wychowawców wszystkich nagrodzonych uczestników konkursu, wręczając im w dowód uznania dyplomy z podziękowaniem za propagowanie wiedzy ekologicznej wśród swoich podopiecznych.

Wszyscy zaproszeni skorzystali z poczęstunku, który przygotowali uczniowie klas gastronomicznych  Zespołu Szkół Techniczno-Informatycznych w Busku-Zdroju.  W podziękowaniu za zorganizowanie konkursu uczennice Zespołu Publicznych Placówek Oświatowych w Zborowie wraz z opiekunem Panią Janiną Bąk wręczyły organizatorom piękny bukiet róż.

Serdecznie gratulujemy wszystkim Uczestnikom i zapraszamy do udziału w przyszłorocznej edycji Konkursu.

Fot. Lidia Tomaszewska

Poprawiony: poniedziałek, 13 czerwca 2016