Rozdanie nagród w Powiatowym Konkursie Plastycznym „Czyste środowisko-najlepsze uzdrowisko” Drukuj
Opublikował: Piotr Cira, Przekazała do publikacji: Elżbieta Sanecka   
czwartek, 04 czerwca 2015
 

herb_powiat_buski                      logo_wfos

W dniu 02 czerwca br. w Starostwie Powiatowym w Busku - Zdroju otwarta została wystawa pokonkursowa Powiatowego Konkursu Plastycznego „Czyste środowisko-najlepsze uzdrowisko”.
W/w konkurs został przeprowadzony w ramach programu edukacyjno-ekologicznego „Chrońmy naszą planetę”.
Na  Konkurs wpłynęło 189 prac plastycznych.

Wystawa połączona była z uroczystym wręczeniem nagród i dyplomów Młodym Artystom - laureatom Konkursu. Uroczystość swoją obecnością zaszczycili licznie zgromadzeni uczestnicy Konkursu, ich Opiekunowie i Rodzice, a także Wicestarosta Buski – Stanisław Klimczak oraz  Zastępca Prezesa Zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach – Andrzej Zoch.
Fundatorami nagród byli Zarząd Powiatu w Busku -Zdroju oraz Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach.

Nagrodzeni i wyróżnieni laureaci otrzymali liczne i cenne nagrody takie jak: rowery, hulajnogi, tablety, radia,  pendrivy, słuchawki  do komputera z mikrofonem, książki, plecaki .

Lista uczniów nagrodzonych


Laureatami nagród w kategorii szkół podstawowych w grupie klas I- III zostali:
I miejsce – Natalia Łukasiewicz – Zespół Publicznych Placówek Oświatowych w Zborowie  Zborów 121, 28-131 Solec-Zdrój
II miejsce – Zuzanna Śledzik – Zespół Placówek Oświatowych Nr 1 w Busku-Zdroju
III miejsce – Kacper Różalski - Szkoła Podstawowa im. M. Konopnickiej w Gnojnie

Wyróżnieni w kategorii szkół podstawowych w grupie klas I - III zostali:

1)    Magdalena Kapek - Szkoła Podstawowa nr 3 w Busku-Zdroju,ul. Grotta 3  
2)    Dominika Walasek - Zespół Placówek Oświatowych nr 1 w Busku – Zdroju  
3)    Bartłomej Kwas - Zespół Publicznych Placówek Oświatowych w Wójczy Wójcza 20, 28-133 Pacanów  
4)    Amelia Strzelecka – Szkoła Podstawowa im. M. Konopnickiej w Gnojnie,28-114 Gnojno 148  
5)    Julia Jasikowska- Zespół Szkolno-Przedszkolny w Wiślicy  
6)    Weronika Prędka - Szkoła Podstawowa im. Batalionów Chłopskich w Kołaczkowicach   
7)    Piotr Mącznik –Publiczna Szkoła Podstawowa w Starym Korczynie,28-136 Nowy Korczyn  
8)    Patryk Sobczyk – Zespół Szkół w Solcu-Zdroju Szkoła Podstawowa,ul. 1Maja 18,28-131 Solec-Zdrój
9)    Iga Borończyk - Zespół Szkół Specjalnych w Busku-Zdroju,ul. Starkiewicza 1   
10)    Klaudia Pasternak- Zespół Szkolno-Przedszkolny w Wiślicy  

Laureatami nagród w kategorii szkół podstawowych w grupie klas IV- VI  zostali:

I miejsce – Kamila Kobos – Zespół Publicznych Placówek Oświatowych  Szkoła Podstawowa w Wójczy Wójcza 20, 28-133 Pacanów
II miejsce – Anna Lelas - Szkoła Podstawowa im. M. Konopnickiej w Gnojnie
28-114 Gnojno 148  
III miejsce – Karol Kornicki - Szkoła Podstawowa im. Batalionów Chłopskich w Kołaczkowicach

Wyróżnieni w kategorii szkół podstawowych w grupie klas IV- VI zostali:

1) Wojciech Kurzeja - Szkoła Podstawowa Nr 2 w Busku-Zdroju  
2) Karolina Juszczyk - Zespół Szkół w Nowym Korczynie Publiczna Szkoła Podstawowa  
3) Justyna Bielaś – Zespół Szkół w Nowym Korczynie Publiczna Szkoła Podstawowa  
4) Olga Skrzypek- Zespół Szkół Specjalnych w Busku-Zdroju
5) Amelia Tarnowska – ZPO w Zbludowicach Szkoła Podstawowa   
6) Julia Terlecka - Szkoła Podstawowa im. M. Konopnickiej w Gnojnie28-114 Gnojno 148  
7) Gabriela Siemieniec  - Zespół Szkolno-Przedszkolny w Wiślicy
8) Katarzyna Głowacka- Zespół Szkolno-Przedszkolny w Wiślicy  
9) Aleksandra Kowalczyk - Szkoła Podstawowa w Starym Korczynie  
10) Agata Wawrzeniec – Szkoła Podstawowa w Brzostkowie

Laureatami nagród w kategorii gimnazjów zostali:

I miejsce – Natalia Durlik –  ZPO w Zbludowicach Samorządowe Gimnazjum w Zbludowicach ul. Świętokrzyska 9, 28-100 Busko-Zdrój  
II miejsce – Klaudia Mazur – Zespół Placówek Oświatowych w Zbludowicach Samorządowe Gimnazjum w Zbludowicach
III miejsce – Katarzyna Ambrożkiewicz Zespół szkół Specjalnych w Busku-Zdroju, ul. Starkiewicza 1    

Wyróżnieni w kategorii gimnazjów zostali:

1)    Teresa Kaleta – Gimnazjum w Wiślicy ul. Okopowa 27, 28-160 Wiślica
2)    Natalia Buczak -  Zespół Szkół w Nowym Korczynie Samorządowe Gimnazjum im. Św. Kingi
3)    Kinga Kumor -  Zespół Szkół Specjalnych w Busku-Zdroju, ul. Starkiewicza 1
4)    Natalia Chochołek – Zespół Placówek Oświatowych Nr 1w Busku-Zdroju
5)    Krystian Agustowski- ZPO w Zbludowicach Samorządowe Gimnazjum w Zbludowicach ul. Świętokrzyska 9 28-100 Busko-Zdrój
6)    Izabela Wcisło- Samorządowe Gimnazjum w Podgajach
7)    Ewa Wiśniewska-Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy Bronina 59, 28-100 Busko-Zdrój
8)    Dominika Dalach - Zespół Szkół w Solcu-Zdroju,Gimnazjum im. Jana Pawła II, ul. 1 Maja 18, 28-131 Solec-Zdrój
9)    Natalia Ptak- Samorządowe Gimnazjum nr1, Ul. Grotta 3, 28-100 Busko-Zdrój
10)    Anna Zawierucha- Gimnazjum w Gnojnie,ul. Szkolna 148, 28-114 Gnojno

Laureatami nagród w kategorii szkół ponadgimnazjalnych zostali:

I miejsce – Justyna Jędrszczyk – Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr1 w Busku-Zdroju
II miejsce – Izabela Buczak-  Zespół Szkół Techniczno-Informatycznych w Busku-Zdroju
III miejsce – Iwona Czerw-  Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr1 w Busku-Zdroju


Organizatorzy docenili również inspirującą rolę nauczycieli i wychowawców wszystkich nagrodzonych uczestników konkursu, wręczając im w dowód uznania dyplomy z podziękowaniem za propagowanie wiedzy ekologicznej wśród swoich podopiecznych.
Po wręczeniu nagród i wyróżnień, prowadzący konkurs zaprosił wszystkich uczestników, zarówno uczniów jak i nauczycieli /opiekunów/ na poczęstunek , składający się z wykwintnych przekąsek, który przygotowali uczniowie Zespołu Szkół Techniczno-Informatycznych pod kierunkiem Pani Bożeny Lipki.
Serdecznie gratulujemy wszystkim Uczestnikom i zapraszamy do udziału w przyszłorocznej edycji Konkursu.

foto: L. Tomaszewska

Poprawiony: piątek, 05 czerwca 2015