herb
herb
herb
herb
herb
herb
herb
herb
Strona główna Edukacja, Kultura i Sport Wolontariusze Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Broninie niosą świąteczną pomoc
Wolontariusze Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Broninie niosą świąteczną pomoc Drukuj
Opublikował: Mateusz Olszewski. Przekazała do publikacji: Ilona Marzec.   
czwartek, 30 grudnia 2021
 

image1„Nadzieja przychodzi do człowieka wraz z drugim człowiekiem”.
Dante Alighieri

 

W przedświątecznym okresie wychowankowie Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Broninie, w tym również wolontariusze Szkolnego Koła Wolontariatu „Podaj Rękę”, chętnie angażują się w rożne działania mające na celu pomoc innym.

W tym roku po raz kolejny z radością i entuzjazmem włączyli się w akcję Ministerstwa Edukacji i Nauki „Razem na Święta”, podejmując się realizacji kilku inicjatyw.

Na początku grudnia wolontariusze zaprosili społeczność szkolną do udziału w zbiórce żywności. Zachęcali swoich kolegów i pracowników Ośrodka do włączenia się w realizację tak szczytnego celu. Dzięki zaangażowaniu i hojności uczniów, wychowawców i nauczycieli, udało się zebrać bardzo dużo produktów żywnościowych oraz środków czystości. Uczniowie pod opieką koordynatorów koła wolontariatu przygotowali paczki, które zostały przekazane dla najbardziej potrzebujących rodzin naszych uczniów. Pragniemy serdecznie podziękować nauczycielom, wychowawcom, którzy wsparli akcję i zaangażowali się w zbiórkę.

Kolejnym działaniem, którego podjęli się wolontariusze było przygotowanie kartek bożonarodzeniowych i nagranie życzeń świątecznych dla pacjentów Hospicjum w Busku - Zdroju. Uczniowie własnoręcznie przygotowali kartki świąteczne różnymi ciekawymi technikami plastycznymi. Aby wprowadzić pacjentów Hospicjum świąteczny klimat, wolontariusze udostępnili drogą elektroniczną występ jasełkowy, w którym brała udział społeczność szkolna. Nasi wolontariusze pamiętają również o absolwentach Ośrodka oraz rodzinach naszych uczniów, dlatego też wykonali dla nich i rozesłali kartki świąteczne z życzeniami.

Działania podejmowane w ramach akcji „Razem na Święta” sprawiły uczniom wiele radości i satysfakcji, bardziej uwrażliwiły ich na drugiego człowieka oraz rozbudziły w nich chęć niesienia pomocy i wsparcia innym.

 

Autorzy tekstu: Aneta Łukasik, Edyta Solarska, Dagmara Szcześniak

 

Autorzy zdjęć: Aneta Łukasik, Dagmara Szcześniak

Poprawiony: czwartek, 30 grudnia 2021