herb
herb
herb
herb
herb
herb
herb
herb
Strona główna Edukacja, Kultura i Sport Wolontariusze z Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Broninie niosą świąteczną pomoc
Wolontariusze z Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Broninie niosą świąteczną pomoc Drukuj
Opublikował: Mateusz Olszewski. Przekazała do publikacji: Mariola Kornicka.Autorzy tekstu: Aneta Łukasik, Arleta Sadło-Paterek, Dagmara Szcześniak   
środa, 23 grudnia 2020
 

06„Zawsze, ilekroć uśmiechasz się do swojego brata

i wyciągasz do niego ręce,

jest Boże Narodzenie”

Matka Teresa z Kalkuty

 

W przedświątecznym okresie wychowankowie naszego Ośrodka, w tym również wolontariusze Szkolnego Koła Wolontariatu „Podaj Rękę”, chętnie angażują się w różne działania mające na celu pomoc innym. W tym roku z radością i entuzjazmem włączyli się w akcję Ministerstwa Edukacji Narodowej „Razem na Święta” podejmując się realizacji kilku inicjatyw.

Na początku grudnia wolontariusze zaprosili społeczność szkolną do udziału w akcji „Pomagam innym”. Pod kierunkiem koordynatorów ogłosili zbiórkę żywności, zachęcali swoich kolegów i pracowników Ośrodka do włączenia się w realizację tak szczytnego celu. Dzięki zaangażowaniu i hojności uczniów, rodziców, wychowawców i nauczycieli, udało się zebrać bardzo dużo produktów żywnościowych oraz środków czystości. Uczniowie pod opieką koordynatorów koła wolontariatu przygotowali paczki, które zostały przekazane dla najbardziej potrzebujących rodzin naszych uczniów. Pragniemy serdecznie podziękować wszystkim, którzy nas wsparli i zaangażowali się w zbiórkę, a zwłaszcza Rodzicom naszych uczniów.

Kolejnym działaniem, którego podjęli się wolontariusze było przygotowanie kartek bożonarodzeniowych i nagranie życzeń świątecznych dla pacjentów Hospicjum w Busku - Zdroju. Uczniowie własnoręcznie przygotowali na zajęciach kartki świąteczne różnymi ciekawym technikami plastycznymi. Aby wprowadzić pacjentów Hospicjum w świąteczny nastrój, uczniowie pod opieką nauczycieli przygotowali i nagrali życzenia bożonarodzeniowe. Głównym celem inicjatywy było wniesienie w tych trudnych czasach promyka szczęścia, uśmiechu na twarzy.

Nasi wolontariusze chcąc osłodzić czas oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia razem z opiekunami upiekli i ozdobili świąteczne ciasteczka, które zostały rozdane społeczności szkolnej podczas spotkania wigilijnego. Ten drobny upominek sprawił wszystkim wiele radości.

Działania podejmowane w ramach akcji „Razem na Święta” sprawiły naszym uczniom wiele radości i satysfakcji, bardziej uwrażliwiły ich na drugiego człowieka oraz rozbudziły w nich chęć niesienia innym pomocy i wsparcia.

Ze względu na trwającą pandemię wszystkie inicjatywy uwzględniały zasady bezpieczeństwa, a podczas ich organizacji postępowano zgodnie z wytycznymi sanitarnymi.

 

Autorzy tekstu: Aneta Łukasik, Arleta Sadło-Paterek, Dagmara Szcześniak

Autorzy zdjęć: Aneta Łukasik, Arleta Sadło-Paterek

Poprawiony: środa, 23 grudnia 2020