#SZKOŁA PAMIĘTA Drukuj
poniedziałek, 02 listopada 2020

1Zespół Szkół Specjalnych w Busku-Zdroju po raz kolejny włączył się w akcję Ministerstwa Edukacji Narodowej „Szkoła pamięta”.

Celem inicjatywy jest zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę upamiętniania, pielęgnowania pamięci o ważnych postaciach związanych z historią danego miejsca, regionu w związku ze zbliżającymi się dniami, w których w szczególny sposób pamiętamy o zmarłych.

W tym trudnym roku 2020 z powodu epidemii akcja miała nieco inny wymiar. Uczniowie, którzy z racji obostrzeń sanitarnych nie mogą opuszczać Specjalistycznego Szpitala Ortopedyczno-Rehabilitacyjnego „Górka”, wykonali prace plastyczne tematycznie związane ze Świętem Zmarłych. Natomiast nauczyciele Zespołu Szkól Specjalnych w Busku-Zdroju wraz z dyrektorem Justyną Kwiatkowską oraz dyrektorem Szpitala Markiem Arabskim odwiedzili grób dr Szymona Starkiewicza, założyciela Szpitala. Wspólnie posprzątano grobowiec, zapalono znicze i złożono okolicznościową wiązankę. Pamięć o Nim jest wyrazem szacunku dla Jego zasług, które nierozerwalnie łączą się z historią Szkoły i Buska.

Tekst i zdjęcia: Ewa Tomala

Dyrektor ZSS oraz Dyrektor Szpitala Górka przy gobowców Założyciela Szpitala