Strona główna Edukacja, Kultura i Sport Uroczyste ślubowanie w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących
Uroczyste ślubowanie w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących Drukuj
poniedziałek, 18 listopada 2019

Foto-zajawkaW dniu 8 listopada 2019 r., zgodnie z tradycją Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Busku - Zdroju, odbyło się uroczyste ślubowanie  klas pierwszych.

Ślubowaniu przewodniczył sam król Kazimierz Wielki, w rolę którego wcielił się uczeń klasy IV TA  Michał Doroz. Odświętnie ubrani uczniowie zgromadzili się w hali widowiskowo-sportowej Powiatowego Międzyszkolnego Ośrodka  Sportowego im. Józefa Grudnia w Busku -Zdroju, aby w obecności dyrektora Szkoły, nauczycieli, rodziców i zaproszonych gości złożyć przysięgę. Obiecali sumiennie i systematycznie pogłębiać swoją wiedzę teoretyczną i umiejętności praktyczne, wzorową postawą moralną i rzetelną nauką godnie reprezentować szkołę i dążyć do tego, by stać się uczciwymi ludźmi, sumiennymi pracownikami i dobrymi obywatelami naszej Ojczyzny – Rzeczypospolitej Polskiej. W tym roku szkolnym do ślubowania przystąpili uczniowie z jedenastu klas pierwszych: cztery klasy technikum i jedna klasa branżowej szkoły I stopnia na podbudowie gimnazjum oraz jedna klasa liceum ogólnokształcącego i pięć klas technikum na podbudowie szkoły podstawowej. Pani Lucyna Wojnowska, dyrektor Szkoły, życzyła pierwszoklasistom bardzo dobrych wyników w nauce i wytrwałości w dążeniu do realizacji zamierzeń i osiągania sukcesów. Podkreśliła, że ślubowanie to niezwykle ważny dla uczniów moment, od tego bowiem dnia stają się oni pełnoprawnymi członkami szkolnej społeczności, świadomymi swoich praw i obowiązków.

Tego dnia Szkoła świętowała również 101. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Na tę okoliczność uczniowie ZSTiO zaprezentowali piękny montaż słowno-muzyczny. Program artystyczny był niezwykle podniosły i wzruszający, natomiast pieśni zaśpiewane przez uczennice porwały za serca wszystkich zgromadzonych.

Podczas uroczystości rozdano również nagrody dla klas pierwszych, biorących udział w konkursie pod hasłem „Ślady Kazimierza Wielkiego w naszym regionie”. Pani dyrektor Lucyna Wojnowska - z okazji 20. rocznicy nadania Szkole imienia - ogłosiła rok szkolny 2019/2020 rokiem Króla Kazimierza Wielkiego. Wspomniany konkurs rozpoczął cykl przedsięwzięć, zaplanowanych na ten rok, w związku z tym wydarzeniem.

Niespodzianką, a zarazem wielką atrakcją tego dnia, był występ szkolnego zespołu tanecznego „The Construction Dance”, który zaprezentował piękny układ tańca nowoczesnego.

Na koniec uroczystości, o godzinie 11:11,  wszyscy zgromadzeni, włączając się do ogólnopolskiej akcji Szkoła do hymnu, zaśpiewali hymn Polski.

Tekst: Anna Kułaga

Zdjęcia: Piotr Zoch