Strona główna Edukacja, Kultura i Sport Informacja o wolnych miejscach w klasach pierwszych szkół ponadgimnazjalnych / ponadpodstawowych prowadzonych przez Powiat Buski.
Informacja o wolnych miejscach w klasach pierwszych szkół ponadgimnazjalnych / ponadpodstawowych prowadzonych przez Powiat Buski. Drukuj
Opublikował: Mateusz Olszewski. Przekazała do publikacji: Urszula Markiewicz.
wtorek, 16 lipca 2019

herbStarosta Buski uprzejmie informuje, że w ogólnodostępnych szkołach ponadgimnazjalnych / ponadpodstawowych prowadzonych przez Powiat Buski trwa nabór na rok szkolny 2019/2020.

Wolnymi miejscami dysponują obecnie szkoły z następującymi kierunkami kształcenia:

Nazwa i adres jednostki

Zawód

po gimnazjum

po szkole podstawowej

Techniczno – Informatycznych

tel. 41-378-43-86

Technikum Nr 2

technik urządzeń
i systemów energetyki odnawialnej

technik żywienia
i usług gastronomicznych

I Stopnia Nr 2

mechanik pojazdów samochodowych

Zespół Szkół Technicznych

i Ogólnokształcących

ul. J. Kusocińskiego 3B

tel. 41-378-24-72

I Stopnia Nr 3

klasa wielozawodowa

m. in.: murarz-tynkarz, monter zabudowy
i robót wykończeniowych
w budownictwie, elektryk, magazynier-logistyk

Ponadgimnazjalnych nr 1

tel. 41-378-79-21

I Stopnia Nr 1

m. in.: cukiernik, piekarz, kucharz, sprzedawca, fryzjer

m. in.: cukiernik, piekarz, kucharz, sprzedawca, fryzjer

Kolejna informacja o ewentualnych wolnych miejscach zostanie opublikowana po potwierdzeniu woli podjęcia nauki przez kandydatów zakwalifikowanych do przyjęcia do danej szkoły, tj. 25 lipca po godz. 14.00.

Trwa także rekrutacja do szkół funkcjonujących w Specjalnych Ośrodkach Szkolno – Wychowawczych w Busku – Zdroju oraz Broninie, a także do publicznego Liceum Ogólnokształcącego dla Dorosłych w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Busku – Zdroju. Kształcenie w LO dla dorosłych odbywa się w systemie zaocznym i jest nieodpłatne. Absolwenci zasadniczych szkół zawodowych rozpoczynają naukę w liceum ogólnokształcącym dla dorosłych od II klasy.

Więcej informacji można uzyskać bezpośrednio w poszczególnych szkołach.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do skorzystania z oferty edukacyjnej.

Do pobrania:

• Informacja [ PDF ]