Strona główna Edukacja, Kultura i Sport Jedno miejsce – wiele możliwości nauki
Jedno miejsce – wiele możliwości nauki Drukuj
Opublikował: Piotr Cira. Przekazała do publikacji: Ilona Marzec
poniedziałek, 24 czerwca 2019

Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Busku - Zdroju to placówka z tradycjami, gdzie uczniowie mogą znaleźć dla siebie miejsce i kontynuować naukę.

Dzięki obiektowi bez barier architektonicznych, dobrej, nowoczesnej bazie dydaktycznej, ofercie zajęć i opiece psychologiczno – pedagogicznej, mało licznym oddziałom klasowym, Ośrodek przygotowuje uczniów do życia zawodowego oraz do skutecznego konkurowania na nowoczesnym rynku pracy.

Szkoły funkcjonujące w Ośrodku, kształcąc w różnych kierunkach, przygotowują uczniów do egzaminów maturalnych i zawodowych.

Możliwość zamieszkania w grupach wychowawczych w internacie pozwala na usamodzielnienie się uczniów, stworzenie relacji z rówieśnikami i własny wszechstronny  rozwój.

Ośrodek proponuje uczniom bogatą ofertę edukacyjną, uwzględniającą trendy na rynku pracy. Uczniowie, którym trudno jest określić swoje predyspozycje zawodowe mogą wybrać naukę w Liceum Ogólnokształcącym lub skorzystać z porady doradcy zawodowego w  Ośrodku.

Absolwentom gimnazjów i szkół podstawowych Ośrodek oferuje kształcenie w następujących szkołach:

1. LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE 3-letnie po gimnazjum i 4-letnie po 8 klasie

1. TECHNIKUM 4-letnie po gimnazjum i 5-letnie po 8 klasie
    • technik informatyk
    • technik teleinformatyk
    • technik mechanik
    • technik spedytor
    • technik ekonomista
    • technik przemysłu mody
    • technik elektryk
  1. BRANŻOWA SZKOŁA I STOPNIA
    • krawiec (jedyny kierunek w województwie świętokrzyskim)
    • elektromechanik
    • elektryk
    • ślusarz
    • mechanik-monter maszyn i urządzeń
  1. SZKOŁA POLICEALNA (dzienna, bezpłatna)
    • technik administracji
    • technik bezpieczeństwa higieny pracy
    • asystent osoby niepełnosprawnej

Wymagane dokumenty:

• orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego wydane przez Poradnię Psychologiczno – Pedagogiczną z uwzględnieniem niepełnosprawności ruchowej,
  • skierowanie ze Starostwa Powiatowego, właściwego do miejsca zamieszkania ucznia.

Szczegółowe informacje na temat Ośrodka i oferty szkół znajdują się na stronie www.sosw.busko.pl lub pod nr telefonu 41 378 41 19 oraz w sekretariacie Ośrodka przez całe wakacje.

Poprawiony: poniedziałek, 24 czerwca 2019